Pedal tokatlama :)

Aracınız
Civic FB7 2015
Tabiki, kulakçıkların sadece spor modda kullanıldığı konusunda sanırım genel bir yanlış bilgi var. D konumunda iken spor modda ki gibi ard arda çoklu vites değiştirmez ancak devire göre 1-2 vites yukarı aşağı yapabiliyorsunuz. Otomatik modda olduğu için araç bir süre sonra yine uygun vitese alıyor kendini. Ama yokuş aşağı giderken vitesi kulakçık ile 5 e alırsanız fren yapana ya da biraz düzlüğe gelip yavaşlayana kadar motor freni yapmıyor. Zaten spor modda kullanıldığında 5e atmayacağından bunu yapamazsınız.

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Tabiki, kulakçıkların sadece spor modda kullanıldığı konusunda sanırım genel bir yanlış bilgi var. D konumunda iken spor modda ki gibi ard arda çoklu vites değiştirmez ancak devire göre 1-2 vites yukarı aşağı yapabiliyorsunuz. Otomatik modda olduğu için araç bir süre sonra yine uygun vitese alıyor kendini. Ama yokuş aşağı giderken vitesi kulakçık ile 5 e alırsanız fren yapana ya da biraz düzlüğe gelip yavaşlayana kadar motor freni yapmıyor. Zaten spor modda kullanıldığında 5e atmayacağından bunu yapamazsınız.

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bende bilmiyordum böyle bişeyin olduğunu, zaten burda olmamızın sebebi de bilmediklerimizi bilenlerden tecrübe edenlerden öğrenmek. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum :)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bence Drive modunda kulakcik işe yaramaz. Adam sana onu Sport moda vitesleri belirle diye yapmis arti eksi... Arac zaten Drive modunda tam otomatik bir merkes hukmediyor sanzumana.
Bizim araclar gibi direksiyondan olmayipta vitesin oradan artı eksi yapan araclar var. Onlarda Drive moduna aldiklarina arti eksi yapamiyorlar. Bence mantik ayni. Yapan varsa video atsin Drive da vites küçültülüp büyüten...

Aracınız
Civic FB7 2015
Merhaba

Drive modda ben sürekli kulakçıklar ile oynuyorum. mesela ısıklara yaklaşınca kulakçık ile drive modunda vitesi 3ten 2 ye alıp motor freni ile yavaslıyorum. hatta bazen cok dik yokuş inerken mahalle arası 2ye atınca drive modda kulakla direk 1 e alıyorum dik yokusu gaza masmadan motor freni ile iniyorum

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Bence Drive modunda kulakcik işe yaramaz. Adam sana onu Sport moda vitesleri belirle diye yapmis arti eksi... Arac zaten Drive modunda tam otomatik bir merkes hukmediyor sanzumana.
Bizim araclar gibi direksiyondan olmayipta vitesin oradan artı eksi yapan araclar var. Onlarda Drive moduna aldiklarina arti eksi yapamiyorlar. Bence mantik ayni. Yapan varsa video atsin Drive da vites küçültülüp büyüten...

Dün denedim drive modda da bir üst yada bir alt vitese kulakçıklarla değişim yapılabiliyor. Hoşuma da gitti böyle müdehale şansı verdiği için.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Yani Drive konumun da giderken mesela sol kulakciga basinca arac 1 vites düşüyor..oyle mi yanlis mevzuyu konusmuyoruz degil mi
D vitesi de S vitesi sıralı kullanılabilir
2307afa560e67ab4849e63a3fefd275c.jpg
849a1c44cede657b4b28fbf57796c01b.jpg

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yani Drive konumun da giderken mesela sol kulakciga basinca arac 1 vites düşüyor..oyle mi yanlis mevzuyu konusmuyoruz degil mi
Aynen öyle... Bazen mesela hızlanırken devir çok yükselip araç vites değişmeyince brn kendim vites yükseltiyorum. Müdahele ediliyor kısacası. S modundaki fark şu bir defa kulakçıktan müdahele ettikten sonra araç sen tekrsr müdahele edene kadsr vites yükseltmiyor

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri