Fd6 civic sedan 1.8 performans

Aracınız
Dip gaz bi şekilde öyle 3. Vitese kadar gitmedim ama s modunda bnm gördüğüm istediğin devirde git sen vites atmadığın sürece araç vites atmaz tamamen Manuel'e geçer

Ancak d modunda kulakçıkları kullanırsanız araç belli bi süre yine vites atmaz ama siz vites atmazsanız ya da yüksek devirli kullanırsanız bu sefer devreye girip vites yüksektir.

Civic Fd6 1.8

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
0-100 km arası hızlanma da d ve s modu arasında pek bir fark yok gibi. [MENTION=6631]fatiherhal[/MENTION]

Ben denedim s modunda 3. vites araç 170 civarı hızı gördü ama devir sona yaklaşmıştı. 3. vites sonrasında hızlanmaya devam edersen 4. viteste hızlanıyor sonlara doğru 5. vitese atıyor. [MENTION=5881]Nsnbssb[/MENTION]

Aracınız
0-100 km arası hızlanma da d ve s modu arasında pek bir fark yok gibi. [MENTION=6631]fatiherhal[/MENTION]

Ben denedim s modunda 3. vites araç 170 civarı hızı gördü ama devir sona yaklaşmıştı. 3. vites sonrasında hızlanmaya devam edersen 4. viteste hızlanıyor sonlara doğru 5. vitese atıyor. [MENTION=5881]Nsnbssb[/MENTION]

1 saniye gibi bi fark oluşuyor dediğiniz gibi pek bi fark yok

Civic Fd6 1.8

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=6631]fatiherhal[/MENTION] Güzel test olmuş elinize sağlık ;)

nokiac

0
Tabi bunlar lpg de deneme ve VSA açık halde

Civic Fd6 1.8
[MENTION=6631]fatiherhal[/MENTION] test için teşekkürler
VSA demişken aklımı ne zamandan beri kurcalayan bir konuydu sizlere sormak istiyorum. Aracım 2012 model FB7 kasa Elegance paket...

Mesela trafik ışıklarında en önde durduğumda yan tarafıma bazen Opel, VW vs. tarzında arabalar yanaşıyor.

Kalkışlarda vitesi "S" moduna alıyorum. Econ düğmesini de kapatıyorum. LPG'den de benzine almama rağmen ani gaz pedalına bastığım ilk kalkış anında hemen VSA ışığının birkaç kez yanıp söndüğünü ekrandan görüyorum ve direksiyon hakimiyetimin de kısıtlandığını farkediyorum.

Acaba rot-balans ayarında mı sıkıntı var diye sanayiye gittim. Rot ayarlarını ve balans ayarını da yaptırdım. Lakin durum yine aynı

İlk kalkışta VSA'yı kapatarak mı kullanayım? Ya da ne yapmamı önerirsiniz kardeşler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Hocam normalde vsa ışığı birkaç kez yanıp sönüyorsa o an araç pati çekiyordur. Karlı yolda da olur tekerler boş döner kayar vs tarzı şeylerde uyarı mahiyetinde yanıp söner vsa. Hızlı kalkış yaptığınızda vsa kapalıysa daha seri oluyor araç vsa biraz denge ve hakimiyeti sağlamak için gücü törpülüyor sanırım. [MENTION=5203]nokiac[/MENTION]

Geri