FC5 ön göğüs trim (zırıltı) sesi

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracımın ön göğsünden trim değil de bir zırıltı sesi geliyor. Sanki saç titriyor gibi. Ön göğsün içinden geldiğini tahmin ediyorum. Her zaman gelmiyor. Bazen rölantide bile gaz verirken zırıltı geliyor. Yetkili servis birşey bulamadı. Geniş zamanda yine getir dedi. Bu şekilde şikayeti olan var mı.

SM-G975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracınız
Ses %100 multimedyadan geliyor ben multimedyayı söktüm hainkostak arkadaşımızın yaptığı işlemi servis yapmış hatta fazlasını yapmış kırmızıyla işaretlediğim yerleri doldurmuş multimedyayı 2 kere denedim söküp takıyorum bozuk yola giriyorum tık yok ama ertesi gün gene aynı süngerlerde kayma yok ses multimedyadan geliyor vidaların girdiği yerlere bez bant yapıştırıp multimedyayı öyle takacağım multimedyanın oturduğu metalin de belli kısımlarına bez bant yapıştırıp elektirik bandıyla kabloları sabitleyeceğim son çare bu bide böyle deneyelim bakalım

Ekli dosyalar

• C94475F0-8A41-4C8F-A1F4-C9DC688B3AF3.jpeg
    C94475F0-8A41-4C8F-A1F4-C9DC688B3AF3.jpeg
    167.1 KB · Görüntüleme: 122

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ben 2016 tucson alacaktım aynı paraya 3 yaşında araba alana kadar gidip sıfır alalım dedik gittik HOnda aldık almaz olaydım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bu kadar kendinizi huzursuz etmenize gerek yok, piyasası da hazırda mevcutken aracınızı satıp sizi memnun edecek araca yönelin (y)

Aracınız
Civic FC5 2019
Ses %100 multimedyadan geliyor ben multimedyayı söktüm hainkostak arkadaşımızın yaptığı işlemi servis yapmış hatta fazlasını yapmış kırmızıyla işaretlediğim yerleri doldurmuş multimedyayı 2 kere denedim söküp takıyorum bozuk yola giriyorum tık yok ama ertesi gün gene aynı süngerlerde kayma yok ses multimedyadan geliyor vidaların girdiği yerlere bez bant yapıştırıp multimedyayı öyle takacağım multimedyanın oturduğu metalin de belli kısımlarına bez bant yapıştırıp elektirik bandıyla kabloları sabitleyeceğim son çare bu bide böyle deneyelim bakalım

Ama resimlere baktıysanız biz diz hizasına gelen hava veren parçayı kastırdığımız zaman sesi tamamen kesenler yada çok azaltanlar var.bence sizin bahsettiğiniz farklı bir ses olabilir

Aracınız
Ama resimlere baktıysanız biz diz hizasına gelen hava veren parçayı kastırdığımız zaman sesi tamamen kesenler yada çok azaltanlar var.bence sizin bahsettiğiniz farklı bir ses olabilir

Kabloları deniyorum bi kesiliyor bi başlıyor anlamadım bildiğim tek şey yıldım artık uğraşmayacağım

Aracınız
Civic FC5 2020
Tam 368 sayfalık bu konuyu okudum. Sebep olarak 3500 kmdeki 2020 eco exe aracımdan uğur beyin youtube videosundaki gırıldama sesi var. Gırrrr şeklinde. Ve hayalet ekran ile direksiyonun arkasından biryerden geliyor. Düşük hızda ve pürüzsüz asfaltta kesin yok.yani inanılmaz basit bir ses ve sebep olan sorunun da çok basit olduğundan eminim. Klape lerden geliyorsa bu ses klima üfleme ayarlarını değiştirirsek kesilmesi yada tonunun değişmesi gerek. İlk defa bugün duydum sesi kısa bir yolculupa çıktım ve bütün tadımı kaçırdı. Göğüsün bir çok yerine bastırarak denedim tespit edilemiyor. İki kişi olacak ve aracın multimedyası sökülerek el ile araç seyir halinde iken tespit edikecek başka bulunmaz bu ses. Vaktim olmadı inceleyip bulursam yazacağım buraya inşaallah. Yani öyle bir ses ki kablonun plastiğe temas sesi değil daha tok sıkı ama çok düşük bir temas var sesin oluşmasına sebep olan. Neyse bulacağız inşaallah.
Bu arada sesten arabasını satmayı düşünen arkadaşlar inanın bir çok araçta var. Boşuna pişmanlık duymayın 400.000 liralık insigniada bile var trim sesi. En azından honda bozulmuyor

Mate 20 pro cihazımdan gönderildi

Geri