LPG'de Gelen Ses...

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Fc5 haricinde fb7 de de bir ton sorun var
Şimdilik biniyoruz mecbur ama bir daha ki aracımın Honda olmayacağına eminim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
20 binde bir subap ayarı nedir yaa
Toyota da Japon arabası, Honda bir zahmet araştırsın Toyota kaç bin km de subap ayarı istiyor

Aracınız
Honda sorun onda.
Honda Türkiye, yeni civic fc5 in kronik sorunlarına yaklaşımı ile sınıfta kaldı, benim gözümde.

benim yaşadığım başlıca sorunlar;
1-klima açıkken yüksek devirde gelen ses (rampa çıkarken)
2-lpg/rölanti sesi
3-göçük
4-aracı yıkarken sileceklerin bulunduğu yerden motor aksamına giren sular.
5-sileceklerin ön camdan sıyırdığı suyun yan şoför camına gelmesi.
6-bagaj kapağı ve kapılardaki ayarsızlıklar
7-şoför kapısındaki eşya cebinde ayak sürtmesinden kaynaklı bir türlü gitmeyen lekeler
8- belli kilometrelerde sibop ayarı yapılması
9- fazla yakıt tüketimi (şehir içi)

bunlar henüz yeni bir araç için kısa sürede ortaya çıkanlar, bakalım yıllar geçtikce daha nelerle karşılaşacağız.
borçlarımdan dolayı şimdilik arabaya binmek zorundayım. Bu göçük sorunundan dolayı zaten 2. el piyasası düştü.
Ah honda ahhh.
ilk defa sıfır araç aldım başıma gelenlere bak

8-9 harici hepsini yaşıyorum. klima sesine ankara honda boradaki ustanın yorumu '' abi şimdi söker takarız ama motoru komple sökeceğimiz için yeniden takarken eskisi gibi olmaz her tarafından ses gelir ''

Fc5 haricinde fb7 de de bir ton sorun var
Şimdilik biniyoruz mecbur ama bir daha ki aracımın Honda olmayacağına eminim

Aynen katılıyorum kardeşim. 2017 honda civic sedan executive lpgli araç alalı 1 buçuk ay oldu pişmanım. Dış görünüşüne göre aldık yanıldık. Ses sorunu çok saçma en sessiz arabayı yapmaları gerekirken bence çok basit bir enjektör sorununu çözmüyorlar. Brc marka çok ses yapıyorsa kullanmayın sanki başka marka yok. Biraz gaza basayım desen hem gitmiyor hem çok yakıyor. 2011 de sıfır alıp prins marka lpg taktirdigim vw polo 85 hplik aracımı sürerken daha çok keyif alıyorum. Poloyla 220000 km yol yaptım lpg de daha sessiz çalışıyor. Ne yazık ki durum bu. Allah hiçkimseye kaza bela vermesin..

Aracınız
merhaba herkese , gazdaki ses nedeniyle araştırma yaparken bu konuya rastladım iyide oldu. exe eco paket aracım var henüz 1700 km'deyim

gazda çıkan çıkan sesi arkadaşlarıma tarif ederken ; sanki bir disk dönüyor ve sürtme sesi başlıyor ilk gaza geçtikten sonra disk hızlandıkça artıyor ve sonra sürtme sesi sabitlenmeye başlıyor , diye tarif ediyordum.İlk sayfalarda gördüğüm kadarıyla regülatör ve enjektörlerin altına kauçuk takozlar koyarak şaseye teması kesilerek ses kesilebiliyormuş.Duyduğum sesin titreşim sesi olması çok mantıklı.Yakın zamanda servise yada bir ustaya götürüp yorum almaya çalışıcam

müzik dinlerken dahi sesi duyabiliyorum , nadirende olsa sesin gelmediğinide duydum.buda temasın her zaman olmadığını gösteriyor.

her araçta çıkmasını bekleyemeyiz , montaj durumuna göre her araçta temas yapmıyor olabilir

ozk@n

0
Aracınız
Arkadaşlar cümleten hayirli işler.
Lpg kullaniminda gelen sesten dolayi brc ile olan yazişmami sizinle paylaşiyorum.
Buna istinaden honda efe ile görüştüm. Ankara da efe honda bayisi mavi denizler brc yetkili servisi ile anlaşmali olduğundan oraya yönlendirdiler. Bugün gideceğim inşallah. Sonucu bildiririm foruma.
LPG SES SORUNU ÇÖZÜMÜ.jpg

muratk

0
Aracınız
Civic FC5 2017
Ankara mavi denizler brc bayine gittim ben daha once, bir cozum uretemediler, kalite şu seviyede; kalfa eliyle regulatoru kastirdi, ses gitmezse yine gelin dedi. Ne guzel dimi. Seviye bu kadar. Honda servise gidince sunu isteyin arkadaslar; fb7 kasa lpg li bir aracla sizin aracin yani fc5 in ses farkina baksinlar.
Mart ayindan bu yana isteselerdi bu sorunu coktan cozerlerdi. Mucadeleye devam

ozk@n

0
Aracınız
Mavi denizlere gittim arkadaşlar ilk önce bu ses gitmez Vs gibisinden bi konuşma yaptılar daha sonra brc merkezden gelen maili gösterdim ve yapmaya başladılar. Enjektörlerle ilgli bir işlem yaptılar ancak ses hiç azalmadı bile,bunun üzerine beyin ile alakalı bişey olunabileceği ihtimali üzerinde durdular ancak onun sökülmesi uzun sürdüğü için yarın bırakacam arabayı bu seferde beyin ile ilgli yerleşim yerinin altına bi ayak gibi bişey düşünüldü. Bakalım yarın Göreceğiz inşallah hallolur, ama bunların yaptığı gerçekten ayıp, bu konuyu daha ne kadar gündemde tutarız bilmiyorum ama honda bayisinin çok ta umrunda olduğunu düşünmüyorum.

C6603 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Başlık altında sanıyorum ''yusufcancivic'' izmirde 2a mühendislikte regülatör ve enjektör altlarına kauçuk takoz koydurarak bu sesi çzömüştü. başlık altında fotoğrafları mevcut fotoğrafları gösterip gerekirse izmirdeki 2a mühendislikle telefonda görüştürüp sorunu çözeiblirsiniz belki . Sonucu merakla bekliyorum umarım istediğiniz sonucu alırsınız.

ozk@n

0
Aracınız
arkadaşlar merhaba;
malum sıkıntıyı bugün itibariyle çözdüler. ankara mavidenizler brc sevisi lpg beyninin altındaki ayak ile ilgili bir işlem yaptılar ve ses şimdilik tamamen kesildi. umarım tekrarlamaz. ilgilenen arkadaş Ali USTA (0542 410 31 50).
Herhangi bir ücret ödemedim. Biz Honda Türkiye İle Görüşürüz Dediler.

Geri