Honda Kaporta Sorunu Çözüldüğü söyleniyor

Arkadaşlar bu arkadan kaza meselesi malesef doğru . Arka taraf kazalarda arka koltuğa kadar giriyor . Ben serviste ki kaporta ustası ile de görüştüm niçin böyle olduğunu açıkladı bana. Kullanılan malzeme ile alakalı kısacası. Bana dediğine göre ki doğru arka koltuğa varmıyor fakat bagaj da Allah korusun valiz varsa o zaman durum vahim dikkat edin

HTC One A9 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar bu arkadan kaza meselesi malesef doğru . Arka taraf kazalarda arka koltuğa kadar giriyor . Ben serviste ki kaporta ustası ile de görüştüm niçin böyle olduğunu açıkladı bana. Kullanılan malzeme ile alakalı kısacası. Bana dediğine göre ki doğru arka koltuğa varmıyor fakat bagaj da Allah korusun valiz varsa o zaman durum vahim dikkat edin

HTC One A9 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Araçların özellikle arka bölümü yüksek dayanımlı çelikten yapılmaz. Bu bölgeler ezişme bölgesidir. Malzeme ozellikle zayif secilir. Aracın yasam bolgesi ise ultra yuksek dayanimli celikten olusur. Mesele yuksek suratlerde yolcuların yasam kafesi icinde zarar gormemesidir. Bu Honda da oldukça sağlamdır. Bagaj bölümü arkadan çarpmalarda gelen enerjiyi yastik gibi sonumler. Hassas olan benzin depolari da yuksek dayanimli celik bolgesinde arka koltuklarin altindadir.

Lenovo A7020a40 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Peki ya bagajdaki lpg tankini ne yapacagiz? Anlasilan o kisimda dusuk kaliteli malzeme. Tabi bide lpg tanki aractaki en saglam malzeme galiba.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Lpg tankı bence en son mevzu olacak konu. Milyonlarca aracın kaç tanesinde lpg tankı patladı yada alev aldı kaza anında? Benzin deposu patlayan ile aşağı yukarı aynıdır diye tahmin ediyorum. O yüzden yeterince güvenilir bence.
Arkadan gelen darbelerde de bir yere kadar sönümleme kabul edilebilir de arka koltuğa kadar da girmesin mümkünse. Stepne bölgesinde engelleyici bir sistem vardır herhalde. Allah korusun biz arıza şeridinde beklerken hızla makas atan bir manyak gelse, bizim aracın arkasından girip önünden çıkacak mı yani :) 1 bagaj kapağı, 2 koltuk mu tuttacak arabayı? :)

Köpük işleminide ben yaptıracağım . Serviste yaptıran kişiye sormuştum bir daha sorun çıkmadı dedi. Ve de aynı zamanda ses yalıtımı görevi gördü dedi.Sebebidebagajdan gelen sesler çamurluk arasında ki boşluk yüzünden ön taraflara çok rahat geliyor. Bununla doldurunca ses yalıtımıda sağlanmış oldu dedi. Bana mantıklı geldi.

Banada servisde köpük uygulaması yapılan bi araç gösterdiler direkler taş gibi olmuş yalıtım olayı mantıklı geliyo hocam söylediğiniz gibi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

[MENTION=7786]burhan042[/MENTION] Yapım aşamasını resimleyip bilgilendirirseniz çok seviniriz.

Geri