Civic FC5 Motor yatak sesi mi?

Batur

0
İyi günler 2017 model 50 bn km de aracımda kalkışta 20 km hızlara kadar gaz bastığımda gır gir diye ses geliyordu servis bakımlı aracım dışarda honda ayrılma usta vardı baktı gergi sesi dedi. Servise gittim motor Yatağı sesi dedi.. karşılaşan veya önerisi olan var mı şaştım kaldım. Eyer yataktan ise motor inecek denildi yataklar değişecek, Bu motor rektefe mı yapılacak anlamına geliyor. Yaptırmazsam birşey olur mu dedim olmaz dedi servis..

Aracınız
Civic FC5 2016
Ben aracı servise götürdüm serviste ki arkadaşlar sesin normal olduğunu cvt şanzımanın aracı düşük hızda sürerken deviri çok düşürdüğü için geldiğini bütün araçlarda bu kadar sesin geldigini belirtti dediği gibi vitesi s moduna aldığım da devir yüksekte olduğu için bu ses gelmiyor sanayide de bir kaç güvendiğim ustaya gösterdim onlarda yatak sesi olmadığını belirttiler başlarda sese kafayı taktiğim için sürekli duyuyordum ama artık kulağıma gelmiyor ?

Aracınız
Civic FC5 2016
Mrb. Yataklar değişecek bende değişti ama yapamadılar..hondalarda kronik sorun bu 2020 itibariyle çözdük diyolar ama güvenim kalmadı araca eğer müsaitseniz dava açın ben evrakları toparladım araya pandemi girdi şimdi yeniden başlayacağım..Geçmiş olsun

Aracınız
Civic FC5 2017
Mrb. Yataklar değişecek bende değişti ama yapamadılar..hondalarda kronik sorun bu 2020 itibariyle çözdük diyolar ama güvenim kalmadı araca eğer müsaitseniz dava açın ben evrakları toparladım araya pandemi girdi şimdi yeniden başlayacağım..Geçmiş olsun
Merhaba. hondalarda kronik demişsiniz yatak sesi diye tabir ettiğiniz bu sese. acaba size kronik olduğunu yetkili servis mi söyledi . Birde aracınızın bakımları sadece yetkili serviste mi yapıldı. yapılmadı ise periyodik bakımlarında hangi marka ve numara yağ kullanıldı.

Aracınız
Civic FC5 2020
Konu sahibine sormak istiyorum bu ses motor soğukken gelip ısındıktan sonra kesiliyormu yoksa sürekli gelen sabit bir sesmi. Kesiliyorsa ısınınca itici(lifter) sesi olabilir, itici sesi de sabit olabiliyor ama bazen. Üzücü bir durum motoru için aldık bu arabaları

Mate 20 pro cihazımdan gönderildi

Aracınız
Civic FD6 2008
Fd6 sahibiyim ve aynı sorun benim aracımdada var.kimi usta yatak değişimi diyor kimi normal ses hemen hemen hepsinde var diyor.ses p ve n konumunda yok iken d ve r konumunda motor ısınınca geliyor.servis çalışanı bir ustadan aldığım bilgige göre kesinlikle elletme bu şekilde dahi ölene kadar götürür açtırırsan motoru başka sorunlarda yaşaya bilirsin dediği.bu arada aracım 2008 model fd6 70 binde araç.bir kaç yorumda okuduğum kadarı ile yatak değişimi yapan kullanıcıların bu sesten kurtulamadığı yönünde.sorun benim tahminimce yanlış yağ kullanmaktan kaynaklı.

Aracınız
Civic FC5 2016
Fd6 sahibiyim ve aynı sorun benim aracımdada var.kimi usta yatak değişimi diyor kimi normal ses hemen hemen hepsinde var diyor.ses p ve n konumunda yok iken d ve r konumunda motor ısınınca geliyor.servis çalışanı bir ustadan aldığım bilgige göre kesinlikle elletme bu şekilde dahi ölene kadar götürür açtırırsan motoru başka sorunlarda yaşaya bilirsin dediği.bu arada aracım 2008 model fd6 70 binde araç.bir kaç yorumda okuduğum kadarı ile yatak değişimi yapan kullanıcıların bu sesten kurtulamadığı yönünde.sorun benim tahminimce yanlış yağ kullanmaktan kaynaklı.
Mrb. ben servise garantiden verdim ama yine olmadı kaldı ki aracım 20 bin de idi..şimdi evrakları toparlıyorum mahkemeye vereceğim.

Aracınız
Civic FC5 2018
aynı sorun benim aracımda da var 2017 model 2018 trafiğe çıkışlı 60 binde aynı yazdığın gibi araba yüke binince ve belirli bir ısınmaya varınca uzaktan gelen takırdı sesi gibi normalde kullanıcı olmayan bilmez anlamaz hatta sesi,benim araç motor yatak değişimi için servis en az 20 bin tl istedi,aracı satmayı düşünüyorum ben

Geri