Park Halinde Aracıma vurup kaçmışlar

gunesec

Özel Üye
Önde normal, arka için genelde düğme araç kameraları oluyor. Bunların bataryalı olanı tavsiye edilmez, zamanla şişer vs diye.
Benim aracımdaki kamera micro-usb girişli, diğer uç çakmak idi ama o kablonun micro usb/OBD giriş olanı ile değiştirmiştim. Çakmaklık boş kaldı telefon şarj için. Bu bahsettiğim kablonun OBD girişinde anahtar da var, kameranın da park kayıt özelliği varsa aküyü bitirmeden kayıt edebilir düşük ekran hızında
Teşekkür ederim hocam,sağolun.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Benim anlamadığım şey kaskoyu aracı özellikle dış etmenlerden gelecek zararlara karşı korunmak için yapıyoruz. Adamın biri gelecek vurup kaçacak, benim kasko şişip bana zararı olacak. Adalet bu işin neresinde anlamıyorum. Ben de fc5 kullanıcısıyım, aracın kaporta çok ince. Her sabah bakıyorum aracın yeni bir yerinde bir gamze çıkmış. Beddua edip mislinin karşıdan çıkmasını beklemekten başka bir çare olmuyor elimizde. Bu iş benim canımı çok sıkıyor. Taşıt kredisiyle aldığım için kasko zorunluluğu var. Muhtemelen aracı yakında satıp bir daha kaskoya bulaşmayacağım.
Kasgo günümüzde araçlar için olmazsa olmaz.....Küçük meblalar için kasgo bozulmaz...Kasgo can yakmayacak mebla için bozulursa yenileme zamanı adamlar zaten giden parayı ekleyip Yeniliyorlar dolayısıyla verdikleri küçük meblaları sizden alıyorlar...

Kasgo can yakacak meblalarda devreye sokulmalı....kişiye göre bu rakam değişir bana göre yetkili serviste 10/15.000 tl girilecek hasar ve üstü mebla hasarlar için kasgo bozulmalı diye düşünmekteyim.

Mesela benim bu yaşadığım sol arka tampon hasarı cepten 1500. Tl gitti kasgoyu devreye sokmadım.... Eğer kasgo devreye girseydi....Tramer kaydında yetkili honda servis tampon ve sol arka lambayı değiştirir 10.000 tl tramer hasarı girerlerdi...

Tramer girmesi ayrı sorun, satış problemi ayrı sorun..........
Gelelim kasgo kısmına...evet kasgo bu mebla yı karşılardı....tekrar kasgo zamanı geldiğinde herkese 10.000 tl olan kasgo bana 13.000 gibi bişey derlerdi, ee sen kaza yapmışsın bundan dolayı derlerdi....işte bu sebepten 1500.tl ye sanayi de yaptırdım....

Ama hasar 10/20/30.000 tl gibi bişey olsaydı kesin KASGO dan yaptırırdım...Saygılar...

Tabi bunlar benim kendi düşüncelerim..

Son düzenleme:
Ad Soyad
İlhami akbulut
Aracınız
Civic FC5 2019
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Kasgo günümüzde araçlar için olmazsa olmaz.....Küçük meblalar için kasgo bozulmaz...Kasgo can yakmayacak mebla için bozulursa yenileme zamanı adamlar zaten giden parayı ekleyip Yeniliyorlar dolayısıyla verdikleri küçük meblaları sizden alıyorlar...

Kasgo can yakacak meblalarda devreye sokulmalı....kişiye göre bu rakam değişir bana göre yetkili serviste 10/15.000 tl girilecek hasar ve üstü mebla hasarlar için kasgo bozulmalı diye düşünmekteyim.

Mesela benim bu yaşadığım sol arka tampon hasarı cepten 1500. Tl gitti kasgoyu devreye sokmadım.... Eğer kasgo devreye girseydi....Tramer kaydında yetkili honda servis tampon ve sol arka lambayı değiştirir 10.000 tl tramer hasarı girerlerdi...

Tramer girmesi ayrı sorun, satış problemi ayrı sorun..........
Gelelim kasgo kısmına...evet kasgo bu mebla yı karşılardı....tekrar kasgo zamanı geldiğinde herkese 10.000 tl olan kasgo bana 13.000 gibi bişey derlerdi, ee sen kaza yapmışsın bundan dolayı derlerdi....işte bu sebepten 1500.tl ye sanayi de yaptırdım....

Ama hasar 10/20/30.000 tl gibi bişey olsaydı kesin KASGO dan yaptırırdım...Saygılar...

Tabi bunlar benim kendi düşüncelerim..
Reis çok geçmiş olsun öncelikle de söylemezsem içimde kalacak KASGO değil KASKO gözünü seveyim bi de defalarca üstüne basa basa kasgo yazınca söylemek istedim hayırlı kazasız belasız sürüşler.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Reis çok geçmiş olsun öncelikle de söylemezsem içimde kalacak KASGO değil KASKO gözünü seveyim bi de defalarca üstüne basa basa kasgo yazınca söylemek istedim hayırlı kazasız belasız sürüşler.
Pardon Kasko Eyvallah hocam sağol uyardığın için dikkat ederim Bir daha kine ....Teşekkürler. Bende çok dikkat ederim aslında yazım kurallarına ama bu sefer söylediğim gibi yazmışım çok şaşırdım...Dikkat edeceğim Sağol ... Denizliliyim şive den biraz da galiba ..... Gari de gari gibi .....Kasko da Kasgo oluveriyor..

Hayırlı kazasız belasız sürüşler size de..

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Pardon Kasko Eyvallah hocam sağol uyardığın için dikkat ederim Bir daha kine ....Teşekkürler. Bende çok dikkat ederim aslında yazım kurallarına ama bu sefer söylediğim gibi yazmışım çok şaşırdım...Dikkat edeceğim Sağol
Estağfurullah ben teşekkür ederim anlayışına allaha emanet:)

Geri