FC5 için stepne ve kriko ihtiyacı hissetiniz mi?

Aracınız
Yahu o kadar muhabbet dönmüş, adamın sorusuna cevap verilmemiş. Bilen varsa paylaşsın derdim, ama tahminle olmaz, net. bilen varsa paylaşırsa boşa yazışma dönmesin. Ben 2020 Mayıs'ta baktım ihtiyacım oldu. 2 yıl konuşulmuş ama ben de soruma cevap bulamadım.

Bijon anahtarı = xx mm boyunda olacak.
Stepne = şu adreste şu boyuta satılıyor.
Kriko = şu model iyidir vs.

Stepne olarak çıkma lastik jant aldım. Onu bagajda taşıyorum. Mevcut stepne haznesine sığmadığı için bagajın ortasına yatırdım, çok da rahatsız etmiyor. Sağlıcakla kalın.

Aracınız
Civic FC5 2017
Beyler stepnesiz gezmıyım dıorsaniz ince teker bir tane alın havasını da ındırın lazım oldugunda takar ve şişirirsiniz cakmaklıkla böylece bagajda az yer kaplar

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yahu o kadar muhabbet dönmüş, adamın sorusuna cevap verilmemiş. Bilen varsa paylaşsın derdim, ama tahminle olmaz, net. bilen varsa paylaşırsa boşa yazışma dönmesin. Ben 2020 Mayıs'ta baktım ihtiyacım oldu. 2 yıl konuşulmuş ama ben de soruma cevap bulamadım.

Bijon anahtarı = xx mm boyunda olacak.
Stepne = şu adreste şu boyuta satılıyor.
Kriko = şu model iyidir vs.

Stepne olarak çıkma lastik jant aldım. Onu bagajda taşıyorum. Mevcut stepne haznesine sığmadığı için bagajın ortasına yatırdım, çok da rahatsız etmiyor. Sağlıcakla kalın.
Bijon anahtarı ucu : 19 mm.lik
Stepne: Kendi sitesinden temin edilebilir, bijon aralığı 5x114,3 olarak seçilmeli. Krikolu ve krikosuz set seçenekleri var (linklerini ekledim).
Kriko: Orta kalite herhangi bir ürün olabilir, mini setine entegre satılanda var.

Aracınız
Civic FC5 2019
Lastik yarılırsa sıkıntı. Benim aracım benzinli hadi tüplüde depo var koymadın benzinli araca niye koymuyosun.Eskiden ön lastikler bitince tek lastik alır diğerinede stepnedeki sıfır lastiği takar. Ekonomi yapardık. Şimdi üreticiler ekonomi yapıyor veya başka ne denirse

Aracınız
Civic FC5 2020
Set acaba yerine tam sığıyor mu
Bijon anahtarı ucu : 19 mm.lik
Stepne: Kendi sitesinden temin edilebilir, bijon aralığı 5x114,3 olarak seçilmeli. Krikolu ve krikosuz set seçenekleri var (linklerini ekledim).
Kriko: Orta kalite herhangi bir ürün olabilir, mini setine entegre satılanda var.

Aracınız
Civic FC5 2018
Konu biraz eski ama problem güncel. 2018 Aralık çıkışlı civic sedanım var. Fabrika lastik şişime kiti ve bir solüsyon koymuş. Ancak lastiğe giren çivi (yaklaşık 7-8 cm) tabandan girip yanağın janta yakın kısmından çıktı. Yani 2 delik birden oluştu. Şişirme setini kullandım ama hiç bir işe yaramadı (İkinci deliği seti kullanırken fark ettim). Stepnem olsaydı 15 dk da çözümleyebileceğim iş, yol yardımı falan 3 saati buldu.
Şimdi stepne seti araştırıyorum. Ağustos 2019 da Honda Çiftkurtlar-İstanbul Full set için (stepne + kriko + bijon anahtarı) 2000 TL fiyat verdi ($=5,70). Planım internetten akardiyon kriko ve bijon anahtarı almak (Yaklaşık 80 -100 TL) ve bir adet çıkma orijinal jant +lastik alıp konnuyu kapatmak. Ayrıca internette tüm markalarla uyumlu full set satıyorlar (400 - 500 TL) ama lastikler bence iyi değil. Arabanın yüksekliği açısından akordiyon kriko zorunlu.
Bu sorundan bir süre sonra stepne (orijinal lastik) aldım.
1- Küçük stepne istemedim. Çünkü bana performansı yeterli değilmiş gibi geldi.
2- Ancak yine de bire bir orijinal ebat jant bulamadım. 17 olması gerekirken 16 inç jant buldum (Sayılardan emin değilim ama stepnenin lastik yanağı orijinalden daha geniş). Ancak lastiğin tüm çapı değişmedi. 2 ayrı lastikçi ile konuştum. Bana bunun hiç bir sıkıntı çıkarmayacağını istediğim hızda gidebileceğimi söylediler.
3- Çıkma olarak jant, lastik, bijon anahtarı ve kriko aldım. Hepsine 600 - 700 TL civarı ödedim (lastiğin balans ayarı dahil). Lastik hariç diğerlerini (jant dahil) çıkmacıdan aldım.
4- Yuvasına oturtunca 3-4 cm kadar ortada kabarıklık yaptı ama sorun etmiyorum. Bundan sonraki amacım stepne çevresindeki bagaj tabanına strofor koyarak çevreyi yükseltmek ve kabarıklığı düzeltmek.
5- Lastiği şimdilik sabitlemedim. Orta kısmına vidalı bir aparat almam lazım.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bu sorundan bir süre sonra stepne (orijinal lastik) aldım.
1- Küçük stepne istemedim. Çünkü bana performansı yeterli değilmiş gibi geldi.
2- Ancak yine de bire bir orijinal ebat jant bulamadım. 17 olması gerekirken 16 inç jant buldum (Sayılardan emin değilim ama stepnenin lastik yanağı orijinalden daha geniş). Ancak lastiğin tüm çapı değişmedi. 2 ayrı lastikçi ile konuştum. Bana bunun hiç bir sıkıntı çıkarmayacağını istediğim hızda gidebileceğimi söylediler.
3- Çıkma olarak jant, lastik, bijon anahtarı ve kriko aldım. Hepsine 600 - 700 TL civarı ödedim (lastiğin balans ayarı dahil). Lastik hariç diğerlerini (jant dahil) çıkmacıdan aldım.
4- Yuvasına oturtunca 3-4 cm kadar ortada kabarıklık yaptı ama sorun etmiyorum. Bundan sonraki amacım stepne çevresindeki bagaj tabanına strofor koyarak çevreyi yükseltmek ve kabarıklığı düzeltmek.
5- Lastiği şimdilik sabitlemedim. Orta kısmına vidalı bir aparat almam lazım.

> Hayırlı olsun hocam. Baya emek harcamışsınız.
> Düşünenler için bir fotoğraf olsa güzel olur.
> Stepne olarak başka jant ve ölçü olması önem arzeder. Ustalar bunu hesap kitap yapıp da mı söylediler? Uzaktan bende söylerim fakat aracı siz sevdiklerinizle beraber kullanıyorsunuz usta ile değil!
> Bir tekerin ağırlık ve çapı, denge ve aerodinamik olarak olumsuz etki yapar. Düşük hızda belli olmaz, lakin yüksek hızda farkedersiniz. Mesela Mini stepnede 70 km. hızı geçmeyin diye üstünde yazılıdır. En kısa sürede değiştirin diyede eklerler. Alt takım ve amortisörlerde etkilenir.
> Jant 16" alındı. Bu sefer normal kullandığınız lastik ölçülerine yakın olan lastik almak daha sağlıklı olur. Ölçülerini yazarsanız yardımcı olurum.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Geri