Lpg de motor arıza ışığı yaktı! Yardım

Burich

0
Merhaba, aracım 70.000km dir lpg ile kullanılmıştır. Motor arıza ışığı sorunum yoktur. Sürekli opetten lpg alınmıştır. Shell e geçtim ve mevsimsel de havalar sogudundan oldugunu düşünüyorum motor arıza ışığım yandı.
Bujilerin durumu iyi, markası BRC , lpg ayarı yaptırdım 2 defa ama yinede yanıyor belli km sonra. ( hatalar: katalizör sistemi eşiğin altında, fakir karışım gibi ) lpg bakımı yaptırdıgım yer normal yakıtları farklı farklı yerden alman bile yakar diyor.
Buna benzer sorunu çözen yardımcı olabilir mi, ne yapmam lazım ?!

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Lpg markası değiştirince veya farklı istasyondan alınca bu tür sorunlar olabiliyor, eski aldığınız yerden almaya devam edin derim, ya da arıza ışığı yanınca benzine geçin 2-3 km gidin ışık kendiliğinden sönecektir.

Aracınız
fd6 sensörleri çok hassas benım arıcamdada brc vardı arada yanıyor birsüre sonra kendiliğinden sönüyordu 3-4 defa yol testiyle ayar yapıldı fakat yinede kesin çözüm olmadı montaj yapan bayide brc nin en iyilerindendi

Burich

0
Cevaplar için teşekkürler. Yeni(1ay önce) 10bin bakımını yaptırdım, lpg filtreside dahil filtreleri değiştirdik. Araca bakım yaptırınca üzüyor beni, tamirciyi sevmiyor diyorlar bu yüzden sanırım :) 1.5 ayda 3 kere ışık yaktı her defasında koştum tamirciye sıkıntı yok dediler hatayı sildik. Bu sefer elletmicem kendiliğinden sönecek mi bakacaz. Benzinde gideceğim az biraz. Gelişmeleri yazarım..

dnzkrt

0
Merhaba, aracım 70.000km dir lpg ile kullanılmıştır. Motor arıza ışığı sorunum yoktur. Sürekli opetten lpg alınmıştır. Shell e geçtim ve mevsimsel de havalar sogudundan oldugunu düşünüyorum motor arıza ışığım yandı.
Bujilerin durumu iyi, markası BRC , lpg ayarı yaptırdım 2 defa ama yinede yanıyor belli km sonra. ( hatalar: katalizör sistemi eşiğin altında, fakir karışım gibi ) lpg bakımı yaptırdıgım yer normal yakıtları farklı farklı yerden alman bile yakar diyor.
Buna benzer sorunu çözen yardımcı olabilir mi, ne yapmam lazım ?!

Merhaba
Opetin LPG si Euro olduğundan dolayı içerisinde katkı varmış bir çok kişiden duydum bunu yağlı olması bi açıdan iyi iken diğer yandan motor bu yakıtı yaktığı için eksoz sisteminde sıkıntılara yol açıyor katalizörün içi kurum bağlıyor bir süre sonra hata veriyor araç zengin karışım fakir karışım diye
Eğer aracın çekişinde sorun varsa bi eksozcuya gösterin isterseniz

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Burich

0
Aracımın çekişinde bir sıkıntı yok, subap ayarından yeni çıktı. Benzine aldım sürmeye devam ettim, 50-75km sonra ışık söndü. Tüpe almaya korkuyorum :) ışığın yandıgı gün çok sayıda dur kalk yapmıştık tüpte. Dur-kalkta fazla yokuşlu yolda benzine almayı düşünüyorum artık bakalım.
Ama bir ihtimal katalizör temizleyeci uygulaması yapmayı düşünüyorum bir boş anımda.. Hava sıcaklığıda etkili oldugunu düşünüyorum. Gündüz 20dereceyi geçtiğinde ışık sorunu olmuyor, ne zaman havalar serinlemeye başladı bu motor arıza ışığı yanmaya başladı.(benim gözlemim)

Aracımın çekişinde bir sıkıntı yok, subap ayarından yeni çıktı. Benzine aldım sürmeye devam ettim, 50-75km sonra ışık söndü. Tüpe almaya korkuyorum :) ışığın yandıgı gün çok sayıda dur kalk yapmıştık tüpte. Dur-kalkta fazla yokuşlu yolda benzine almayı düşünüyorum artık bakalım.
Ama bir ihtimal katalizör temizleyeci uygulaması yapmayı düşünüyorum bir boş anımda.. Hava sıcaklığıda etkili oldugunu düşünüyorum. Gündüz 20dereceyi geçtiğinde ışık sorunu olmuyor, ne zaman havalar serinlemeye başladı bu motor arıza ışığı yanmaya başladı.(benim gözlemim)
Fakir lpg karışımı olabilir mi??

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri