FE1 Eco Civic Silkeleme sorunu

Ad Soyad
ibrahim guner
Aracınız
Civic FE1 2021
iyi günler arkadaşlar. aracım 2021 model fe1 kasa civic eco premium.1000 km bakımında ise serviste LPG güncellemesi de yapıldı. 1000 km de araç fakat sabah motor soğukken çalıştırdığımda ibre yukarı aşağı yukarı aşağı hızlı hızlı hareket ediyor ve içeride bayağı sarsıntı yaratıyor.. giderken iste düşük devirlerde iken 30-35 km/h hızlarında gazdan ayağımı çektiğimde akması gereken araba silkeleme yapıyor.
Daha çok yeni bir araç. midemi bulandırdı bu sorun. yeni kasa lpg li civic alıp bu sorunu yaşayan var mı acaba.

Aracınız
merhaba bende şimdiye kadar bir kere stop etme olayı oldu onun dışında sorun yaşamadım. sadece ilk kalkışta bi 1200 1800 devir arası silkeleme yapıyor onada normal diyorlar. genel olarak çok memnunum yakıt olarak çok iyi.
Ne kadar tüketiyor şehir içinde ve şehir dışında 120 ile giderken?

Ad Soyad
mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Ne kadar tüketiyor şehir içinde ve şehir dışında 120 ile giderken?
full şehir için 7.5 litre gaz 1.5 2 litre arası benzin, her 3 depo gaz da, benzini doldurarak hesapladım. ortalama 1 lirayla 1.15 kuruş arası yaktı. çok uzun yola cıkma fırsatım olmadı 80 90 kuruşa düşeçeğini düşünüyorum. ama performanslı bir sürüşte benzini daha çok tükettiyor. 120 km hız da minimum benzin tüketir

Aracınız
Civic FC5 2020
full şehir için 7.5 litre gaz 1.5 2 litre arası benzin, her 3 depo gaz da, benzini doldurarak hesapladım. ortalama 1 lirayla 1.15 kuruş arası yaktı. çok uzun yola cıkma fırsatım olmadı 80 90 kuruşa düşeçeğini düşünüyorum. ama performanslı bir sürüşte benzini daha çok tükettiyor. 120 km hız da minimum benzin tüketir

Üstad
Hangi şehir de yaşıyorsunuz acaba 7,50 lt LPG için sordum

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2021 FE1 EXE ECO

Aracınız
Civic FC5 2020
istanbul genel olarak şehir içi çok nadirde olsa otoban

Üstad
Bende istanbul içi aktif kullanıyorum 21500 km oldu fakat 7,50 hiç görmedim desem yeri sizin gayet uygun 8-8,50 bendeki değer ama ben gayet memnunum araçtan isteyen herkese nasip olsun kazasız belasız hayırlı yolculuklar dilerim

2018 FC5 EXE ECO
2020 FC5 EXE ECO
2021 FE1 EXE ECO

Eco versiyonu kullanan arkadaşlar stop etme silkeleme vb sorunlardan güncellemeler ile kurtuldu galiba çünkü konu artık aracın yakıt durumuna döndü bayadır silkeleme stop etme gibi şikayet yazan yok başlık altına . Eğer tahmin ettiğim gibi sorunlar çözüldüyse çok sevindim kullanıcılar adına çok mutlu oldum çünkü bir ara sürekli birikeri yolda kalıyor çekiciler çağırılıyor araçlar hergün servise uğruyordu. allah herkese kazasız belasız sevdikleriyle güzel hatıralar biriktirdiği sürüşler nasip etsin :)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Anıl Doğukan Tutal
Aracınız
Civic FE1 2021
Stop etme ve silkeleme gibi sorunlar bitmedi aslına bakarsanız. Buraya her stop ettiğinde yazmamızın kimseye faydası olmadığını anladığımız için yazmayı bıraktık sanıyorum :) güncellemeler bir miktar iyileştirme sağladı ama tam çözüm olmadı. Yine de komple bir paket olarak bakıldığında honda civic eco gayet alınası bir araç benim gözümde.

Ad Soyad
Muhammet YAVUZ
Aracınız
Civic FE1 2021
Bir süre yoktum 🙂 Araç gene kendinden geçmeye başladı. Hareket ettikten sonra diyelim ki ışıklarda falan durdunuz. Dururken vites D konumunda oluyor. Aracın bu esnada devrini 1000-1500 arası gidip geliyor. Bu esnada vuruntuda yapıyor. Her zaman değil ama nadirde olsa bu sorun var. Servise söylemiştim ama herşeyi kontrol ettik bir sorun göremedik diyor. Bir yerimizden uyduruyoruz 😁 Bu konuda fikri olan var mı? acaba

Ad Soyad
isa satar
Aracınız
Civic FE1 2021
madem öyle ben de güncelleme yapayım durumum hakkında. ekim ayında 10k bakıma girdiğinde lpg güncellemesini yaptırdım erken tüpe geçtiği için. araç şimdi 18k oldu. hala sorun yok çok şükür. erken tüpe geçme bitti. 1500 devirde sakin seyrederken silkeleme olayı azaldı ama devam ediyor ya da ben alıştım. şimdi ben daha yüksek, yani 3500 devir civarında sabit seyrederken silkeleme yaptığını farkettim. evet nadir de olsa bunu yapıyor ama çok sert değil, dikkat kesilmeniz gerek hissetmek için. ilk çalıştırmanın ardından durulan ilk trafik ışığında kalp atışı gibi vuruntu yapma olayı 10k bakımından bu yana sadece bir kez yaptı bundan bir ay önce. motor yönünden durum bu. şimdi artan şekilde direksiyon bölgesinde zırıltı var ona gıcığım. götürmedim daha servise.

Geri