FC5 için stepne ve kriko ihtiyacı hissetiniz mi?

Aracınız
Civic FC5 2018
Arabayı aldıktan 1 gün sonra tatile gittim ,dönüşte yolda lastik patladı, servisi aradım tüpü bas yola devam dedi ,bu seferde biraz yürüyünce lastik yarıldı...42 yaşındayım 3 kere Almanyadan araba getirdim, kibrisa onlarca kez gittim geldim, eşim arhavili yilda 2 kere gideriz...hayatımda ilk defa lastiğim patladı o da stepnesiz bu arabaya denk geldi...Allahtan konyada sifir lastik bulduk ayni desen ,çekici ile getirip serviste değiştirdik Maalasef kötü bir anı oldu bize

muratk

0
Aracınız
Civic FC5 2017
yedek lastik bulundurmak kişinin ihtiyatıyla alakalı bir durum tamamen, ben tedbirli birisiyimdir.
2. el ince stepne (300tl), bijon anahtarı zaten vardı ve yine 2. el kriko (30tl) alıp bu sorunu hallettim. kafam rahat.
tamamen tercih meselesi.
ayrıca bagaj doluyken lastik gibi bir sorunla karşılaşınca bagaj dolu diye vaz mı geçeceğim lastiği değiştirmekten.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arabayı aldıktan 1 gün sonra tatile gittim ,dönüşte yolda lastik patladı, servisi aradım tüpü bas yola devam dedi ,bu seferde biraz yürüyünce lastik yarıldı...42 yaşındayım 3 kere Almanyadan araba getirdim, kibrisa onlarca kez gittim geldim, eşim arhavili yilda 2 kere gideriz...hayatımda ilk defa lastiğim patladı o da stepnesiz bu arabaya denk geldi...Allahtan konyada sifir lastik bulduk ayni desen ,çekici ile getirip serviste değiştirdik Maalasef kötü bir anı oldu bize
Bende genel olarak hep tedbirli davranırım, ama genelde alınan önlemde en ufak boşluk oluştuğu anda sorunlar ortaya çıkıyor işte :)
Mesela evde elektrik kesilmesine karşı powerbank ve buna bağlı led ışıklarım vardır, powerbank led ışığı saatlerce rahatça çalıştırabiliyor.
Nerdeyse 2 yıldır elektrik kesinti ile karşılaşmamıştım, birşey olmaz diyerek 15 günlüğüne yurtdışına giden bir akrabam şarj sorunum olur diye powerbank'i rica etti ve kırmadım verdim :)
Powerbank'i verdikten sonra mahalledeki trafo zarar gördü ve çoğu akşam olmak üzere defalarca elektrik kesildi :ROFLMAO:
Allah'tan eski pilli ışıldaklardan vardı da onunla idare edebildim :)

Aracınız
Civic FB7 2014
Aracim hem lpgli olsun,hem bagajim daralmasin,hem stepnem krikom olsun,hem de lastigim hic patlamasin ! :) oyle bir dünya var mi ya? Stepnen olur degisirsin, 2km gitmeden güm bir daha patlar. Biraz da şans olacak insanda..tedbir mi evet! Tedbirli olunmali elbette ama afrikanin çollerinde de yasamiyoruz herhalde. Arabalarimiz zaten narin ,oyle izbe ve kus ucmaz kervan gecmez yerlere de surmeyiverin civiklarimizi canim ?

zero

0
Bu lastik işi şans işi, ben buna inanırım. 3 yapan var mı bilemem ama; benim aynı yolculukta, aynı lastiğim 2 kere patladı :ROFLMAO: İlk arabam stepneliydi de ne oldu (Taunus1.6 GL). Birinci patlamaya çare sadece, ya diğerleri? Hakikaten sinir testiydi yaşadığım:mad: Sağ olsun yardımcı olan yurttaşlar, atlattık... Daha sonraki arabalarım stepnesizdi, bilin bakalım ne oldu? Lastiğim yıllardır hiç patlamadı :)
Kısmet...

Son düzenleme:
merhaba,

Araçta yedek lastik ve kriko olmaması beni endişe ettiriyor.
yedek lastik ve kriko alan/edinen var mı?
bu araca en uygun bu parçalar nereden temin edilir.
8 sene cıvık e stepnesiz bindim bişey olmadı biraz şans işi
Lakin stepne olsa da öyle her koşulda değiştirmekte kolay değil yaş yağmur çamur yokus tutup da otoban kenarında da lastik değiştirmek intihar olur ben tamir kiti bulunduruyorum.
Birde kaskonun yol yardım hizmeti car

Venus V6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2014
Aynen ,kaskonuz varsa tamir kiti yeterli olur...ben sahsen ne kriko ne stapne kullaniyorum aldim alali araci.. Allah tekerimize tas degdirmesin , nazar da degmesin.

EK7

Aracınız
Civic FC5 2019
Hic sorun olacagini dusunmezken 2019 model aracımın sol arka lastiğinin iç köşe tarafı 1-2 cm2 şeklinde yırtıldı. İlk defa bir aracımın lastiği patladı. Bildiğiniz parça kopmuş akıl alır gibi değil. İstanbul içi Üsküdar’dan İçerenköy güzergahında İçerenköy’de ses yaptığından anlaşıldı. Lastiğin havası çabuk indi. Bende bu tamir kitini sadece hava basiyor saniyordum. Yani tamir kiti olduğunu değilde sadece pompa olduğunu sanıyordum. Tesadüf lastikçide yakındı. Bende az hava basayimda jantta gitmeyim dedim. Ama oyle bir hava kaciriyorki 12 dk hava bastim bi elimle deligi kapatarak elim agridi. Bir nebze oldu. Kopuk bastigini bilmiyordum. Lastikciye goturdum baktı, lastiğin iç teli kalkmış. Tutmayabilir dedi. Denedi şansını ama yama tutmadi. Yenisini alacak kadar idare etmesini istedim. İkincisinde sagolsun epey bi tasladi, lastik resmen zayifladi. Bir de kopuk alıp sıktık. Ama idarede etti. Üzerindekinin aynısını 570 liraya aldım. Uzun yolda allah korusun yolda bırakır. Kaskom var ama bunun için bir bu kadarda fazla prim ödemeye gerek yok. Bende bu olaydan sonra almaya karar verdim ince bir tane set.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:

EK7

Aracınız
Civic FC5 2019
Evet bridgestone turanza er 33 93h 2018 üretim minimum o fiyatlarda. 2019’lar daha da yüksek. Lastik ebatlarından ve bu lastiğin kalitedindrn kaynaklanıyor. Aynı ebat hız/yük endeksine ait diğer marka lastiklerde 300-350 tl’den başlıyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri