Otomatiklerde L vites

Ben yakit yakiyor ama cok cüzi miktarda oluyor diye biliyorum. Hatta anlatan adamlarin bunun üzerine aracı boşa almanın daha fazla yakıt tüketeceğine dair videosu var youtube da
https://youtu.be/pLFYx609IOc
Bi konuda mantikli soru soruyorsunuz niye beyaza donuyor, sanırım gösterge ekonomisini gösteren yesil ve beyaz renk devir saatine göre ayarlanmış ben hiç 3 bin devirde yeşil yandığını görmedim.
L modunda aracı benzine alıp anlık tüketime bakmak lazım yokuş aşağı o zaman L de yakıp yakmadığını daha net konuşabiliriz. Bunu deneyebilirsiniz.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bu arada yakit manuelde yakmiyor benim de bildigim, ama bizim cvt de cok az yakiyor manasinda dedim cuzi dedigim, cunku dagdan 70km inerken bana oyle geldi ama buna mantikli bi aciklamam yok, daha bilgili birisi bilgilendirirse nedenini anlayabiliriz.

Ben yakit yakiyor ama cok cüzi miktarda oluyor diye biliyorum. Hatta anlatan adamlarin bunun üzerine aracı boşa almanın daha fazla yakıt tüketeceğine dair videosu var youtube da
https://youtu.be/pLFYx609IOc
Bi konuda mantikli soru soruyorsunuz niye beyaza donuyor, sanırım gösterge ekonomisini gösteren yesil ve beyaz renk devir saatine göre ayarlanmış ben hiç 3 bin devirde yeşil yandığını görmedim.
L modunda aracı benzine alıp anlık tüketime bakmak lazım yokuş aşağı o zaman L de yakıp yakmadığını daha net konuşabiliriz. Bunu deneyebilirsiniz.

Aracı boşa alınca evet yakıt yakmak zorunda yoksa motor stop eder.
L modunuda benzinde anlık tüketime bakarak öğreneceğiz artık.Tüketim 0 gösteriyo ise demekki bi yazılım hatası var araçta

Bende bildiklerimi yazayım ama tartışma amaçlı değil. Yazılanlar çok uzun hepsini okuyamadım. umarım konu dışında birşey yazmam.
Vites küçültürken araba ilave yakıt harcamaz.
Ancak hell and toe tekniği ile vites küçültülüyorsa arabaya anlık olarak ilave yakıt verilebilir.
Rallici abilerimiz bunu gaz ve frene topuk ve parmak ile basarak yapar
Bir çok otomatik vitesli araç ise vites küçültüldüğünde arabanın kızaklanmasını önlemek için kendisi anlık gaz verir.
Bunu cvt li honda da yaşamadım ama mazda aracımızda çok net hissediyorum.
Bu yüzden çok kısa bir süre tüketimde anlık artış bile görebilirsiniz ama anlık bir olay

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri