FE1 Eco Civic Silkeleme sorunu

Ad Soyad
ibrahim guner
Aracınız
Civic FE1 2021
iyi günler arkadaşlar. aracım 2021 model fe1 kasa civic eco premium.1000 km bakımında ise serviste LPG güncellemesi de yapıldı. 1000 km de araç fakat sabah motor soğukken çalıştırdığımda ibre yukarı aşağı yukarı aşağı hızlı hızlı hareket ediyor ve içeride bayağı sarsıntı yaratıyor.. giderken iste düşük devirlerde iken 30-35 km/h hızlarında gazdan ayağımı çektiğimde akması gereken araba silkeleme yapıyor.
Daha çok yeni bir araç. midemi bulandırdı bu sorun. yeni kasa lpg li civic alıp bu sorunu yaşayan var mı acaba.

Ad Soyad
ibrahim guner
Aracınız
Civic FE1 2021
Ben bugün götürdüm tekrar güncellemeyi yüklediler. Fakat daha motor soğukken denemedim. Sabah servise gitmeden motor soğuk iken hemen benzine aldım o zaman hiç sorun yok. Isınınca lpg de rölantide sıkıntısız ama soğukken lpg açık iken çalıştırınca feci silkeliyor. Sıfır araç için çok can sıkıcı

SM-G780G cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Lpg sıvı fazdan gaz fazına uygun sıcaklıkta geçemez ise motor silkeleme yapar. İlk çalışmada benzin ardından gaza geçmesi en temiz yöntemdir. Önceki yorumlara baktığımda lpg geçiş ısısı çok düşük ayarlanmış gibi anlaşılıyor. İlk marşın uzun sürmesi ise ayrı bir durum. Turbo Civic'te lpg sisteminin nasıl bir program ile çalıştığını iyi bilmek gerekiyor.

Ad Soyad
ibrahim guner
Aracınız
Civic FE1 2021
Soğukken denedim sabah. Yine aynı şekilde. Arkadaşın dediği gibi motor ısınmadan lpg ye geçmemeli .fakat hemen lpg de çalışıyor. Sorunu yaşayan herkes servise bildirirse tahminimce yeni bir güncelleme gelebilir.

Ad Soyad
UMTBRT
Aracınız
Civic FE1 2021
Soğukken denedim sabah. Yine aynı şekilde. Arkadaşın dediği gibi motor ısınmadan lpg ye geçmemeli .fakat hemen lpg de çalışıyor. Sorunu yaşayan herkes servise bildirirse tahminimce yeni bir güncelleme gelebilir.

Ben akşamdan benzine aldım sabah denedim yine aynı geç ve silkeleyerek çalışıyor.

G501 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Ad Soyad
UMTBRT
Aracınız
Civic FE1 2021

Hocam sizde de mi ilk çalıştırmada sorun var ? Sonraki marşta sıkıntı yok bende. Videosunu çektim hatta. Aküsü zayıf araç gibi 4-5 saniyede ve silkelenerek çalışıyor. Stop edip tekrar çalıştırıyorum sorun yok.

Ad Soyad
ibrahim guner
Aracınız
Civic FE1 2021
Hocam sizde de mi ilk çalıştırmada sorun var ? Sonraki marşta sıkıntı yok bende. Videosunu çektim hatta. Aküsü zayıf araç gibi 4-5 saniyede ve silkelenerek çalışıyor. Stop edip tekrar çalıştırıyorum sorun yok.

Benim de ilk marşta sorun var. Fakat sıkıntı bence direk lpg de çalışması . Isınıp geçmesi gerekiyor diye biliyorum .

Ad Soyad
UMTBRT
Aracınız
Civic FE1 2021
Ad Soyad
UMTBRT
Aracınız
Civic FE1 2021
Benim de ilk marşta sorun var. Fakat sıkıntı bence direk lpg de çalışması . Isınıp geçmesi gerekiyor diye biliyorum .

Hocam ilk marşta LPG'de mı çalışıyor. Ben de çalıştıktan 8-10 saniye sonra LPG geçiş sesi ile birlikte yeşil LPG ışığı yanıyor.

Geri