FC5 ön göğüs trim (zırıltı) sesi

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracımın ön göğsünden trim değil de bir zırıltı sesi geliyor. Sanki saç titriyor gibi. Ön göğsün içinden geldiğini tahmin ediyorum. Her zaman gelmiyor. Bazen rölantide bile gaz verirken zırıltı geliyor. Yetkili servis birşey bulamadı. Geniş zamanda yine getir dedi. Bu şekilde şikayeti olan var mı.

SM-G975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

zirilti sesini bir şekilde hallettik o ses olmayinca insan baska sesleri duyuyor. sol on cam hafif acikken citir citir sesler geliyor bazen kapaliyken sol tarafa gunes vurdugunda yine cit cit genlestikce ses yapıyor. bunu yasayan var mi sanirim cami sokmeden çözemeyiz.

Aracınız
Civic FC5 2019
zirilti sesini bir şekilde hallettik o ses olmayinca insan baska sesleri duyuyor. sol on cam hafif acikken citir citir sesler geliyor bazen kapaliyken sol tarafa gunes vurdugunda yine cit cit genlestikce ses yapıyor. bunu yasayan var mi sanirim cami sokmeden çözemeyiz.

Hocam benim Sol taraftan muhtemelen dediğiniz gibi camdan, çünkü bunu da bulamadım ne yaptıysam, stabilize yolda devir artınca bir zırıltı başlıyor.Sanki elektrik çarpması gibi bir ses.Vallahi yıldım bu arabadan.Sürekli bir yerlerinden ses geliyor daha 14.500 km de düşünün yani.sizin bahsettiğiniz çıtırtılatın galiba daha yüksek sesi bende ki de

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019

Ben dava açmayı düşünüyorum bir şey çıkar mı acaba? Bir avukata danışacağım

Aracınız
Civic FC5 2019

Uğur hocam bir şey soracağım sen bilirsin.Silgeçler çok gıcırdama yapıyordu.Heralde lastikleri.Sıfır silgeç aldım ama yine devam ediyor çözümü nedir acaba

Uğur hocam bir şey soracağım sen bilirsin.Silgeçler çok gıcırdama yapıyordu.Heralde lastikleri.Sıfır silgeç aldım ama yine devam ediyor çözümü nedir acaba

Aynı şeyi yaşadım ben silecekleri sokup lastiklerini ters çevirip taktım sorun düzeldi. Sök tak yaparken dikkat edin sileceğim soktuğunuz kol cama düşmesin cami patlatır yavaşça bırakın. Silecekleri iki ucunda siyah plastik var bunlardan birini sertçe çekip çıkarmanız gerek ben ayarlı pense kullandım sonra dikkatlice lastiği çekerek alıyorsunuz ve baş aşağı çevirip takıyorsunuz. Sonra çıkardığınız plastik parçayı yerine takıyorsunuz

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2019
Aynı şeyi yaşadım ben silecekleri sokup lastiklerini ters çevirip taktım sorun düzeldi. Sök tak yaparken dikkat edin sileceğim soktuğunuz kol cama düşmesin cami patlatır yavaşça bırakın. Silecekleri iki ucunda siyah plastik var bunlardan birini sertçe çekip çıkarmanız gerek ben ayarlı pense kullandım sonra dikkatlice lastiği çekerek alıyorsunuz ve baş aşağı çevirip takıyorsunuz. Sonra çıkardığınız plastik parçayı yerine takıyorsunuz

Sağol Uğur hocam.Sabah Ankara’ya gideceğim zaten ben ön göğüsten gelen zırıltıyı tam olarak kesemedim ama iyice azaldı.iki tane bez parçası ile kastırdım parçayı ama arada garip garip sesler geliyor.bir de bunun üstüne hemen silgeç gacırdaması hem emniyet kemer kilidinden gelen gacırdama hem sağdan soldan gelen sesler eklenince :)) sinir bozuyor bari yola çıkmadan halledebildiklerimi halledeyim dedim.dediğinizi yaptım ama üstünde yeni aldıklarım olduğu için bunları eve çıkarmıştım artık sabah takar denerim.çok sağolasın Allah razı olsun

Aracınız
Civic FC5 2019
Uğur hocam bu arada sen de ses oldu mu bu uygulamadan sonra!

Sizden de Allah razı olsun. O zirilti arada oluyor elimi sokup tahtaya bakıyorum biraz aşağı kaymış oluyor ittiriyorum ses yine kesiliyor. Kaymayacak gibi birsey yapmam gerek sanırım. Yada başka bir bölge keşfetmek gerek.

Aracınız
Civic FC5 2019
Sizden de Allah razı olsun. O zirilti arada oluyor elimi sokup tahtaya bakıyorum biraz aşağı kaymış oluyor ittiriyorum ses yine kesiliyor. Kaymayacak gibi birsey yapmam gerek sanırım. Yada başka bir bölge keşfetmek gerek.

Hayırlısı ile bir çözseydik şu sorunu.Kırıkkale Ankara arası yollar rezalet.tırtıklı yol çok.bugün inanın zırıltı öldürdü.hele o tırtıklı yollara denk gelince inanın sesten arabada durulmuyor.direksiyon elimde kalacak zannediyorum.sol taraftandan da elektrik çarpması gibi bir ses geliyor şimdide.o da stabilize yollarda 100 km üzeri daha çok geliyor.sizde de oldu mu bu acaba?

Aracınız
Ben havalandırma kanalını bu şekilde tel yardımıyla sabitledim önünede destek sünger koydum bunun bi zararı olmaz inşallah

Ekli dosyalar

• A1CDD27C-64AC-4A67-8032-C53641618DD1.jpeg
    A1CDD27C-64AC-4A67-8032-C53641618DD1.jpeg
    191.6 KB · Görüntüleme: 130
Geri