Civic FC5 Fc5 2018 eco Exe silecek sorunu

Aracınız
Civic FC5 2018
Bu soruna cozum bulmak adina araci garantiden isleme sokmak icin servise basvurdum. Aldigim cevap beni sasirtti "Biz boyle bir sikayet bugune kadar hic duymadik". Basvurdugum servis Istanbul Anadolu Yakasinda islek bir servis. Bunu Honda Turkiye ile paylasacagiz dediler. Aracim serviste, kontrol edecegiz diyorlar ama kontrol sekilleri aracin camina su sikmakmis. Bunun ise yaramayacagini az yagan bir yagmurda sorun oldugunu bunu denemeleri gerektigini soyledim ama bilemiyorum ne yapacaklar. Acaba silecegin duzgun calismadigi anlara ait elinde video olan var mi ? Ben video cekip tekrar servise goturene kadar bir suru zaman kaybi olacak.

Azo

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2018

Bu soruna cozum bulmak adina araci garantiden isleme sokmak icin servise basvurdum. Aldigim cevap beni sasirtti "Biz boyle bir sikayet bugune kadar hic duymadik". Basvurdugum servis Istanbul Anadolu Yakasinda islek bir servis. Bunu Honda Turkiye ile paylasacagiz dediler. Aracim serviste, kontrol edecegiz diyorlar ama kontrol sekilleri aracin camina su sikmakmis. Bunun ise yaramayacagini az yagan bir yagmurda sorun oldugunu bunu denemeleri gerektigini soyledim ama bilemiyorum ne yapacaklar. Acaba silecegin duzgun calismadigi anlara ait elinde video olan var mi ? Ben video cekip tekrar servise goturene kadar bir suru zaman kaybi olacak.

Lenovo K53a48 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Öer
Yine yeniden

Şimdi araç gitti servise sadece sok tak jel eklediler başka bı işlem yapılmadı test sonucu dönün dediler

Şimdi video yüklemesi yapamıyorum ama bı video var 7 dakikalık yüklendiğinde sizlerinde fikrini almak isterim orta şiddet yağmurda otomatik hassasiyet ayarı en sondan bı tik önde araç durunca yavaşlayan hareket edince gaza ve hıza göre tepki veren hızlanan garaja girince 2 yada 3 boş silmeden sonra duran bı hal aldı eski hondama benzettim durumu yani sanki galiba düzeldi gibi bugün atamazssam eğer yarın video atacam arkadaşlar YouTube a . Video saati 17 gibi birde akşam ciselemede saat 19 gibi yaklaşık 2 3 km kadar kullandım gayet güzel cildirmayan bı silecek oldu.
Bide sabah gün ışığı varken hani acaba nasıl olur bilmiyorum.

Lenovo K53a48 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Merhabalar bu sorun benim aracımdada var İstanbul Ayışığı zart zırt edip gönderiyor beni yapılan işlemi tam olarak anlayamadım bi açıklarsanız size zahmet kafalarına vura vura şunları yapmanız gerekiyor demek istiyorum şimdiden teşekkürler

Aracınız
Civic FC5 2018
Cumartesi gunu Mutluhan servisi garantideki arkadasla konustum, arkadas diyor ki benim aracim 2017 kasa bendede boyle calisiyor. Bu kasalarda boyle calisiyor dedi. Guler misin aglar misin :)

Benim argumanlarim;
- Daha once opel ve ford kullandim onlarda boyle degil, onu gectim civic onceki kasada bile boyle bir sorun yok.
- Surekli elle silecege mudahale etme ihtiyaci duyuyosaniz zaten otomatik cam silme calismiyor demektir, surus guvenligini tehlikeye bile atabilir bu durum.

Henuz pes etmedim, ugrasmaya devam ediyorum. @Azo siz bu islemi hangi serviste yaptirdiniz, ogrenebilir miyim acaba ?

Azo

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Adana Tekbaş servisi ama ben durumu farkedip döndüğümde 3. Gunumdu aracda 20 100 km de idi sorunu arkadaşlar 13 bin km de farkettiler toplam 3 5 kere goturdum 2 kez video gönderdim telefonla görüştüm çok hassas mis silecekler ilk kez araç kullanıyorum ya hani dedim bak bu 4 . Araba hayırdır en son dediler evet sorun var işte yukarda bahsetmiştim aşamalardan.

Sonra bugün yine aynı davranmaya başladı silecekler kronik özetle belki 2020 model yeni bir sensör yada başka bir durum vaziyeti düzeltir ama artık vazgeçtim bende
Aracım garanti dışı çünkü para kazandırmak istemiyorum.

Garantisiniz devam ediyorsa bastırın arkadaşlar afedersiniz ama essek gibi yapicaklar.

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Azo

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Öer

Merhabalar bu sorun benim aracımdada var İstanbul Ayışığı zart zırt edip gönderiyor beni yapılan işlemi tam olarak anlayamadım bi açıklarsanız size zahmet kafalarına vura vura şunları yapmanız gerekiyor demek istiyorum şimdiden teşekkürler
Merkezi arayın silecek sorunum var die onlar kayıt açıp bölgeye bildiriyor

Sonra servisten sizi arıyorlar buyrun gelin bakalım die

Aracı çalışır konumda bırakın zorlayın ben öyle yaptırdım

Şu sıktılar döktüler fıskiye en son usta sorunlu bu durum bakalım dediler işte sök tak yaptılar sensörü toparladı ama sorun sensorde dedi usta

Sonuç düzelmişti evet bugün yine sapıttı

Garantisi yok aracımın dışarıda bakım yaptırdım bu yüzden ücret ödemek istemedim

Belki dışarıdan çözerim zamanla ama garatiniz varsa cokun hatta dediğim gibi önce Honda Türkiye yi arayın sorun kaydı actirin servis sizi arasın vede sorunun cozulmedigini özellikle söyleyin . Aksi halde servis doğal bu sensör hassas falan da filan sayarda sayar.

Aracınız
Civic FB7 2014
Sorun yağmur sensörünün çok yukarı konumlandırılmasından kaynaklı fb7 de aynı sorun var. şöyle ki;
sensör yağmuru algılıyor bu konuda sıkıntı yok.
ancak silecek boyu sensörün görebildiği su damlasını silemiyor buna ek olarak,
araç hareket halinde iken camdaki sular sensöre doğru kayıyor ve bunu sensör yağmurmuş gibi algılıyor.
bu yüzden sürekli çalışıyor hatta en kısık ayarda bile.
çözüm olarak önerim oto modu açıp kapatmak ama sorun tekrar başa dönüyor.
yani manuel kullanmak daha mantıklı.
vw araçlar bu konuda çok iyi ben böyle bir sorun görmemiştim onlarda.
ayrıca bu sorun fb7 de var yeni kasalar daha iyi sanıyordum yanılmışım.
Not: araç dururken sensör iyi çalıştığı ve gelen su aşağı inebildiği için sorun gibi algılanmıyor.

Azo

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Sorun yağmur sensörünün çok yukarı konumlandırılmasından kaynaklı fb7 de aynı sorun var. şöyle ki;
sensör yağmuru algılıyor bu konuda sıkıntı yok.
ancak silecek boyu sensörün görebildiği su damlasını silemiyor buna ek olarak,
araç hareket halinde iken camdaki sular sensöre doğru kayıyor ve bunu sensör yağmurmuş gibi algılıyor.
bu yüzden sürekli çalışıyor hatta en kısık ayarda bile.
çözüm olarak önerim oto modu açıp kapatmak ama sorun tekrar başa dönüyor.
yani manuel kullanmak daha mantıklı.
vw araçlar bu konuda çok iyi ben böyle bir sorun görmemiştim onlarda.
ayrıca bu sorun fb7 de var yeni kasalar daha iyi sanıyordum yanılmışım.
Bendeki Fb7 yi aldım otomatik konuma getirdim 3 yıl kullandım satarken halen otodaydi yaz kış dokunmadım bile. sorun fc5 in sensör konumu sorunu arızası nedir bilmem

Aracınız
Civic FC5 2018
@muratgenc Eger dediginiz gibi sorun sensor konumlandirmasindan kaynakli ise yapilacak birsey oldugunu sanmiyorum. Ama sorun sensorde ise kesinlikle mudahele edebilirler. Ugrasmaya ugarascagim ama bir suru vakti kaybi ve servise git-gel masrafim olacak. Ayiraca servisle ve Honda TR'ye derdimi anlatabilmek icin de bir suru enerji harcayacagim. Bu boyle olmak zorunda miydi ? Ya da soyle dusunuyorum baska marka olsaydi bu kadar ugrastirirlar miydi ? Cevap vermeye gerek yok, herkesce malum.

Aracınız
Civic FC5 2020
Öer

Merkezi arayın silecek sorunum var die onlar kayıt açıp bölgeye bildiriyor

Sonra servisten sizi arıyorlar buyrun gelin bakalım die

Aracı çalışır konumda bırakın zorlayın ben öyle yaptırdım

Şu sıktılar döktüler fıskiye en son usta sorunlu bu durum bakalım dediler işte sök tak yaptılar sensörü toparladı ama sorun sensorde dedi usta

Sonuç düzelmişti evet bugün yine sapıttı

Garantisi yok aracımın dışarıda bakım yaptırdım bu yüzden ücret ödemek istemedim

Belki dışarıdan çözerim zamanla ama garatiniz varsa cokun hatta dediğim gibi önce Honda Türkiye yi arayın sorun kaydı actirin servis sizi arasın vede sorunun cozulmedigini özellikle söyleyin . Aksi halde servis doğal bu sensör hassas falan da filan sayarda sayar.

Teşekkürler deneyeceğim ama bir türlü olmuyor maalesef İnşallah olur bu sefer

Geri