LPG'de Gelen Ses...

Aracınız
aracım daha 100km de bile değil aynı sorun bende de var. lpg de iken rölantide ve düşük devirde sinir bozucu bir uğultu geliyor. 1000km bakımında sorunu çözmelerini isticem. sonucu buradan sizlerle paylaşırım

hayırlı olsun öncelikle. Biz servislerden çözüm bulamadım umarım sen bulabilirsin. sonucu merakla bekliyorum. kolay gelsin.

Aracınız
Konu maalesef cozulmedi. Forumda bu konu kaportadaki gocuk konusunun golgesinde kaldi. Honda turkiye civicle ilgili kullanici sikayetlerinin bazilarina cozum uretemiyor maalesef.
Youtube ki kaza yapmis yeni honda civic videosunu izledim arabadan sogudum. Bircok japon marka araca sac/metal temin eden buyuk bir firma sahte/yaniltici bilgiler vermis bi habere gore.

Aynen öyle oldu. Arabanın dış görüntüsünde ki görüntü tabi ki can sıkıcı bi durum ama. Çoğu kişinin arabasında 'aa bak seninkinde de varmış' denmeden farkedilmeyecek kadar küçük . İnsanlar arabanın içinde 4 5 farklı yerden gelen trip sesinden 1 yıl içinde yıpranıp yırtılmaya başlyan deri koltuktan ya da klima açıkken devir yükseldikce artan sesten şikayetçi değiller. Anlam veremiyorum

aracım daha 100km de bile değil aynı sorun bende de var. lpg de iken rölantide ve düşük devirde sinir bozucu bir uğultu geliyor. 1000km bakımında sorunu çözmelerini isticem. sonucu buradan sizlerle paylaşırım
Ben bugün 1000 km bakımında soyledim k.maras servise göre çözümü yok. Bu sese alışmamız gerek sanırım. Servisteki birkaç usta dinledi normal dedi. Bir tanesi yalıtım yapılabilir belki ama muayenede sorun olabilir dedi. Öyle deyince adama güvenemedim. Sesten rahatsız olsam da genel olarak araçtan memnunum ben

sezgi

0
Trim sesi icin servise gittim. Hoparloru ve kapi yalitimini degistirdiler yine gitmedi. Bir arkadas, kapiyanindaki emniyet kemerinin, kemer yuvasindan geldigini ve orayi actirip islem yaparak cozuldugunu soylemisti.

Lenovo P1a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Ben bugün 1000 km bakımında soyledim k.maras servise göre çözümü yok. Bu sese alışmamız gerek sanırım. Servisteki birkaç usta dinledi normal dedi. Bir tanesi yalıtım yapılabilir belki ama muayenede sorun olabilir dedi. Öyle deyince adama güvenemedim. Sesten rahatsız olsam da genel olarak araçtan memnunum ben

önceki sayfalarda çözülmüş örnekler var. yalatım felan yapılmadan sadece 10 dakikada regülatör ve enjektörlerin altına 5 liralık kauçuk takozlar konularak bu sesten kurtulabiliyoruz. fakat ben bunu ankaradaki honda bora serviste dile getirdiğimde. bu işlem sırasnda eğer bir sorun olursa arabanız garanti dışı kalır denilerek yapmam engellendi. Siz yapın dediğimdede servis içinde öyle bi uygulama yapamayacaklarını söylediler. Honda Kendi eliyle müşteri kitlesini kaybediyo

nemlee

0
Aracınız
Civic FC5 2020
Fd6 ve fb7 araçlarımda da BRC vardı fakat fc5 lpg de çok ses çıkarıyor kesinlikle haklısınız.
Özellikle fb7 ile yan yana durduğunda iki araçtan çıkan sesi dinleyin, fc5 traktör gibi çalışıyor :D
Aracın içindeyken sesi kafaya takmazsanız duymuyorsunuz fakat dışardan çok belli. Büyük bir sorun olduğunu düşünmüyorum ama servise götürdüğümde mutlaka ustaya gösteririm. Bir çözümü olursa da paylaşırım

Aracınız
Fd6 ve fb7 araçlarımda da BRC vardı fakat fc5 lpg de çok ses çıkarıyor kesinlikle haklısınız.
Özellikle fb7 ile yan yana durduğunda iki araçtan çıkan sesi dinleyin, fc5 traktör gibi çalışıyor :D
Aracın içindeyken sesi kafaya takmazsanız duymuyorsunuz fakat dışardan çok belli. Büyük bir sorun olduğunu düşünmüyorum ama servise götürdüğümde mutlaka ustaya gösteririm. Bir çözümü olursa da paylaşırım

sakin bir sokakta ya da ışıklarda beklerken. herhangi bir kapalı otoparka girdiğinizde bu sesi duymamanız ve sizi rahatsız etmemesi mümkün değil. Belki araçtan araca ses seviyesi değişiklik gösteriyodur fakat benimkinde ki ses fc5 almayı düşünen 2 kişinin fikrinin değişmesine sebep oldu. Ayrıca Şunuda belirtmek istiyorum araba sürerken müzik dinlemeyen arabayı dinleyen arkadaşlarımın '' sende çok takıyosun '' dediği bi tipim.

önceki sayfalarda çözülmüş örnekler var. yalatım felan yapılmadan sadece 10 dakikada regülatör ve enjektörlerin altına 5 liralık kauçuk takozlar konularak bu sesten kurtulabiliyoruz. fakat ben bunu ankaradaki honda bora serviste dile getirdiğimde. bu işlem sırasnda eğer bir sorun olursa arabanız garanti dışı kalır denilerek yapmam engellendi. Siz yapın dediğimdede servis içinde öyle bi uygulama yapamayacaklarını söylediler. Honda Kendi eliyle müşteri kitlesini kaybediyo

Aynen öyle. Benim arkadaşımda sesten sonra almaktan vazgeçti. Önceki sayfaları okudum serviste yaptirabilen yok sanırım. Çözümü dışarda aramayı düşünüyorum eğer mantıklı bir çözüm sunan olursa yatırabilirim. Bu ses çok saçma. Aracı test ederken hiç farketmedim acaba test araçlarında yalıtım mı var? Ben bazen benim araçta daha mı fazla ses var acaba hissine kapılıyorum

sezgi

0
Bnimkinde de traktor vari bir ses var. Benzinde iken pek gelmiyor ama. Bir de arada bir sanki bıcak sesi geliyor.

Yol sesini bilerek aldim. Yasal acidan bekledigim seyler var. Eger ki olumlu cozumlenirse bu kasaya alt yalitim dusunuyorum.

Trim sesinden oldukca fazla rahatsizim. Servislereen memnun degilim ama cozdurme yolunu denicem.

Ancak, bir onceki aracim dizel oldugundan motor sesi bana pek rahatsizlik vermedi henuz. Hatta hafif tatli bile geliyor.

muratk

0
Aracınız
Civic FC5 2017
Honda sorun onda.
Honda Türkiye, yeni civic fc5 in kronik sorunlarına yaklaşımı ile sınıfta kaldı, benim gözümde.

benim yaşadığım başlıca sorunlar;
1-klima açıkken yüksek devirde gelen ses (rampa çıkarken)
2-lpg/rölanti sesi
3-göçük
4-aracı yıkarken sileceklerin bulunduğu yerden motor aksamına giren sular.
5-sileceklerin ön camdan sıyırdığı suyun yan şoför camına gelmesi.
6-bagaj kapağı ve kapılardaki ayarsızlıklar
7-şoför kapısındaki eşya cebinde ayak sürtmesinden kaynaklı bir türlü gitmeyen lekeler
8- belli kilometrelerde sibop ayarı yapılması
9- fazla yakıt tüketimi (şehir içi)

bunlar henüz yeni bir araç için kısa sürede ortaya çıkanlar, bakalım yıllar geçtikce daha nelerle karşılaşacağız.
borçlarımdan dolayı şimdilik arabaya binmek zorundayım. Bu göçük sorunundan dolayı zaten 2. el piyasası düştü.
Ah honda ahhh.
ilk defa sıfır araç aldım başıma gelenlere bak

Geri