Otomatiklerde L vites

Aracınız
1.Çok dik yokuş çıkarken
2.Rampa aşağı daha etkin motor freni için(özellikle karlı buzlu yollarda)

L modu benim eski palio speedgear cvt şanzımanda vardı. Kar buz koşullarında araca motor freni için uygun. Ayrıca dik bir yokuş çıkışında o modda araç vites değişmiyor

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
L modunu motor freni olarak kullandığımız zaman ekrandaki yeşil ışıklar neden beyaza dönüyor bunu bilen varmı normalde araç yakıt yakmaması lazım değilmi ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Şöyle düşünün manuel vitesli bir araç kullanırken vitesi düşürdüğünüz zaman devir yükselir vites oranına göre motor aracın hızını keser. Yüksek devir yapmaya başladığı için de yakıt daha fazla yakar.

Şöyle düşünün manuel vitesli bir araç kullanırken vitesi düşürdüğünüz zaman devir yükselir vites oranına göre motor aracın hızını keser. Yüksek devir yapmaya başladığı için de yakıt daha fazla yakar.

Yalnız manuel araçta motor freni yaptığımızda yakıt tüketim değeri anlık 0 gösterir yani araç yakıt yakmaz tekerin dönme hızıyla devir saati yukarda kalıyor. Bu araçta anlık tüketim değeri varmı hiç dikkat etmedim ama ekrandaki yeşil ışıklar beyaza dönüyosa yakıt yakıyo demekki mantıken bununda yakmaması lazım.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Yalnız manuel araçta motor freni yaptığımızda yakıt tüketim değeri anlık 0 gösterir yani araç yakıt yakmaz tekerin dönme hızıyla devir saati yukarda kalıyor. Bu araçta anlık tüketim değeri varmı hiç dikkat etmedim ama ekrandaki yeşil ışıklar beyaza dönüyosa yakıt yakıyo demekki mantıken bununda yakmaması lazım.

Bence manuel otomatik fark etmeksizin motor freni yapmak için düşük vitese almak yakıtı üst vitese göre daha çok yakmasına neden olur.

Bence manuel otomatik fark etmeksizin motor freni yapmak için düşük vitese almak yakıtı üst vitese göre daha çok yakmasına neden olur.

Tekrar yazıyorum herhangi bir aracı motor frenine aldığınız zaman kesinlikle yakıt yakmaz bunun adıda cut off dur özellikle uzun otoban yollarında yol eğer eğimli ise yakıt tasarrufu etmenizi sağlar.

Geri