Fc5 - 2018 in ilk çeyreğinde satış sırası

ufis

0
Aracınız
dün araçla ilk defa 178 km hız yaptım araçta ne bir ses nede kaputta dalgalanma görmedim ilk defa honda kullanan birisi olarak araç gayet güzel ve sesisiz haksızlık ediliyor

Bu dalgalanma sürekli olan birşey değil zaten. Bende ilk duyduğumda benim aracımda Yok diye ısrar ediyordum ama çok rüzgarlı bir havada başıma geldi. Burda kimse aracını karalamıyor ama herşey ortada işte.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Benim aracımda 130 dan sonra kaput cama gelecek gibi. Bütün fc5 lerde var aynı sorun

Genelleme yapmayalim, benim aracimda kesinlikle yok, izmirde yasiyorum, otobanda surekli kullaniyorum, her suratte denedim. Baziaraclarda olmus olabilir , muhtemelen serviste cozulecek biseydir.
Cevremde baska arkadaslardada var aractan, onlardada bi sikayet duymadim.

okaya

0
Aracınız
Benim yaşadığım diğer bir problem ise; Kayseri Sivas arası yaklaşık 150 km hızla seyir halinde ilken (Hava rüzgarlı) ön kaputun bayrak gibi dalgalandığını fark ettim ve kaputun açık olduğunu düşünerek aracı uygun bir yerde durdurup kontrol ettim ancak kapalı vaziyette olduğunu gördüm. Devamında yine yola devam ettiğimde aynı sorunun tekrarladığını gördüm ve yavaşlamak zorunda kaldım. Eğer o hızda devam etseydim inanıyorumki motor kaputunda ciddi bir eğilme meydana gelecekti.

Kaput altındaki plastik takozlar ayarsızdır. Ben biraz açtım sıkıntı gitti.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Civic’in üzerindeki 5 aracın da filo satışı olan araçlar olduğunu düşünürsek rakamlar herşeyi anlatıyor bence. Vatandaş aracından memnun ?

Aracınız
2017 Şubatta aracımı teslim aldım. Şuan 33bin kmde. C sütununda birkaç küçük gamzecik dışında herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Ama felaket derecede c sütunu göçmüş civiclere bazen trafikte denk geldim. Her araçta olabilecek ufak tefek şikayetler dışında memnunum. Şanslımıyım bilemedim. Bu arada satın alırken bayide Atiker grand serisi lpg takılmıştı. Bu kitten de çok memnunum.

muratk

0
Aracınız
Civic FC5 2017
Aracım 2018 executive Eco lpg ve henüz bir sıkıntı yaşamadım. Siz başka ne sıkıntı yaşadınız?, Paylaşırsanız sevinirim.

aracdan memnun kalmadığım konuları aşağıya sıralıyorum;

1-aşırı pahalı bakım maliyeti (diğer marka ve modellerle kıyaslandığında, örnek passat1.4 tsi bakım km 15,000 maliyet 800/900tl)
2-aracınızı yıkadığınızda kaptu açıp bir bakın, nerelere su girmiş görürsünüz. özellikle akünün oraya bakınız.
3-servisin problemlere karşı yaklaşımı, bir kısmını kabul etmeyip çeşitli bahaneler üretiyorlar.
4-fazla yakıt tüketimi, kışın üstelik adam akıllı kış olmadı, şehiriçinde 11/12lt lpg tüketimi.
5-kapı içindeki ceplerde ayak izlerini oluşması
6- belli km lerde sibop ayarının yapılması
7- bagaj kapısındaki boşluklar, bagaj kapısı asimetrik montajı yapılmış. bayideki araclara baktım onlarda düzeltilmiş,
8- lpg rölanti sesi (servis kesinlikle kabul etmiyor, dizel araç gibi maaşallah)
9- rampa çıkarken yüksek devirde klimadan ses gelmesi

bunlar 14 ayda ki tespitler, umarım bundan başka sorunlar yaşamam.
göçük sorununu yazmadım bile.
kusursuz araba beklentim yok, ama bazı sorunları ve servisin yaklaşımı beni markadan soğuttu.
belki başka marka ve modeller bundan daha kötü sorunlar yaşıyor olabilir.
tüm bunların göreceli olduğunu unutmayalım lütfen

Son düzenleme:

muratk

0
Aracınız
Civic FC5 2017
aracdan memnun kalmadığım konuları aşağıya sıralıyorum;

1-aşırı pahalı bakım maliyeti (diğer marka ve modellerle kıyaslandığında, örnek passat1.4 tsi bakım km 15,000 maliyet 800/900tl)
2-aracınızı yıkadığınızda kaptu açıp bir bakın, nerelere su girmiş görürsünüz. özellikle akünün oraya bakınız.
3-servisin problemlere karşı yaklaşımı, bir kısmını kabul etmeyip çeşitli bahaneler üretiyorlar.
4-fazla yakıt tüketimi, kışın üstelik adam akıllı kış olmadı, şehiriçinde 11/12lt lpg tüketimi.
5-kapı içindeki ceplerde ayak izlerini oluşması
6- belli km lerde sibop ayarının yapılması
7- bagaj kapısındaki boşluklar, bagaj kapısı asimetrik montajı yapılmış. bayideki araclara baktım onlarda düzeltilmiş,
8- lpg rölanti sesi (servis kesinlikle kabul etmiyor, dizel araç gibi maaşallah)
9- rampa çıkarken yüksek devirde klimadan ses gelmesi

bunlar 14 ayda ki tespitler, umarım bundan başka sorunlar yaşamam.
göçük sorununu yazmadım bile.
kusursuz araba beklentim yok, ama bazı sorunları ve servisin yaklaşımı beni markadan soğuttu.
belki başka marka ve modeller bundan daha kötü sorunlar yaşıyor olabilir.
tüm bunların göreceli olduğunu unutmayalım lütfen

arabanın olumlu yanlarını da belirtmek gerekli elbette (bence)
1- ön konsol dizaynı güzel
2- uzun yolda yakıt tüketimi iyi
3- yol tutuşu başarılı
4- aracın tipi/tasarımı güzel
5- donanımı yeterli

yol bilgisayarı başarısız.

Geri