FE1 Eco Civic Silkeleme sorunu

Ad Soyad
ibrahim guner
Aracınız
Civic FE1 2021
iyi günler arkadaşlar. aracım 2021 model fe1 kasa civic eco premium.1000 km bakımında ise serviste LPG güncellemesi de yapıldı. 1000 km de araç fakat sabah motor soğukken çalıştırdığımda ibre yukarı aşağı yukarı aşağı hızlı hızlı hareket ediyor ve içeride bayağı sarsıntı yaratıyor.. giderken iste düşük devirlerde iken 30-35 km/h hızlarında gazdan ayağımı çektiğimde akması gereken araba silkeleme yapıyor.
Daha çok yeni bir araç. midemi bulandırdı bu sorun. yeni kasa lpg li civic alıp bu sorunu yaşayan var mı acaba.

Ad Soyad
isa satar
Aracınız
Civic FE1 2021
Hocam ilk marşta LPG'de mı çalışıyor. Ben de çalıştıktan 8-10 saniye sonra LPG geçiş sesi ile birlikte yeşil LPG ışığı yanıyor.

G501 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
benim araba ilk çalıştırmada gecikme yapmıyor. sizinki gibi biraz bekleyip geçiyor ama geçiş sesi yok. yani geçtiğinde çıt diye bir ses geliyor motor tarafından ve göstergede lpg yazısı sürekli yanıyor, öyle geçtiğini anlıyorum tabi ama bir uyarı sesi yok. geçme süresi hava soğuksa normal olarak daha uzun sürüyor ama yine de yeterli düzeyde ısınamıyor araç.

Ad Soyad
ibrahim guner
Aracınız
Civic FE1 2021
Ad Soyad
UMTBRT
Aracınız
Civic FE1 2021
Sonucu bildirirseniz çok sevinirim. Bakalım çözebilirlerse ben de Mersin liyim götürürüm geldiğimde.

SM-G780G cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ben Silifkeliyim hocam. Arabayı bıraktım geldim bakalım sonuç ne olacak. Birkaç video çekmiştim onları da gönderdim oradaki çalışana. Ustalara izletmesini istedim. Şanssızlık işte inşallah çözülür de daha fazla uğraşmayız.

Ad Soyad
isa satar
Aracınız
Civic FE1 2021
servisler neredesiniz? buraları okuyor musunuz? bu arabalar motor soğuk anlamına gelen mavi ışığı söndürmeden lpgye geçmesin. sıkıntı oluyor. sarsıntılı çalışıyor. belki o arada enjektörlere de zarar veriyordur. herşey mümkün. bu işe hemen el atmalılar ve bizlerin gelmesini beklemeden çağırmalılar.

Ad Soyad
ibrahim guner
Aracınız
Civic FE1 2021
Ben Silifkeliyim hocam. Arabayı bıraktım geldim bakalım sonuç ne olacak. Birkaç video çekmiştim onları da gönderdim oradaki çalışana. Ustalara izletmesini istedim. Şanssızlık işte inşallah çözülür de daha fazla uğraşmayız.

Çok fazla kişide var. Sabahki çalışma şekli o kadar tedirgin ediyor ki beni. Aslında arabayı çok sevdim ama bu sorun çok korkutuyor beni

SM-G780G cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
şu yazılanlara bakınca (8-10 saniyede lpg ye geçmesi) çok yanlış bir durum lpg için acilen lpg geçiş sıcaklığının artırılması lazım, bu havalarda (şuan 10 derece gibi) lpg 30 saniyeyi bulur geçmesi bizim fc5 lerde ve herhangi bir sirkelenme sallanma vs. olmaz, ayrıca ilk marşın uzun sürmesinin nedenide büyük ihtimal araba stop edilirken yine lpg sisteminin çok hızlı kapanmasıdır, şöyleki lpg sistemi aracın kapandığını anladığı anda son olarak hatta belirli bir miktarda benzin pompalaması gerekir ki araç bir dahaki çalışmada benzin ile rahatça çalışsın, eğer yeterli benzin hatta olmaz ise kalan lpg de uçtuğu için araç yakıtsız kalacak ve yeni benzin gelene kadar bir kaç kez marş yapacaktır. Bu olayın servislerde anlaşılmamasının nedeni ise bu tarz işlerle uğraşmak istememeleri garantili araç olduğu için hemen firmaya yönlendirip onların bir çözüm üretip kendilerine öyle iletmeleri ve işlem yapmaları, kendilerini riske atmamak kafa yormamak yani kısaca " ne uğraşacağım " mantığı ile gittiği için ne yazıkki bu sorunlar bu şekilde formlarada vs. yerlerde çözülmeye çalışılmaktadır.

Ad Soyad
UA
Aracınız
Civic FE1 2021
Bende lpg li elegance kullanıyorum bahsedilen sorunları yaşamadım fakat benim aracım 8-10 sn de değil 1-2 dk sonra lpgye geçiyor.herhangi bir güncelleme yaptırmadım.Servisin aracın lpg ye geçiş ısısını kontrol etmesinde fayda var.

Geri