Civic FC5 Motor yatak sesi mi?

Batur

0
İyi günler 2017 model 50 bn km de aracımda kalkışta 20 km hızlara kadar gaz bastığımda gır gir diye ses geliyordu servis bakımlı aracım dışarda honda ayrılma usta vardı baktı gergi sesi dedi. Servise gittim motor Yatağı sesi dedi.. karşılaşan veya önerisi olan var mı şaştım kaldım. Eyer yataktan ise motor inecek denildi yataklar değişecek, Bu motor rektefe mı yapılacak anlamına geliyor. Yaptırmazsam birşey olur mu dedim olmaz dedi servis..

Aracınız
Civic FC5 2019

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
tlf bu kadar çekebildim.

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bence eğer motor kulaklarında bir kopukluk yoksa çok bariz şekilde yatak sesi var maalesef.
Aracı bu şekilde kullanmayın bir an önce temirat-değişim ne gerekiyorsa yaptırın çünkü bu ses sonrası ben yatak sarmasından korkmaya başlarım.

Aracınız
Evet kesinlikle anormal bir ses. Biran önce aracı kullanmadan gerekli işlemleri yaptırmalısınız. İki gün sonra başka masraflar çıkarda biz yatakları değiştirelim dedik siz değiştirmediniz deyip bu sefer garanti dışına da alabilirler.

Aracınız
Civic FC5 2016
Video'daki sese benzemiyor , Sadece kalkış esnasında 20 30 km hıza kadar duyuluyor arac yüke bindiğinde , yarın çekip atmaya çalışayım

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Merhaba, dediğiniz gibi bende de 0 20 km hız arasında çıkıyor du garantiye soktum eksantrik yataklarını değiştirdiler. Fc5 hondalar ın kronik sorunu bu alırken mutlak bunu göz önünde bulundurmak herek

Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar merhaba 2016 fc5 elegance aracımda da buna çok yakın bir ses gelmeye başladı düşük devirde motora güç binince geliyor sadece rolantide ve devir normalken böyle bir ses yok bu sorunu yaşayan arkadaşların sorunu çözüldü mü acaba bilgi verebilirlerse çok sevinirim

Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba, o ses yakın bir zaman sonra biraz daha belirgin hale gelecek honda Türkiye kabul etmeyecek tolerans içinde diyecek. Başka bir honda sahibi aynı sorunları yaşadıktan sonra 0w40 yağ kullandığını belirtmiş sesi büyük oranda kesmiş ancak yakıt az bir miktar artmış ona da değer diyordu ses daha sinir bozucu olduğunu söylüyordu.

Geri