Civic FC5 Frenlerin şişmesi

Aracınız
Civic FD6 2008
Mesajları büyük harflerle yazmazsanız sevinirim :)
Öneriniz fren konusunda çözüm olabilir :)(y) ancak soğuk motorda 5bin devir çevirmek bana motor sağlığı açısından uzun vadeli pek doğru gelmiyor :unsure:
3bin devir yeterli olmaz mı?
3 bın devırde duzelmıyor 4 5 bın devır arasına kadar 1 sefer basarsanız duzelıyor. arac yerınde uzun surelı yanı ortalama 8 10 saat beklemedıgı surecede frende şişme olmuyor zaten

Aracınız
Arkadaşlar iyi akşamlar. Biraz önce 2014 model honda civic aracımla rampa aşağı inerken frenler birden şişti el freni ile aracı zor durdurdum. Sebebi ne olabilir

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar iyi akşamlar. Biraz önce 2014 model honda civic aracımla rampa aşağı inerken frenler birden şişti el freni ile aracı zor durdurdum. Sebebi ne olabilir

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Şişme öncesinde rampa aşağı sürekli frene yüklenerek mi indiniz? Çok dik ve uzun rampalarda yüklenmeye bağlı şişme olabilir, bu durumda biraz frensiz sakin şekilde yol alıp frenleri soğutmak gereklidir. Bu şişme durumu ile karşılaşmamak için en iyisi yokuş aşağı düşük vitesle inerek motor frenini kullanmaktır.

Aracınız
Civic FD6 2008
Sabahları fren şişmesi 2. Çözüm yolunu buldum. Bunuda ben buldum :)
Aracı fren pedalına basmadan calıstırın 20 30 sn calıstıktan sonra fren pedalına basın. 10 15 sn Sonrasında pedala daha sert sekılde basın ve bekleyın. Pedalın aşağya dogru gittigini hissedeceksiniz. Artık fren şişmesi bitmiştir. Sonrasında şişme olayı bır sonrakı 8 10 saat park halınde durmayana kadar tekrarlamıyor.

Aracınız
2020 mart cıkıslı civic aracımda da aynı sorun var. sabah olmasına gerek yok stop edip 10 dk sonra bindiğimde yine fren taş gibi. hatta o kadar sertki normal basmayla araba çalışmıyor(aracım otomatik v.). sert bi şekilde basında az bişey ilerliyor ve ancak çalışıyor.
Malum corona dan dolayı servise gidemedim.
Sorun nedir acaba?

Aracınız
Civic FD6 2008
2020 mart cıkıslı civic aracımda da aynı sorun var. sabah olmasına gerek yok stop edip 10 dk sonra bindiğimde yine fren taş gibi. hatta o kadar sertki normal basmayla araba çalışmıyor(aracım otomatik v.). sert bi şekilde basında az bişey ilerliyor ve ancak çalışıyor.
Sorun nedir acaba?

Aracınız hayırlı olsun. garantili araç götürün servıse baksınlar. Normaldır falan derlerse kabul etmeyın onların yanında müşteri hizmetlerini arayın durumu izzah edin.
Anlattıgınız şekılde fren şişmesi pek bir anormal durum.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2017
Sabahları fren şişmesi 2. Çözüm yolunu buldum. Bunuda ben buldum :)
Aracı fren pedalına basmadan calıstırın 20 30 sn calıstıktan sonra fren pedalına basın. 10 15 sn Sonrasında pedala daha sert sekılde basın ve bekleyın. Pedalın aşağya dogru gittigini hissedeceksiniz. Artık fren şişmesi bitmiştir. Sonrasında şişme olayı bır sonrakı 8 10 saat park halınde durmayana kadar tekrarlamıyor.

ustam sen bu işlerden anlıyorsun galiba. benim aracım otomatik vites ve anahtarsız çalışıyor yani frene basamazsan çalışmaz. bu duruma da bi çözüm bulursan sevinirim.

Aracınız
Civic FC5 2017
ARACINIZIN FRENI OZELLIK ILE KISIN 8 10 SAAT SONRA CALISTIRDIKTAN SONRA FREN SİSME OLAYI ILE KARSILASIYORSANIZ HIC BOSUNA SERVISLERDE SANAIDE PARA VE ZAMAN HARCAMAYIN. ÇÖZÜM : ARABAYI CALISTIRDIKTAN 30 SN SONRA 1 SEFER DEVIRI 5 BINE KADAR GAZ PEDALINA BASIN FREN NORMALE DONECEKTIR. BAŞKA BİR ÇÖZUMU YOK :) BEN BULDUM SERVISLER BINE BUNU BILMIYOR TABI BU YAZIMI OKUYANA KADAR :)
???

Aracınız
Sorun nedir acaba?
Aracı stop ettikten sonra araçtan inerken fren pedalını pompalıyor olabilir misiniz?

Geri