Civic FC5 Honda FC 5 Matrix Led Far ? Yardım

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Hocam bende bizim araçlardaki led veya matrix led farların detaylı teknik özelliklerine ulaşamadım. Fakat kullanım kılavuzunda otomatik yanan, kapanan veya kısılan uzunlardan bahsediyor. Hafta içi Honda müşteri hizmetlerini bu konu için arayıp detaylı bilgi isteyeceğim
Ekli dosyayı görüntüle 257906Ekli dosyayı görüntüle 257907Ekli dosyayı görüntüle 257908 .
Öncelikle uzun far asistanı makyajlı olan modellerde executive plus donanımında mevcuttur. Bu donanımdaki araçları incelerseniz sadece yağmur sensörü değil, yağmur sensörününde yer aldığı şerit takip sisteminin kamerası bulunmaktadır. Bu kamera uzun far asistanını da desteklemektedir. Uzun far asistanı için led far, matrix led veya xenon far olması şart değildir. Bu kameranın yer aldığı halojen bir far sisteminde de çalışacaktır. Sistemin çalışması için far şartı yoktur. Ancak üst donanım paketlerinde bu tür özellikler yer aldığı için otomatik olarak xenon veya led farı olan araçlarda yer almaktadır. Civic hiçbir donanımında adaptif veya matrix özelliklere sahip bir far bulunmamaktadır. Farın çalışma mantığı basit bir örnek vermek gerekirse seat leonla aynıdır (Halojen farlı leonlara ledli far birebir takılıyor ve yükseklik ayar sıkıntısı yaşanmıyor.) Benimde aracım makyajsız elegance hb ve bende led far taktırmayı düşünüyorum. Bununla ilgili araştırmalarım devam ediyor. Ancak otomatik far yükseklik ayarıyla ilgili bir problem yaşanmayacaksa bu farın bence takılmasına engel bir durum yok. Sadece aracın elektrik sistemini ve beynini iyi bilen bir profesyonele ihtiyaç var.

Aracınız
Civic FC5 2017
Öncelikle uzun far asistanı makyajlı olan modellerde executive plus donanımında mevcuttur. Bu donanımdaki araçları incelerseniz sadece yağmur sensörü değil, yağmur sensörününde yer aldığı şerit takip sisteminin kamerası bulunmaktadır. Bu kamera uzun far asistanını da desteklemektedir. Uzun far asistanı için led far, matrix led veya xenon far olması şart değildir. Bu kameranın yer aldığı halojen bir far sisteminde de çalışacaktır. Sistemin çalışması için far şartı yoktur. Ancak üst donanım paketlerinde bu tür özellikler yer aldığı için otomatik olarak xenon veya led farı olan araçlarda yer almaktadır. Civic hiçbir donanımında adaptif veya matrix özelliklere sahip bir far bulunmamaktadır. Farın çalışma mantığı basit bir örnek vermek gerekirse seat leonla aynıdır (Halojen farlı leonlara ledli far birebir takılıyor ve yükseklik ayar sıkıntısı yaşanmıyor.) Benimde aracım makyajsız elegance hb ve bende led far taktırmayı düşünüyorum. Bununla ilgili araştırmalarım devam ediyor. Ancak otomatik far yükseklik ayarıyla ilgili bir problem yaşanmayacaksa bu farın bence takılmasına engel bir durum yok. Sadece aracın elektrik sistemini ve beynini iyi bilen bir profesyonele ihtiyaç var.
Kesinlikle hocam konu hakkında bilgi sahıbı olursanız yorumm yapmayı unutmayın

Elegance ex farı takan var

Fakat ne kadar saglıklı arastırmak gerekiyor uzun vadede ?
3 5 ay sonra farı yakmasın sonra otobanda LED farla gidelimm derken kapkaranlık kalmayalım ..

tecrübe li arkadaşlar dan yorum beklıyoruz bu konu hakkında...

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Konu hakkında biizi mutlaka bilgilendirin ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
İzmirde yaşıyorum ve aracımla ilgili herşeyi ikili ilişkilerimin iyi olduğu Terakki servisinde yaptıracağım. Malum korona olayları zayıfladığında servis bakımına gideceğim ve bu olayı orada konuşup netleştirip size bilgi vereceğim. Ancak yaklaşık 3 yıl önce bandolero35 adlı forum üyemiz İzmir Çamkıran servisinde bu farların montajını yaptırmış. Ondan bu konuyla ilgili bilgi alabiliriz ancak 2018 yılından beri forumda çok aktif olarak görünmüyor. O yüzden Çamkıranada bu konuyla ilgili danışmak gerekiyor.

Aracınız
Civic FC5 2017
İzmirde yaşıyorum ve aracımla ilgili herşeyi ikili ilişkilerimin iyi olduğu Terakki servisinde yaptıracağım. Malum korona olayları zayıfladığında servis bakımına gideceğim ve bu olayı orada konuşup netleştirip size bilgi vereceğim. Ancak yaklaşık 3 yıl önce bandolero35 adlı forum üyemiz İzmir Çamkıran servisinde bu farların montajını yaptırmış. Ondan bu konuyla ilgili bilgi alabiliriz ancak 2018 yılından beri forumda çok aktif olarak görünmüyor. O yüzden Çamkıranada bu konuyla ilgili danışmak gerekiyor.
Kesinlikle cok aradım ama ulaşamadım...

Konuyu açmak la iyi etmişim bu konuda baya bi talep var sanırım

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar net bilgi; @Can hocamın da dediği gibi Honda'nın tüm paketlerinde farlar matrix değil, led far olarak geçiyor. Honda müşteri hizmetlerinden net bilgi alamayınca bayii ile görüştüm, verilen bilgi bu şekilde idi. Ben mi yanlış hatırlıyorum bilemiyorum ama, makyajlı civic tanıtımında matrix led farlar ibaresi kullanılmamışmıydı? Hatırlayanınız var mı?

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar net bilgi; @Can hocamın da dediği gibi Honda'nın tüm paketlerinde farlar matrix değil, led far olarak geçiyor. Honda müşteri hizmetlerinden net bilgi alamayınca bayii ile görüştüm, verilen bilgi bu şekilde idi. Ben mi yanlış hatırlıyorum bilemiyorum ama, makyajlı civic tanıtımında matrix led farlar ibaresi kullanılmamışmıydı? Hatırlayanınız var mı?
Aynen farlar ledmiş başka bir özellıgı yok sadece otomatik olarak aşagı yukarı hareket ozellıgı var başka da bir + sı yok LED olması dışında ve dış görünüşü dısında

aykutoğlu

Özel Üye

Matrix far mutlaka vardır, hatta arka koltuk ısıtma, arka yolcu havalandırma menfezi, ön far yıkama, seyir halinde trafik tabelası tanıma, yol kasis algılama, extra subwoofer ve hoparlörler, bir çok özelliği sesli komut ile çalıştırma, kumanda dan uzaktan motor start verme ve daha aklıma gelmeyen bi çok özellik vardır hatta yurt dışı modellerinde var ama malesef Türkiye üretimlerinde yok sebebi en ufak bir özellik hatta fabrika çıkışlı kauçuk paspas konması bile ek maliyet ve ötv + kdv hatta üstüne kdv + ötv demek...

Motorlu taşıtlar ikiye ayrılır;
1 HONDA
2 diğerleri

Executive plus

Aracınız
Civic FC5 2020
İki farı da kullanmış olarak şunu söylemeliyim ki; LED far ve mercekli far arasında aydınlatma olarak abartmıyorum uçurum fark var.
Sadece yükseklik ayarı dersek haksızlık etmiş oluruz.
Mercekli fara Photon un üst segment LED ampullerinden takmıştım. Eskisine göre elbette çok daha iyi olmuştu. Ancak tabiki orjinal LED farların performansına yine de yaklaşamamıştı.
Aynen farlar ledmiş başka bir özellıgı yok sadece otomatik olarak aşagı yukarı hareket ozellıgı var başka da bir + sı yok LED olması dışında ve dış görünüşü dısında

'?? ??? ???. (??????)
'?? ??? ???. ?-???? ??-? (?????)
'?? ??? ???. ?-???? (Ş??????? ?????)

Geri