Koltuktan ses geliyor

Etacli

0
Merhaba arkadaşlar Aracımla virajlara falan girerken koltuğun surt dayama kısmından tık diye ses geliyor sanki bi parça gevşemiş yada yerinden çıkmış gibi virajdan çıkıp da araç düzelince tekrar aynı ses geliyor yerin e oturmuş gibi virajlarda belim araçla beraber sağa sola kayarken oluyor çok rahatsız edici olmaya başladı ancak nasıl tamir yada kontrol yapılır hiç-bir fikrim yok yardımcı olursanız sevinirim döşeme varken içine bakma imkanı nasıl olur acaba

İlbeyli58

Aracınız
Civic FC5 2018
Aynı ses bende de var. Koltuğun arkasındaki fermuarlı yeri açtım. Elimin girdiğince gözümün gördüğünce kontrol ettim ama neyin sallandığını bir türlü çözemedim. Aniden fren yapınca benim de sırtıma tık diye bir şey dokonuyor. Aldırış etmemeye çalışıyorum. Çözüm bulan olursa duacısı olurum ☺️

Etacli

0
Koltuğun arkasında fermuarlu yer mi varmış:) birde ben sokayim elimi eğer bulursam fermuarı :)

İlbeyli58

Aracınız
Civic FB7 2012
Emniyet kemerinden gelen kronik bir ses var o olabilir mi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Etacli

0
Yok hocam sırtımda hissediyorum tırk diye bir şey viraja girerken ve çıkarken geliyor deli etmeye başladı [MENTION=4238]cakinci[/MENTION] hocam fermuar nerde ben bulamadım fb7 mi araç

İlbeyli58

Aracınız
Emniyet kemerinden gelen ses farklı, bendede koltuğun sol arka tarafından o tık sesi geliyordu.

FB7 2012 Elegance Otomatik

Aracınız
Civic FC5 2018
Yok hocam sırtımda hissediyorum tırk diye bir şey viraja girerken ve çıkarken geliyor deli etmeye başladı [MENTION=4238]cakinci[/MENTION] hocam fermuar nerde ben bulamadım fb7 mi araç

İlbeyli58
Hocam ön koltukların her ikisinin arkalarında yukarıdan aşağıya inen fermuarlar var. Tam köşelerde. Fermuarlar ters ve gizli dikiş olduğu için ilk bakışta dikiş gibi gözüküyor. Çizgiyi aşağıya doğru takip ederseniz fermuar uçlarını bulursunuz. O iki fermuar arasında kalan kumaş plastik bir parça ile koltuğun arka alt kısmına sıkıştırılıyor. Önce onu el yordamıyla söküp sonra fermuarları açarsanız koltuğun sırt iskeletine ve dolgu malzemesine ulaşıyorsunuz. Müsait bir zamanda fotoğraf çekip göstermeye çalışırım.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Etacli

0
2a11cb33ebc3602e1e0f17e825b4ed6a.jpg

Sesin kaynağı bu siyah ince demir dokunup sallayınca bariz bir şekilde o sesi duyuyorum ama göremediğim kenarda bir yerden geliyor sanırım çıkmış bi yerden halledince yazacam inşallah

İlbeyli58

Geri