FC5 ön göğüs trim (zırıltı) sesi

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracımın ön göğsünden trim değil de bir zırıltı sesi geliyor. Sanki saç titriyor gibi. Ön göğsün içinden geldiğini tahmin ediyorum. Her zaman gelmiyor. Bazen rölantide bile gaz verirken zırıltı geliyor. Yetkili servis birşey bulamadı. Geniş zamanda yine getir dedi. Bu şekilde şikayeti olan var mı.

SM-G975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Daha önce de yazdım ama tekrar yazayım. Ses ulaşamayacağımız , göğüsün içindeki havalandırma ünitesinden geliyor. Keihin yazan siyah bir kuru var. Klima ve havalandırma yönlendirmeleri, kalorifer radyatörü filan bunun içinde. Bu arkadaş düzgün sabitlenmediği iiçin yüksek frekanslı titreşimlerde özellikle taşlı pütürlü, arnavut kaldırımı benzeri yollarda titreme yapıyor. Titreme yaptığı için içindeki hatalı tasarlanmış parça biryere sürtüyor veya kendi kendine titreşerek ses yapıyor. Çözümü o kutunun komple değişmesi. Ben multimedya arkasından bu parçanın sallanmasını engelleyecek şekilde sert bir cismi sıkıştırarak sesi azalttım. Ama yok olmadı.

Biz diz hizamıza gelen hava üfleyen parçayı ön tarafa doğru kastırınca neden seste azalma oluyor sizce?Bu keihin yazan parça ile mi alakalı acaba?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Biliyorlar hocam da işlerine gelmiyor. Komple torpidonun inmesi lazım o parcanin değişmesi için. Zahmetli iş.

Cumartesi servisle görüşeceğim ama sonuç alacağımı zannetmiyorum.Çünkü en basit bir işi bile yapmamak için ellerinden geleni yapıyorlar.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2019
Honda Türkiye sosyal medya hesapları paylaşım yaptığında bu trim seslerinden bahsediyorum yorumları siliyorlar hemen hemen her segment arabada var bu trim sesi ama daha 2binde başlaması can sıkıcı

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive

Image1605346765.351335.jpg

Honda almayın, aldırmayın, benim gibi bir gaflete düşüp aldıysanız eğer sakın servise gitmeyin.servise gidip rezil olmayın.Yazıklar olsun Honda’ya

Geri