Kaza... Öneri ve Değer kaybı

zero

0
Öncelikle çok geçmiş olsun... şükür cana değmemiş...
Kaputun gereksiz yere değişmemesi elbette en doğrusu olur. Hem ekonomik açıdan, hem hasar kaydı için. Ayrıca neresinden baksan milli servet. Bu tip müsrifliklerden her zaman uzak durmak gerekir diye düşünüyorum...
Fakat haklı da olabilirler:confused: Sahtekar servisler algılarımızla o kadar oynamış ki, bizim de kafamız karışıyor: "acaba kazıklanıyor muyum?" Kahrolsun tüm sahtekarlar diyorum başka da bir şey demiyorum...
Kendim hiç yaşamadım, ama eş-dost kazalarında çok sık duyduğum bir durum bu sizin yaşadığınız. Kaputun bir kenarında küçücük bir deformasyon var, hemen "kaputun değişmesi gerekir" deniyor. Aklıma yatmadığı için ben de iyi bildiğim ustalardan soruşturmuştum ve genelde aldığım cevaplar hemen hemen hep aynı olmuştu. Kaputun değişmesi konusunda 2 ana sebep gösteriyorlar. Yeni nesil arabalarda;
1. Kaputun kaplamasının altındaki iç iskeletin tamirata müsait olmaması. (Eski arabalarda, daha az iç iskelet elemanı olduğunu görebilirsiniz. Çoğunda, kaputun boyunca önden arkaya doğru ortada uzanan bir tek çıta, enine de 2 kuşak uzanır. Kısacası dış kabuğu alttan destekleyen iskelet daha basit yapıda, bizimkiler ise karmaşık.)
2. Yeni arabalarda, dış kabukta kullanılan sacın "minimum kalınlıkta" olması... Bu durumda, sacı ısıtıp çekiçlemek ve şekillendirmek mümkün olmuyor. Eski arabalarda tabiri caizse "8 olmuş" kaputların çekiçlenip yepyeni hale getirilmesine alışmış olan bünyemiz bu durumu kabullenemiyor...
Tamirat gönlünüze göre olur umarım.. Tekrardan geçmiş olsun..

Aracınız
Civic FC5 2019
öncelıkle cevap veren arkadaslara teşekür ediyorum. bugun sabah ılk iş olarak ekspertız sırketını aradım cunku kaskodan yedek arac alabılmem ıcın servısın gondermesı gereken tesbıt raporu gelmemıstı. neyse konuyu fazla uzatmayalım tesbıt raporu gelmıs. ne kadarlık hasar cıkartmıslar dıye sordum. sıkı durun inanılmaz bır rakam 30 000 tllık hasar cıkarmıslar bu nasıl olur aracta o kadar hasar yok falan dedım neyse bu arada kasko sırketım ankara sıgorta.. pazartesı sabah servısın cıkarttıkları hasarı sıgorta genel merkezıne bıldıreceklerını onlardan gelecek cevaba gore hareket edeceklerını belırttıler ekspertız; perte de cıkabılır ama benım kısısel kanaatım cıkmaz dedi. bunun uzerıne ekspertıze ssunu sordum pekı servısten aracı alsak ozel servıste yaptırsak ne olur dıye .. ekspertız tabıı kı yapabılırz sonucta yıne orjınal parcalar takılır fıyatta daha uygun cıkabılır dedıler . pazartesı gunu hem sıgırtadan cevabı beklyecegız hem de ozel servıslerden tesbıt raporuna gore fıyat alınacak sastım kaldım pertte cıkmazsa 30,000 lıralık hasar kaybı aracı satarken ccıddı sekılde bana maddı acıdan zarar verır. deger kaybını bır kac sgortacıya sordum orjınal parca takıldıgı ıcın deger kaybı davası acsan da dusuk bı mıktar alırsın dedıler kafam ıyıce karıstı.. hıc bır sucum yokken karsı serıtten gelen arac sıfır hatalı aracı mahvettı allah kımsenın basına vermesın

Aracınız
öncelıkle cevap veren arkadaslara teşekür ediyorum. bugun sabah ılk iş olarak ekspertız sırketını aradım cunku kaskodan yedek arac alabılmem ıcın servısın gondermesı gereken tesbıt raporu gelmemıstı. neyse konuyu fazla uzatmayalım tesbıt raporu gelmıs. ne kadarlık hasar cıkartmıslar dıye sordum. sıkı durun inanılmaz bır rakam 30 000 tllık hasar cıkarmıslar bu nasıl olur aracta o kadar hasar yok falan dedım neyse bu arada kasko sırketım ankara sıgorta.. pazartesı sabah servısın cıkarttıkları hasarı sıgorta genel merkezıne bıldıreceklerını onlardan gelecek cevaba gore hareket edeceklerını belırttıler ekspertız; perte de cıkabılır ama benım kısısel kanaatım cıkmaz dedi. bunun uzerıne ekspertıze ssunu sordum pekı servısten aracı alsak ozel servıste yaptırsak ne olur dıye .. ekspertız tabıı kı yapabılırz sonucta yıne orjınal parcalar takılır fıyatta daha uygun cıkabılır dedıler . pazartesı gunu hem sıgırtadan cevabı beklyecegız hem de ozel servıslerden tesbıt raporuna gore fıyat alınacak sastım kaldım pertte cıkmazsa 30,000 lıralık hasar kaybı aracı satarken ccıddı sekılde bana maddı acıdan zarar verır. deger kaybını bır kac sgortacıya sordum orjınal parca takıldıgı ıcın deger kaybı davası acsan da dusuk bı mıktar alırsın dedıler kafam ıyıce karıstı.. hıc bır sucum yokken karsı serıtten gelen arac sıfır hatalı aracı mahvettı allah kımsenın basına vermesın
Sallamasin onlari diyenler
Bana 32.000 fatura cikarttilar
Karsi taraf indirim istedi 26 ya dustuler
Iskontasi var daha bu isin. Ilk verilen tutar liste fiyatli ucret.
8-10 bin tl deger kaybi almaniz lazim
Yarin size ulascam

SM-G800H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Sallamasin onlari diyenler
Bana 32.000 fatura cikarttilar
Karsi taraf indirim istedi 26 ya dustuler
Iskontasi var daha bu isin. Ilk verilen tutar liste fiyatli ucret.
8-10 bin tl deger kaybi almaniz lazim
Yarin size ulascam

SM-G800H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
tesekkur ederım

Aracınız
Civic FC5 2019
@karabey007 Geçmiş olsun, exper ile görüştünüz mü? Aracın yanına gittiğiniz zaman kaput altında nereye kadar hasar var resimler misiniz?
Cekmiş oldugum bu foto var kaza gunu.. daha önce de soylemıstım ön podyo ve radyatörler de hasar var daha ılerısınde bırsey yok bır de farlardan bırısının vıda yerı kırılmıstı20181127_185919-1.jpeg

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Arabanızın hiç bir şeyi yok bunun için pertemi cikartilir yazık ! Perte sakin cikartmayin. Alt tarafı klima ve şu radyatörü değişecek kaç para bu arabanin parçaları ? Bana kalırsa siz duruma el etin ve tamponu sis farını filan şokun bakalım usta ile birlikte sağlamsa ayırın. Değişecek parçaları siz belirleyin. Gerekirse panjuru değiştirmeyin. Benim alt tarafta 4 ayaktan uc tanesi kırık üste de 4 klips 2 civata tutuyor. Sadece o 1300 lira mesela.. kendim alicam takicam çünkü titiz biriyim bu konuda neyse mevzu o değil 15 den yukarı hasar gostermesinler. Öyle sey mi olur abicim. Bu hasar kaydı muhabbetini anlamam bence sigorta şirketleri tarafından atılmış en büyük kaziklardan bir tanesidir bu. Pazarlama taktiği gibi önceden böyle şeyler yoktu hatirlarim sadece hasarsızlık indirimi alamıyordunuz. Gerekirse dışarıda yaptırın. Serviste şu an araba sanırım ? Karşıdan gelen salak oğlu salak da bütün suç uğraş dur şimdi. Size tavsiyem bu saatten sonra olabildiğince dusurmeniz fiyatını. Tampon hariç çıkan parçaları isteyin. Degistirmiyorlar bazen ama değişmiş gibi görünüyor. İmkan varsa her gün de kontrole gidin araba ne durumda diye..

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Gecmis olsun.
Karşı tarafın sigortasında değer kaybı ödeme klozu varsa yazili bir dilekce ike bir miktar alabilirsiniz. Yoksa sahistan ya rica ile ya da mahkeme kararı ile yani dava süreci ile alabilirsiniz.

Aracınız
Geçmiş olsun. Benin de kapıya vurmuşlardı servis kapı saçı değişecek demisti. Auto king değiştirmeden düzeltti. Isterseniz oraya bi götürün servise kalsa her şeyin sıfırını takalım derdindeler

SM-G965F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri