Civic FC5 Fc5 ses yalıtımı çözümü hk

Herkese hayırlı günler. Cıvıc vtec turbo manuel sahibiyim. Malum fc 5’lerde ses yalıtım sorunu var. Bunu çözebilmek için sıfır aldığım araca 10.12.2019’da serviste davlumbazlara ve alta çift kat pütür yaptırdım. Tek kat 700 tl idi, çift kata 1400 verdim. Yağmurlu havalarda davlumbazlardan geken su sesi vs kesildi. Toplamda %30-40 ses yalıtımı sağlandı diyebilirim. Aslında servis bu işi olgun garage isimli firma elemanlarına yaptırdı. Kendileri de aynı fiyatı verince serviste yaptırdım. İşinize yararsa ne alâ. İyi günler

Fc5 Vtec Turbo Manuel

Son düzenleme:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Herkese hayırlı günler. Cıvıc vtec turbo manuel sahibiyim. Malum fc 5’lerde ses yalıtım sorunu var. Bunu çözebilmek için sıfır aldığım araca 10.12.2019’da serviste davlumbazlara ve alta çift kat pütür yaptırdım. Tek kat 700 tl idi, çift kata 1400 verdim. Yağmurlu havalarda davlumbazlardan geken su sesi vs kesildi. Toplamda %30-40 ses yalıtımı sağlandı diyebilirim. Aslında servis bu işi olgun garage isimli firma elemanlarına yaptırdı. Kendileri de aynı fiyatı verince serviste yaptırdım. İşinize yararsa ne alâ. İyi günler

Fc5 Vtec Turbo Manuel
Bilgilendirme için teşekkür ederiz. Desibel olarak ne kadar değişti. Bu konuda ölçüm yaptınız mı?

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2018
Yüzeye eklenen pütürün kalınlığı nedir ki? Maksimum 1-2mm
Ses yalıtımı dediğin doğru ürünle 10-15mm kalınlıkta yapılır.
Bu işlemin çok bir etkisi olacağını sanmıyorum. Olsa fabrika çıkışlı bu işlemi yaparlardı. Çünkü araçta daha hiç bir parça takılı değilken, hatta çok kısa sürede yapılabilir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@sefabey Bilgilendirme için teşekkür ederiz, hayırlı olsun

Yüzeye eklenen pütürün kalınlığı nedir ki? Maksimum 1-2mm
Ses yalıtımı dediğin doğru ürünle 10-15mm kalınlıkta yapılır.
Bu işlemin çok bir etkisi olacağını sanmıyorum. Olsa fabrika çıkışlı bu işlemi yaparlardı. Çünkü araçta daha hiç bir parça takılı değilken, hatta çok kısa sürede yapılabilir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Sesi komple kesmedi elbette. Ama en azından lastiğin davlumbaza attığı su tanesi sesleri artık yok.

Fc5 Vtec Turbo Manuel

Aracınız
Civic FC5 2019
Ocak 2 de teslim alacağım aracı. Bu yüzden henüz bu ses olayına dair bir tecrübem yok. ciddi rahatsız edecek seviyede ses problemi oluyor mu? geçen hafta bir jettayla yolculuk yapmıştım. 170 sonrası rüzgar sesi biraz alıyor gibiydim. Ama 200 e kadar çıktığımda bile gerek sürüş güvenliği gerekse ses konusunda keyif bozan bir seviye hissetmedim (yol müsaitti yüksek hızlarda kullanabildim ist-izmir yolunda) ciddi bi fark yaşar mıyım? araçla ilgili en çok düşündüren konuların başında geliyo bu durum.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ocak 2 de teslim alacağım aracı. Bu yüzden henüz bu ses olayına dair bir tecrübem yok. ciddi rahatsız edecek seviyede ses problemi oluyor mu? geçen hafta bir jettayla yolculuk yapmıştım. 170 sonrası rüzgar sesi biraz alıyor gibiydim. Ama 200 e kadar çıktığımda bile gerek sürüş güvenliği gerekse ses konusunda keyif bozan bir seviye hissetmedim (yol müsaitti yüksek hızlarda kullanabildim ist-izmir yolunda) ciddi bi fark yaşar mıyım? araçla ilgili en çok düşündüren konuların başında geliyo bu durum.
Jettaya göre daha düşük izalasyon var. 110'dan sonra rüzgar sesi başlar. Lastik sesini ise net duyarsınız. Fabrikasyon lastiği ise desibeli düşük değil.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri