Civic FC5 Motor yatak sesi mi?

Batur

0
İyi günler 2017 model 50 bn km de aracımda kalkışta 20 km hızlara kadar gaz bastığımda gır gir diye ses geliyordu servis bakımlı aracım dışarda honda ayrılma usta vardı baktı gergi sesi dedi. Servise gittim motor Yatağı sesi dedi.. karşılaşan veya önerisi olan var mı şaştım kaldım. Eyer yataktan ise motor inecek denildi yataklar değişecek, Bu motor rektefe mı yapılacak anlamına geliyor. Yaptırmazsam birşey olur mu dedim olmaz dedi servis..

Batur

0
Video'daki sese benzemiyor , Sadece kalkış esnasında 20 30 km hıza kadar duyuluyor arac yüke bindiğinde , yarın çekip atmaya çalışayım
böyle bir ses mi?
bir de ses motor hareket halindeyken mi oluyor sadece yoksa rolanti de aynı ses var mı? benzer ses benim araç ta da var ve 1200-1500 devir aralığında 35-40 km ye kadar ki hizlanmalarda oluyor. motor sesi atarsanız sevinirim

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Video'daki sese benzemiyor , Sadece kalkış esnasında 20 30 km hıza kadar duyuluyor arac yüke bindiğinde , yarın çekip atmaya çalışayım

muhtemelen aynı şeyden bahsediyoruz. benim aracımda da var, benzin lpg de ses değişmiyor. araç rolentideyken olmuyor. hareket halinde düşük devirle hizlandiginda meydana geliyor. deviri 2000 ve üzeri yapınca ses kesiliyor . ben şanzımandan olabileceğini de düşünüyorum. hem özel servis hemde İzmir yetkili servise götürdüm nedenini bulamadılar. İzmir Terakki gergi kollarından dedi ama ben ihtimal vermiyorum. çünkü gergi kolundan kaynaklansa her devirde olmaz mı. ayrıca yatak sarması olması için yağsız kalması gerekmez mi? birde yatak sarınca her devirde ses olur. çözüm bulursanız yazın lütfen

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Hocam yataklardan olsa bile, yatak denilen parça zaten motor bloğuna zarar gelmemesi için ilerde gerekli olduğu durumda değiştirilmek üzere tasarlanan bişey. Yani yataklarda bir problem olsa bile bırakın arabanın değişimini motorun komple değişimi falan bile abesle iştigal olur. Sadece yatak değişimi yapılacaksa o kadar büyük bir işlemde sayılmaz yani rektefiye gibi. Fabrikada imalatta acaba yeterli tork ile sıkılmadığı için mi problem oluştu zaman içinde.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu yatak sesi sorununu FB7lerde pek duymamıştım ancak FD6larda da birkaç araçta sorun çıktığını hatırlıyorum. Komple yeni motor istediğinizi Honda Türkiye'yi arayarak belirtin.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
tlf bu kadar çekebildim.

Evet ses derinden geliyor. Yatak sesinede benziyor. Birde araç içinden net duyuluyor. Fc5'i birkez test için sürdüm böyle bir ses duymamıştım. Birde süren arkadaşlar dinlesin bakalım ne diyecekler.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri