LPG'de Gelen Ses...

Aracınız
Bende ankarada honda-bora'dan almıştım. Borayla görüştükten sonra bende gidip artık bu sorundan kurtulmayı düşünüyorum. Çok teşekkür ederim

Skoz

0
Arkadaşlar merhaba
200km sonrasında duyduğum ses sürüşte beni oldukça rahatsız etti.. 1000km bakımında servise sorduğumda bu bana normal dendi ancak sonrasında forumdan araştırdım bir arkadaş İzmir a2 mühendislikten çözüm bulunca önce bayiye uğradım yazılanları ilettim bayi çözüm getiremeyince a2 mühendislik Hüsnü Usta'nın regülatör ve enjektör altına koyduğu takoz işlemi ile sesten tamamen kurtuldum.. ve genel anlamda beğendiğim aracından sürüşte keyif almaya başladım.. yanlış regülatör ile arasına takoz koyma işleminde eğer yeterli mesafe yoksa ( sokete degebilir) lama ile bir üst kısımda kalacak şekilde montaj yapılabilir benimkinde böyle oldu toplamda 4 takoz kondu sonuç harika Usta'nın eline sağlık..

Arkadaşlar merhaba
200km sonrasında duyduğum ses sürüşte beni oldukça rahatsız etti.. 1000km bakımında servise sorduğumda bu bana normal dendi ancak sonrasında forumdan araştırdım bir arkadaş İzmir a2 mühendislikten çözüm bulunca önce bayiye uğradım yazılanları ilettim bayi çözüm getiremeyince a2 mühendislik Hüsnü Usta'nın regülatör ve enjektör altına koyduğu takoz işlemi ile sesten tamamen kurtuldum.. ve genel anlamda beğendiğim aracından sürüşte keyif almaya başladım.. yanlış regülatör ile arasına takoz koyma işleminde eğer yeterli mesafe yoksa ( sokete degebilir) lama ile bir üst kısımda kalacak şekilde montaj yapılabilir benimkinde böyle oldu toplamda 4 takoz kondu sonuç harika Usta'nın eline sağlık..
Bilgi için teşekkürler. Acaba kendi şehrimizdeki burç bayilerinde yaptırabilir miyiz? Zor bir işlem mi o açıdan soruyorum.

Skoz

0
Bilgi için teşekkürler. Acaba kendi şehrimizdeki burç bayilerinde yaptırabilir miyiz? Zor bir işlem mi o açıdan soruyorum.
İşlem yaklaşık olarak bir buçuk saat sürdü ( bir saat motorun soguması:) ) vida somun sökülüp takılıyor işlem basit belki ama el zor girdiği için islem biraz zaman alıyor.. yetkili BRC bayi ile görüşün yapacaklardır..

Aracınız
Bundan önceki fb6 ve fb7 kasa civiclerimde brc lpg sistemi kullandım ve kesinlikle bu şekilde bir ses yoktu. Bu arada enjektörlerden gelen çıtırtı şeklinde olan ses ile karıştırmayalım arkadaşlar bu uğultu şeklinde gelen bir ses ve normal değil. fc 5 kasa civicte bu sorun çok rahatsız edici. Servisten brc ile yapılan görüşmede regülattör den gelen bir ses olduğu ve buna müdahale edileceği (brc nin vereceği kararla ya değişimi yada onarımı) servis tarafından söylendi. Beklemedeyim
Merhaba, servisten konuyla ilgili bir çözüm alabildiniz mi acaba, bilgilendirirseniz sevinirim,iyi günler.

GT-I9295 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
şimdi izmir brc yetkili servisini aradım arac lpg de iken bi ugultu geldigini söyledim servisin bana lpg nim calisma sisteminin bu oldugunu söylediginide belirttim onlarda bana bu regilatörden geliyordur dediler getirin kontrol edelim büyük ihtima sabitlenme sorunu var dediler

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Merhaba,bu sorunu çözebildi mi servis acaba?

GT-I9295 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Arkadaşlar sorularınızı cevaplaya çalışayım. İzmirde ve ankarada BRC bayileri bu sıkıntıyı ücretsiz ya da 10-20 lira gibi ücretlere enjektör ve regülatörün altına kauçuk takozlar koyarak çözüm sunuyo. Gene Ankaradaki honda servisi biz böyle bir işlem yapmıyoruz gerek olsaydı fabrikadan öyle gelirdi diyerek yapmayı reddediyo. aynı şekilde bunu dışarda yaptıracağınızı söylediğinizde. Bu işlem yüzünden arabada bi sıkıntı olursa (ki ne olabilir) arabanın garanti dışında kalacağını söylüyo

Aracınız
Ben görev gereği ağrıdayım burdaki brc servisine gittiğimde durumu anlattım ellerinde kauçuk takoz bulunmadığı söylediler daha sonra bu takozlar eskiden çok vardı artık yok bulamıyoz buralarda dediler.

Ben kendi imkamlarımla bu kauçuk takozları nerden bulabilirim izmirdeki hangi servis yapıyor irtibat numarasu paylaşabilirmisiniz acaba

HTC 10 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri