Civic FC5 Geç çalışma!

Herkese mrb ;
Aracım yeni kasa honda lpg yi dışarıda prince taktırdım bazen sabahları araçım geç çalışıyor neden olabilir yardımcı olursanız sevinirim yetkiliye gittim kontak aç kap yap dediker ama. Olmadı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu sorunu yaşayıpta bulunamayan çözüm yakıt pompasına bağlı olabilir, linkteki konunun incelenmesini tavsiye ederim,

Aracınız
Civic FC5 2020
2020 aracımda marş uzatma sorunu ben de yaşadım henüz 300 km deydi. 3-4 saatlik beklemelerde yada sabah marşlarında 2_3 sn ızıyordu be boğularak çalışıyordu. 1000 km lik uzun yola çıktım hatta yolda aracı 1000 bakımına sokarken ustaya söyledim. Usta lpg enjektörü açık kalmış olabilir kaçak kontrolü yaptık sorun yaşarsan enjektörleri değiştirirler dedi. Neyse uzun yoldam ve daha da yapmadı. Ama çok nadiren haftada bir yapıyor. Eski lpg li araçlarımda da bu oluyordu. Yani 2 güne bir yapıyorsa sorun vardır ama arada nadiren yapabilir. Aracı stop etmeden gaz pedalıyla oynamamak gerek. Mesela ileri geri manevra yapıp hemen kapamayın kontağı bi 20 sn çalışsın.
Marş uzatmanın başlıca nedenleri lpg enjektörleri veya regülatörünün gaz sızdırması yanma odasına, benzin pompasının basıncının düşük veya düzensiz olması, akü ve şarj dinamo arızaları(bundan kaynaklı arızalarda marş seri basmaz zaten anlaşılır)
Aracım 2020 eco exe. Umarım çözüm bulursunuz.
Üstteki bir arkadaşımız süper açıklamış gaz sistemde yoksa vana kapatılır ve tamamen boşaltılmışken marş uzatırsa lpg sistemini eleyebilirsiniz

LYA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2019
Herkese mrb ;
Aracım yeni kasa honda lpg yi dışarıda prince taktırdım bazen sabahları araçım geç çalışıyor neden olabilir yardımcı olursanız sevinirim yetkiliye gittim kontak aç kap yap dediker ama. Olmadı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
dışarıda sonradan takılan lpg için bu durumlar kronik sorun olmaya başladı.
Genel sorun başlangıcı bana göre ürünü taktırdığınız yerdeki usta etkeni diyebilirim.
İkincisi bu araca madem lpg taktıracaktınız ozmn neden en başta lpg'li olarak almadınız ya da sarı siteden ikinci el almadınız.
Çünkü honda lpg'li ve lpg'li olmayan araçları ikiye ayırdı. Parçaları farklı olarak üretti.
Bunların dışında dışarıda taktırdığınız lpg durumundan dolayı araç garantiden de çıkmış oluyor malesef.
Sonuç olarak sizlerin tercihi tabiki,ben sadece düşüncemi söyledim.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bu sorunun nedeni araç lpgde kullanılıyor ve bu sürede benzin sisteminde yakıt bitiyor.Eğer birkaç gün araç çalıştırılmazsa sistemde benzin kalmadığı için aracın çalışması uzun sürüyor.Bu tekleme süresi depodan motora kadar yakıt aktarım süresi.Eğer teklemeden çalıştırmak istiyorsanız kontağı marş öncesi konuma getirip araç uyarı ışıkları sönene kadar bekleyip sonra tekrar kapatırsanız ve sonrasında marş basarsanız araç teklemeden çalışması gerekir.

Aracınız
2020 elegans aracımda da geç çalışma sorunu var. sabah çalıştırıyorum 1sn ye de çalışıyor motor. öğle arası tekrar çalıştırmak istediğimde 2 3 sn uzatıyor. anahtarı kapatıp tekrar basıyorum yine 2 3 sn gibi bi zamanda marş alıyor. araç daha sıfır

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
2020 elegans aracımda da geç çalışma sorunu var. sabah çalıştırıyorum 1sn ye de çalışıyor motor. öğle arası tekrar çalıştırmak istediğimde 2 3 sn uzatıyor. anahtarı kapatıp tekrar basıyorum yine 2 3 sn gibi bi zamanda marş alıyor. araç daha sıfır
Lpg veya aküden kaynaklansa sabah ilk marşta problem olmalı diye düşünürdüm. Şuan ilk çıkan Fc5'ler için yakıt pompası değişimi hakkında mesaj yollanmaya başlandı. 2020 araçlarda düzeltilmiş olması lazım. Fakat problemde benzerlik var.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2020
Aracınız kaç km de? Benim de 300 km iken yaptı sonra uzun yola çıktım 1000 km lik. Döndüğümde sorun kalmadı. Trabzon serviste usta lpg enjektörü geçici olarak açık kalmış olabilir demişti. Acele etmeyin düzelebilir

Mate 20 pro cihazımdan gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2020
Ayrıca düzelmezse sorunun lpg de mi benzin sisteminde mi anlamanın en sağlam yolu aracı benzine alın ve kaputu açıp lpg enjektörüne giren kelepçeli gaz hortumunu çıkarın bikaç gün bu şekilde deneyin araç sorunsuz çalışırsa lpg enjektörleri arızalıdır veya lpg regülatörü.

Mate 20 pro cihazımdan gönderildi

Aracınız
Aracım daha 100 km de idi sorunların olduğunda. Servis herha gi bi sorun bulamadı. Şuan da 1500 km oldu ve sorun cok cok azaldı. Eskiden her hafta en az 3 kez yapıyordu. Şu anda ayda 1 kez desem yeridir.

SM-G975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri