Civic FC5 Fc5 ses yalıtımı çözümü hk

Herkese hayırlı günler. Cıvıc vtec turbo manuel sahibiyim. Malum fc 5’lerde ses yalıtım sorunu var. Bunu çözebilmek için sıfır aldığım araca 10.12.2019’da serviste davlumbazlara ve alta çift kat pütür yaptırdım. Tek kat 700 tl idi, çift kata 1400 verdim. Yağmurlu havalarda davlumbazlardan geken su sesi vs kesildi. Toplamda %30-40 ses yalıtımı sağlandı diyebilirim. Aslında servis bu işi olgun garage isimli firma elemanlarına yaptırdı. Kendileri de aynı fiyatı verince serviste yaptırdım. İşinize yararsa ne alâ. İyi günler

Fc5 Vtec Turbo Manuel

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Subigarage komple bir izolasyon yapıyor, mesela tavan bölgesini de izole ediyor.
Tavan kısmının normalde yol gürültüsüne pek katkısı olmaz ancak yağmurlu havada tavanı izolasyonlu araçta yağmur damla sesleri muhtemelen hiç duyulmayacaktır.

xyor

0
Subigarage komple bir izolasyon yapıyor, mesela tavan bölgesini de izole ediyor.
Tavan kısmının normalde yol gürültüsüne pek katkısı olmaz ancak yağmurlu havada tavanı izolasyonlu araçta yağmur damla sesleri muhtemelen hiç duyulmayacaktır.
Bana sadece yol sesinden gelen uğultu önlensin yeterli :))

iletişime geçeyim bakalım nasıl bir çözüm sunacaklar

S

Silinen üye 20336

Guest
Bana sadece yol sesinden gelen uğultu önlensin yeterli :))

iletişime geçeyim bakalım nasıl bir çözüm sunacaklar
Aşağıya linkini eklediğim konudaki videoyu izleyebilirsiniz. Subigarajın yaptığı bir uygulama.

Bu arada yol sesi sizi rahatsız ediyorsa beklentinizi yükseltmemeniz için belirtmek isterim ki maalesef yol sesi uğultu var.

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba,bayi yaptıkları ses izolasyonu ile yüzde 70 oranında izole sağlandığını söylüyor.Sizce bu mümkün mü?Bayiler bu anlamda para tuzağı mı yoksa işin hakkını veriyorlar mı, yaptıran, tecrübe eden arkadaşım var mı acaba?

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba,bayi yaptıkları ses izolasyonu ile yüzde 70 oranında izole sağlandığını söylüyor.Sizce bu mümkün mü?Bayiler bu anlamda para tuzağı mı yoksa işin hakkını veriyorlar mı, yaptıran, tecrübe eden arkadaşım var mı acaba?
Banada teklif etmişlerdi hikaye gibi geldi bana biraz.

Aracınız
Civic FC5 2019
şimdiye kadar hep dizel araç kullandım o yüzden yol sesi beni çok da etkilemiyor açıkçası. hatta 130u geçince yol sesi bariz hissedilince hızı düşürüyorum yakıttan tasarruf sağlasın diye. yol sesini bariz şekilde azaltabilecek bir izolasyon önerisi olur diye de konunun takipçisiyim..

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
fc5 civic, yeni kasa corolla hibrit, opel crosland x, egea da ses ölçümü yaptım. civic yalıtımı kötü değil, motor sesi olmadığı için yol sesi geliyor. aynı segmentte dizel araca binince motor sesi yol sesini bastırdığı için yol sesi almıyormuş hissine kapılıyor insan. kendi aracımın altına pütür attırdım, davlumbaz yalıtımı da yapınca bariz ses azaldı.

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
bu konu yukarıdaki linkte ayrıntılı tartışılmıştır

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Konuyu daha önce de okudum, faydası olduğu kesin,sadece yüzde 70 izole kısmı çok abartı gibi geldi bana,nerdeyse yol sesi kalmıyor demek gibi birşey,son günlerde acaba farklı bir yol vs. İle acaba daha etkili bir çözüm yolu mu gelişti diye merak ettim.??

Geri