FC5 Almak üzereyim, tavsiye bekliyorum.

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam sadece CVT demek bence eksik olur, önceki kasalarda rastlanmayan klima radyatörü delinmesi, yakıt pompası arızaları ve ilk dönemlerde görülen C sütun göcükleri ile kullanıcı kitlesindeki dayanıklı araç imajına ciddi zarar verdi.
Doğru muhakkak. Ama benzin pompası,klima problemi kullanım ile etkilenecek parçalar değil.Kronik görülüp çok problem yapmadan serviste değiştiriyor zaten. Ama şanzıman meselesinde kullanıcı çok etkili ve masraf nerdeyse arabanın %20 si. Çevremde fc5 kullanıcıları var. Vatandaşa anlatıyorum şu şekilde park et,şu şekilde kullan diye adamın umru değil. Yarın bir gün satacak alan vatandaşın kucağında kalırsa suçlu cvt ve honda olacak. Fd6 ve Fb7 deneyimim olmadı. Beni daha çok boya korkutuyordu. Fc5 te garantinin de kullanıcının da etki edemeyeceği boya meselesi. Yıkatmaktan korkuyordum resmen.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Açıkçası temiz araç bulmakta zorlanıyorum, olanlar da ciddi rakamlar istiyor.
Dün bakım için servise gittim, orada geçen hafta baktığım City için kendi aracıma fiyat istedim ama piyasanın altında verdiler. Piyasaya satarsam o kadar para fark veriyorsam en azından sıfır araç olsun diye düşünüyorum. Denk gelirse yılbaşından önce alacağım yoksa emektara bakıp binmeye devam.
fd6 arayan bir arkadaşım var ama detayları atabilir misiniz özelden belki nasip olur :)
Doğru muhakkak. Ama benzin pompası,klima problemi kullanım ile etkilenecek parçalar değil.Kronik görülüp çok problem yapmadan serviste değiştiriyor zaten. Ama şanzıman meselesinde kullanıcı çok etkili ve masraf nerdeyse arabanın %20 si. Çevremde fc5 kullanıcıları var. Vatandaşa anlatıyorum şu şekilde park et,şu şekilde kullan diye adamın umru değil. Yarın bir gün satacak alan vatandaşın kucağında kalırsa suçlu cvt ve honda olacak. Fd6 ve Fb7 deneyimim olmadı. Beni daha çok boya korkutuyordu. Fc5 te garantinin de kullanıcının da etki edemeyeceği boya meselesi. Yıkatmaktan korkuyordum resmen.
ben fc5 cvt şanzıman yağı yerine normal şanzıman yağı koyduran biliyorum çevremde. dediğiniz gibi umrunda değil adamın.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
fd6 arayan bir arkadaşım var ama detayları atabilir misiniz özelden belki nasip olur :)

ben fc5 cvt şanzıman yağı yerine normal şanzıman yağı koyduran biliyorum çevremde. dediğiniz gibi umrunda değil adamın.
Ondan sonra cvt suçlu? 🤣
Şanzıman yağı yerine motor yağı koyani da biliyorum. Sonuç ne mi? Tabiki de şanzıman değişimi.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Açıkçası temiz araç bulmakta zorlanıyorum, olanlar da ciddi rakamlar istiyor.
Dün bakım için servise gittim, orada geçen hafta baktığım City için kendi aracıma fiyat istedim ama piyasanın altında verdiler. Piyasaya satarsam o kadar para fark veriyorsam en azından sıfır araç olsun diye düşünüyorum. Denk gelirse yılbaşından önce alacağım yoksa emektara bakıp binmeye devam.

City sizi mutlu eder mi bilemedim. City i gidip test etmedim ama genelde B segmenti araçlar ciddi manada hissettiriyorlar B segmenti olduklarını. Mutlaka test edin karar öncesinde.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
City sizi mutlu eder mi bilemedim. City i gidip test etmedim ama genelde B segmenti araçlar ciddi manada hissettiriyorlar B segmenti olduklarını. Mutlaka test edin karar öncesinde.

Bir tanıdıkta executive city var, test edeceğim. Bugün tekrar bir fiyat güncellemesiyle biriyle anlaşmak üzereyim. Olmazsa binmeye devam.
Temiz Civic bulamadım cidden zor işmiş araç almak. Sıfır alır binerim düşüncesindeyim, beğenmezsem satarım, mutlaka üstüne koyacaktır.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Bir tanıdıkta executive city var, test edeceğim. Bugün tekrar bir fiyat güncellemesiyle biriyle anlaşmak üzereyim. Olmazsa binmeye devam.
Temiz Civic bulamadım cidden zor işmiş araç almak. Sıfır alır binerim düşüncesindeyim, beğenmezsem satarım, mutlaka üstüne koyacaktır.
city kaç para bilmiyorum hocam ama 500 bin civarına 2015 accord alırım gene de city e binmem diye düşünüyorum :)

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
forumda az çok tanıyan vardır. bende fk7 niyetine girdiğim için ilana girdim aracı ilgilenirseniz eger yazabilirsiniz 05054884405

Aracınız
Civic FC5 2021
Temiz Civic bulamadım cidden zor işmiş araç almak.
Kurumsal ikinci el satış yapan yerlere baktınız mı?

Yakın zamanda forumda da paylaştığım gibi kurumsal, Türkiye genelinde faaliyet gösteren ikinci el kurumsal bir firmaya aracımı satmıştım. Sıfır aldığım aracımı ilana koyduklarında benim bile görmediğim ve bilmediğim birçok hatayı ekspertiz raporlarına eklemişlerdi. Bu açıdan çok takdir ettim. Üstelik satıştan sonra 3 ay veya 5 bin km garanti de veriyorlar. Dolayısıyla en azından bir miktar aracı kullanma ve olası ciddi arızalara karşı aracınız garanti kapsamında olacaktır. Gerçek değerinden belki %5 civarı daha fazla ödeyeceksiniz, ancak %5 bu zamanlarda 3 haftalık enflasyona denk geliyor.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
city kaç para bilmiyorum hocam ama 500 bin civarına 2015 accord alırım gene de city e binmem diye düşünüyorum :)
Tercih meselesi.
2015 ve accord gibi bir arabanın bakım masrafları ve olası masraflarına güç yetmez bana göre. City alırım sıfır kontağı ben açarım, son günlerde buna döndüm ben iyice.

Geri