FE1 Eco Civic Silkeleme sorunu

Ad Soyad
ibrahim guner
Aracınız
Civic FE1 2021
iyi günler arkadaşlar. aracım 2021 model fe1 kasa civic eco premium.1000 km bakımında ise serviste LPG güncellemesi de yapıldı. 1000 km de araç fakat sabah motor soğukken çalıştırdığımda ibre yukarı aşağı yukarı aşağı hızlı hızlı hareket ediyor ve içeride bayağı sarsıntı yaratıyor.. giderken iste düşük devirlerde iken 30-35 km/h hızlarında gazdan ayağımı çektiğimde akması gereken araba silkeleme yapıyor.
Daha çok yeni bir araç. midemi bulandırdı bu sorun. yeni kasa lpg li civic alıp bu sorunu yaşayan var mı acaba.

Ad Soyad
Anıl Doğukan Tutal
Aracınız
Civic FE1 2021
Bazı arkadaşların araçlarında enjektör değişimi olmuştu, o arkadaşların araçlarında enjektör değişimi sonrası sorun çözülmüş müydü?

Ad Soyad
Onur Kaynar
Aracınız
Civic FE1 2021
Bir süre yoktum 🙂 Araç gene kendinden geçmeye başladı. Hareket ettikten sonra diyelim ki ışıklarda falan durdunuz. Dururken vites D konumunda oluyor. Aracın bu esnada devrini 1000-1500 arası gidip geliyor. Bu esnada vuruntuda yapıyor. Her zaman değil ama nadirde olsa bu sorun var. Servise söylemiştim ama herşeyi kontrol ettik bir sorun göremedik diyor. Bir yerimizden uyduruyoruz 😁 Bu konuda fikri olan var mı? acaba
Hocam sizde kiralık araca binmek için bahane yaratıp servise arac bırakıyorsunuz. Bu kadarda olmaz yani 😀 Ben artık takmıyorum ne olursa olsun. Binip geciyorum bu arabada böyleymiş diyorum. Yoksa her şeyinden nem kapıyorum. Hayatta daha büyük dertler var deyip avutuyorum kendimi.

Ad Soyad
Muhammet YAVUZ
Aracınız
Civic FE1 2021
Hocam sizde kiralık araca binmek için bahane yaratıp servise arac bırakıyorsunuz. Bu kadarda olmaz yani 😀 Ben artık takmıyorum ne olursa olsun. Binip geciyorum bu arabada böyleymiş diyorum. Yoksa her şeyinden nem kapıyorum. Hayatta daha büyük dertler var deyip avutuyorum kendimi.
Yapacaklar hocam işleri ne. Araçlara 15 günde bir zam yapmasını biliyorlar 😁 6 yıl garanti verdiyse sonuna kadar sömürün derim. Biz bıkacağımıza onlar bıksın. Biz böyle kabul edersek servisler hiç kabul etmez.

Ad Soyad
Muhammet YAVUZ
Aracınız
Civic FE1 2021
madem öyle ben de güncelleme yapayım durumum hakkında. ekim ayında 10k bakıma girdiğinde lpg güncellemesini yaptırdım erken tüpe geçtiği için. araç şimdi 18k oldu. hala sorun yok çok şükür. erken tüpe geçme bitti. 1500 devirde sakin seyrederken silkeleme olayı azaldı ama devam ediyor ya da ben alıştım. şimdi ben daha yüksek, yani 3500 devir civarında sabit seyrederken silkeleme yaptığını farkettim. evet nadir de olsa bunu yapıyor ama çok sert değil, dikkat kesilmeniz gerek hissetmek için. ilk çalıştırmanın ardından durulan ilk trafik ışığında kalp atışı gibi vuruntu yapma olayı 10k bakımından bu yana sadece bir kez yaptı bundan bir ay önce. motor yönünden durum bu. şimdi artan şekilde direksiyon bölgesinde zırıltı var ona gıcığım. götürmedim daha servise.
Zırıltı sesi yalıtım ile geçiyor hocam. Ben götürdüğümde yaptılar buna işçilik almıyoruz bizden dediler. Utanmazsanız alın garantili araba demiştim 😁 Daha o zaman 1500 km'de falandı.

Aracınız
Civic FB7 2012
Bugün trafikte istop etti 10 dk falan çalışmadı sonra biraz bekleyince calisti.araca gaza çok az basınca düşük devirlerde bazen istop ediyor

Ad Soyad
Muhammet YAVUZ
Aracınız
Civic FE1 2021
Bugün trafikte istop etti 10 dk falan çalışmadı sonra biraz bekleyince calisti.araca gaza çok az basınca düşük devirlerde bazen istop ediyor
Çok nadirde olsa bazen aracın canı sıkılınca yapıyor hocam. Servis sadece gene son bir güncelleme beklediğini belirtiyor. En son temmuzda gelen güncelleme son olacaktı ama yetmedi demekki. Halen bazı araçların sorunları devam ediyor.

Ad Soyad
Anıl Doğukan Tutal
Aracınız
Civic FE1 2021
Stop etme sorunu devam edenlere özel lpg yazılım güncellemesi çıkmış, yazılım versiyonu R311. Direksiyon kutusunu değiştirmek için gittiğimde bu güncelleme de yapıldı. Bakalım stop etme sorununu kökünden çözebildiler mi…

Aracınız
Civic aracım yok
cümleten hayırlı sabahlar.

ben de dün teslim aldım eco exe. tsi octavia'dan geçince araca alışamadığımdan mı yoksa bir anormallik mi var emin olamadım ama, örneğin araçla 30-40 km gidiyorum, gazdan ayağımı çekiyorum sorun yok, ama hızlanmak için tekrar gaza bastığımda toparlama anında bir silkeleme hissediyorum çok net. daha 50 km olmadı, acaba düzelir mi diye bekleyeyim mi, hemen götüreyim mi, böyle bir sorunu yaşayan varsa çözümü tam olarak ne, ne yapmak lazım ?

Ad Soyad
Anıl Doğukan Tutal
Aracınız
Civic FE1 2021
İki ayrı serviste bu sorunu dile getirdim hatta test sürüşüne çıktık, normal bu araba böyle diyorlar. Lpg diyorlar, vtec diyorlar, turbo diyorlar…

Geri