Honda Civic fc5 silkeleme

Ad Soyad
Cemal KELEŞ
Aracınız
Civic FC5 2019
2019 model fc5 Civic 1.6 cvt şanzımanlı aracım var.bu arabada supab ayarını yeni yaptik.arac 6 bin devir pürüzsüz çalışıyor 180 felan rahat yapıyor araç 48 binde.Şoyle bir sorun var.araba 40 km hıza kadar yoğun trafikte ayağımı gaza basıp cektigimde silkeleme yapıyor. buji bobin sıkıntısi yok baktım.aracin çalışması rölanti devri düzenli.birde arabada ani fren yaptığımda sanki araç manuel aracmista viteste kalmış gibi frene bir baskı oluşuyor.arastirdigimda debriyaj teklemesi diye birşey duydum.4 bin km önce mobil cvt şanzıman yağı ile şanzıman yağıni değiştirdim.forumlards Honda hcf2 orjinal şanzıman yağından yapabileceğini söylediler benimde aklim karıştı,sizce neden yapar arkadaşlar yardımınız için teşekkürler

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Gazda ve benzin de deneyin....Hangisinde yapıyor...0 ile 40 km/h saat hıza kadar silkeme/sallanma hissi veriyor anladım...

Ad Soyad
Cemal KELEŞ
Aracınız
Civic FC5 2019
Gazda ve benzin de deneyin....Hangisinde yapıyor...0 ile 40 km/h saat hıza kadar silkeme/sallanma hissi veriyor anladım...
İkisinde de yapıyor yani bilemedim bakımlı bir araç arabam şanzıman yağından ya da subaptan supheleniyorum buji bobin bu km de zannetmiyorum bide buji bobin olsa hep yapar gaza basiliykende silkeler bende sadece çekince ve ilk basınca oluyor

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
2019 otomatik ve 48.000 km de aracınız ....daha çok km yapmış bile sayılmaz....Eğer benzinde de yapıyor ise ve sizi çok rahatsız ediyor ise...
3 tahminde bulunayım....
1. Subap ayarı yaklaşıyor...
2. Değişti demişsiniz,Şanzuman yağı ve şanzuman yağ filtre kalitesi nasıldı?? Servis te değişti ise lafım yok...ama başka şekilde değişti ise ondan da şüphe etmek gerekiyor...
3..Lpg enjektörlerden 1 tanesi yeni arıza vermeye başlıyor olabilir

Ad Soyad
Cemal KELEŞ
Aracınız
Civic FC5 2019
48.000 km de aracınız ....daha çok km yapmış bile sayılmaz....Eğer benzinde de yapıyor ise ve sizi çok rahatsız ediyor ise...
2 tahminde bulunayım....
2. Şanzuman yağı ve şanzuman yağ filtre kalitesi nasıldı?? Servis te değişti ise lafım yok...ama başka şekilde değişti ise ondan da şüphe etmek gerekiyor...
Subap ayarıni kendim yaptım ve çok dikkatli bir şekilde ,ilk yapisim değil bu üçüncü yapisim başka araçlara da yaptım,
Sadece şanzıman yağını mobil cvt ile değiştirdim artık ona yoruyorum ama MF garageden fatih ustaya sordum hcf2 onayı varsa sıkıntı olmaz dedi filtre değiştirmedim sanzimanin

Ad Soyad
Cemal KELEŞ
Aracınız
Civic FC5 2019
2019 otomatik ve 48.000 km de aracınız ....daha çok km yapmış bile sayılmaz....Eğer benzinde de yapıyor ise ve sizi çok rahatsız ediyor ise...
3 tahminde bulunayım....
2. Değişti demişsiniz,Şanzuman yağı ve şanzuman yağ filtre kalitesi nasıldı?? Servis te değişti ise lafım yok...ama başka şekilde değişti ise ondan da şüphe etmek gerekiyor...
3..Lpg enjektörlerden 1 tanesi yeni arıza vermeye başlıyor olabilir
Enjektör daha önce garantiden değişmişti onun belirtisi geç çalışma yapıyordu ,bu silkelemede ilginç olan sadece 40 km hıza kadar düşük devirde silkeliyor birde sert frende şanzıman sanki frene baskı yapıyor gibi başka bir belirtisi yok

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Daha önce başıma geldi LPG enjektör arızasında araç benzinde bile olsa silkeleme yapıyor...şu ana kadar yazdıklarınızdan ....şanzuman yağı ve filtresinin tekrar bi elden geçmesi kanaatine vardım...Siz direk HCF2 alın ve kağıt elemanlı şanzuman filtresini mutlaka değiştirin...iyi günler..Tabi karar sizin...zamana da bırakabilirsiniz.

Ad Soyad
Cemal KELEŞ
Aracınız
Civic FC5 2019
Daha önce başıma geldi LPG enjektör arızasında araç benzinde bile olsa silkeleme yapıyor...şu ana kadar yazdıklarınızdan ....şanzuman yağı ve filtresinin tekrar bi elden geçmesi kanaatine vardım...Siz direk HCF2 alın ve kağıt elemanlı şanzuman filtresini mutlaka değiştirin...iyi günler
Oklar o yöne doğru kayıyor,ama bir yağdan bu kadar oluyorsa hayret ediyor insan

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Cvt hassas bi şanzuman yağ önemli maalesef....eski tork konvertörlü şanzuman gibi değil maalesef.....yapabilir

Geri