Civic FB7 Lastik Tercih-Öneri

Omer42

0
Geçen hafta 4 tane falken taktirdim. Bi önceki continentaldi.. falken de ses yok desem yalan olmaz ve gayet yumuşak.. tavsiye ederim.. [MENTION=3580]sinifci32[/MENTION]

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Yokohama nasıl acaba arkadaşlar varmı kullanan
3 senedir kullanıyorum. Almazken çok araştırdım. Hiç de pişman değilim. 60 km. Hızda 90 derece yolda araç boşken teker benden bu kadar diyor. Bence süper. Uzun yolda hız 110 120 normal virajlarda bırakma yapmadı. Ne sert ne yumuşak biraz ses alıyor. Daha çatlama hiç görmedim. Continental başka araca takmıştım. 3 senede rahat çatlama gözüküyor.
Bir lastiğin harflerine baktığımız kadar. O kaliteyi kaç sene devam edebiliyor. Bunada dikkat etmeliyiz.
Kış lastiklerim ayrıca var.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Arkadaşım geçen hafta aldım, goodyear efficientgrip perf 5 lerden. Fiyati 248tl den kolay otodan aldım. Michlenler 300 tl den satiliyor. Belki bir tık daha iyi ama o fiyat farkı kadar da degil bence... Su an gayet memnunum hem ses hem yol tutuş gayet iyi degerleride onu gösteriyor zaten.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam uzun süreli kullanımda bir daha yorum alabilir miyim senden? Bu ara bu lastiklerden almayı planlıyorum ve bozuk yolda balon yapmaya çok müsait lastik diye okudum forumlarda.
Sessizlik, yakıt tüketimi, konfor gibi konularda yorumunuz ne olur?
Bir de havayı kaç psi basıyorusunuz?

Şimdiden teşekkürler...

Merhaba arkadaşlar yeni konu acmak istemedim sizce Goodyear efficentgrip performance mi Michelin primacy 4 mu aracim 2013 civic tecrübeli arkadaşlarin fikirlerine ihtiyacım var arastirdim bu iki lastik arasında kaldım

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Michelin yan taraflarının yumuşak olduğu ve kaldırıma sürtünmede patlayabileceği belirtilmiş bazı forumlar. Son zamanla böyle tecrübesi olan var mı? @Mesudum michelin lastikleriniz kaç km oldu? Dişlerde yıpranma var mı?

Primacy 3 lastikleri 2015'te 60.000'de aldığımı yazmıştım. Şimdilerde 115.000 civarında. Kışları ortalama 6.000 km kışlık ile dönüşümlü kullanıyorum. Artık özellikle yüklüyken çekişte patinaja kalabiliyor. Dişler halen 4 mm, geçen hafta muayeneden geçti. Lastikçim de gayet memnun Yanaklar sapasağlam. Görsel hiç bir bozukluk yok. Yağışta virajda hafif savurma hissi verse de herhangi bir kontrol kaybı yok.

Primacy 3 lastikleri 2015'te 60.000'de aldığımı yazmıştım. Şimdilerde 115.000 civarında. Kışları ortalama 6.000 km kışlık ile dönüşümlü kullanıyorum. Artık özellikle yüklüyken çekişte patinaja kalabiliyor. Dişler halen 4 mm, geçen hafta muayeneden geçti. Lastikçim de gayet memnun Yanaklar sapasağlam. Görsel hiç bir bozukluk yok. Yağışta virajda hafif savurma hissi verse de herhangi bir kontrol kaybı yok.
Cevap için teşekkürler geçen gün primacy 4 taktirdim simdilik memnunum

Merhaba arkadaşlar yeni konu acmak istemedim sizce Goodyear efficentgrip performance mi Michelin primacy 4 mu aracim 2013 civic tecrübeli arkadaşlarin fikirlerine ihtiyacım var arastirdim bu iki lastik arasında kaldım

Uzun araştırmalardan sonra Goodyear EGP taktırdım
Daha önce başka araçta kullandığım Michelin ile eşdeğer bir lastik.
Aldığım araçtan Sökülen ise Bridgestone.
İkisi arasında kıyaslarsam,
Goodyear Egp, bridgestone göre daha yumuşak daha sessiz ve daha iyi tırmanıyor.
Yanlız Goodyear Türkiyenin tutumunu gördükten sonra keşke Michelin alsaydım dedim.
Vaat ettikleri yaz kampanyası 80 tl hediye
Tamamen düzmece ve kandırmaca.
Karşında muhatap yok ve
Hediyeyi göndermiyorlar.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Uzun araştırmalardan sonra Goodyear EGP taktırdım
Daha önce başka araçta kullandığım Michelin ile eşdeğer bir lastik.
Aldığım araçtan Sökülen ise Bridgestone.
İkisi arasında kıyaslarsam,
Goodyear Egp, bridgestone göre daha yumuşak daha sessiz ve daha iyi tırmanıyor.
Yanlız Goodyear Türkiyenin tutumunu gördükten sonra keşke Michelin alsaydım dedim.
Vaat ettikleri yaz kampanyası 80 tl hediye
Tamamen düzmece ve kandırmaca.
Karşında muhatap yok ve
Hediyeyi göndermiyorlar.

Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın. Firmalarin tutumuda biraz şans olduğunu düşünüyorum. Bende Michelin primacy 4 taktirdim. Takan servisin işçiliği cok kötüydü. Balans ayarıni bile düzgün yapamadılar başka yere gidip duzelttirdim

Aracınız
Civic FB7 2012
Özelikle lastik basıncını kontrol edin, ettirin ve sürücü kapısında belirtilen değerleri tutturmalarını isteyin. Sonra da başka bir yerde o basıncı teyit edin.
Basınç ölçüm göstergeleri kalibrasyon sertifikası olmadığı için mümkün olduğunca yeni cihazlarla ölçüm yapmak daha iyi gibi görürüm hep.
Basınçtaki 1-2 PS değişimin sürüş kalitesine ve güvenliğe o kadar çok etkisi var ki...

Arkadaşlar hangi lastik kullanıyorsunuz. Daha öncekilere göre kıyas yaptığınızda avantajları neler.
205/55/16 komple sıfır alacağım tavsiyenizi bekliyorum

Geri