Prins tekno max taktırmak istesem

Aracınız
Hayir hocam bizzat 3 yil once silverline taktirdim ford focus aracima halen arac babamda ve ecu su bosch marka en ufak bir sorun 3 yildir olmadi 43bin km yapti arac filtre degisti sadece ses yok 7000dd ye kadar enjektorler tam acik kalmadan calisiyor yol ayari yapilmisti her viteste 7000dd devrin sonuna kadar hic tikanmadan enjektorler sessizce acma kapama yapiyordu. Mesela civic te lovato var rampa yukari 5bin devri gectimi yetistiremiyor enjektorler ve benzine atiyor arabayi. Basicda yetmiyor. Enjektorleri muhakkak arastirin lpg de en onemli olan enjektordur. Lambayi yaktirabda o dur cunku uygun karisimi yapamazsa lamba yabar beyin ve enjektor uyumlu ve hizli olmali gerisi cok onemli degil.

Enjektör önemli tabi.Kalitesi üst devirlerde belli eder kendini. Ama atikerin o 100 liralık enjektörleri de 7000 devre ulaşıyo. Belli bi devirden sonra benzine geçme olayı ayar programı ile ayarlanabilir bişey. Sadece gaz ya da benzin takviyesi gibi seçenekler var. Basıncını da regülatör ile yine ayar programı ile ayarlayabilirsiniz. O usta diye geçinenleri bırakın. Şu anki ecunun resmini attım size. Bunlar yeni nesil. Kim üretiyo bilmiyorum. Eindhoven netherland yazıyo üstünde vs vs. Benim sıkıntım tamamen ecunun yakıt trimlerini stabil tutamaması. Bu da uyumsuzluk anlamına gelir

Aracınız
Simdi arastirdim teknomax kit prins falan degil italyan omvl firmasinin urunu prins satin almis firmayi kendi marka ismi ile bu ucuz kit i satiyor. Enjektorleri 3ohm silverline nin enjektoru 1.4ohm civari 150tl fiyat farki var sadece enjektorde.khein enjektorler ise 1.2ohm ve 500tl daha pahali 4 enjektordeki fark.

Takmayi dusunenler prins takiyoruz diye degil omvl marka takiyorum diye takmali kalitesi o hatta omvl markayi direk taksalar daha ucuza takarlar. . Sadece adi prins. Hollandali muhendisin cozememe sebebide o italyan muhendis lazim cunku :)

omvl muhtemelen kotu bir kit degildir atiker ayarinda olsugunu tahmin ediyorum. Ama un yapmis prins kitlerine bakip karar verilmemeli.

Aracınız
Enjektör önemli tabi.Kalitesi üst devirlerde belli eder kendini. Ama atikerin o 100 liralık enjektörleri de 7000 devre ulaşıyo. Belli bi devirden sonra benzine geçme olayı ayar programı ile ayarlanabilir bişey. Sadece gaz ya da benzin takviyesi gibi seçenekler var. Basıncını da regülatör ile yine ayar programı ile ayarlayabilirsiniz. O usta diye geçinenleri bırakın. Şu anki ecunun resmini attım size. Bunlar yeni nesil. Kim üretiyo bilmiyorum. Eindhoven netherland yazıyo üstünde vs vs. Benim sıkıntım tamamen ecunun yakıt trimlerini stabil tutamaması. Bu da uyumsuzluk anlamına gelir

Hocam atiker in 100tl lik enjektorleri yuksek devirlerde surekli acik kalir cunku o hassasiyette calisacak acma kapama degerleri olmaz khein enjektor neden 250tl buna bakmak lazim kaldiki uzun omurlu ve dusuk elektrik direnci ile calisan enjektorler iyidir. Kalite baskadir bence ve ucuz da degildir. Enjektor ve beyin disindaki kit in diger parcalari 4 silindirli bir araba icin cok bir birinden farkli degil fiyatlarida ayni yaklasik her markada. Hassas calisan parcalar beyin ve ecu onu demek istemistim iyi ayarla dandik kitlwri bile kisa sure cok iyi calistirirsin. Performans kaybi ve yakit sarfiyati ayni olmaz ama.

esaret

0
Ben fd6 da atiker gold kullanıyorum. 25 bin oldu hiç yüzümüzü soldurmadı. İnişti yokuştu. Sizce ilerleyen zamanda bir sıkıntı yaratır mı? Taktırdıgım yer de atikerin diğer kitlerine değil ama buna kefil olurum demişti. Enjektörleri falan çok hızlı vs.

manuel fd6 2008 lpg modifiye
gazi makina mühendisliği
angara garage

Kardeş tavsiye ediyorum benim araç yeni kasa lpg li almadım bilerek baya bi araştırdım gittim prince taktırdım 2016 kasımdan beri kullanıyorum ne performansında bir sıkıntı var ne de yakıt tüketiminde gayet memnunum ayrıca bu zamana kadar ne ışık yaktı ne de ağrıza verdi çok şükür. Abimdede son kasa corolla var ona da taktırdık oda muhteşem oldu o bir yıldan fazla kullanıyor fitreleri zamanında değiştir gazı at gezmene bak .

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Aracım Fc5 kasa.Lpg dönüşum yaptirdigim Makine muhendisi arkadaşım.prins silverline önerdi ve uyguladı.sıfır sorun.Hatta benzindeki performansı bana daha kötü geliyor şimdi.

Sent from my SM-N920C using CivicTR Forum mobile app

Aracınız
Simdi arastirdim teknomax kit prins falan degil italyan omvl firmasinin urunu prins satin almis firmayi kendi marka ismi ile bu ucuz kit i satiyor. Enjektorleri 3ohm silverline nin enjektoru 1.4ohm civari 150tl fiyat farki var sadece enjektorde.khein enjektorler ise 1.2ohm ve 500tl daha pahali 4 enjektordeki fark.

Takmayi dusunenler prins takiyoruz diye degil omvl marka takiyorum diye takmali kalitesi o hatta omvl markayi direk taksalar daha ucuza takarlar. . Sadece adi prins. Hollandali muhendisin cozememe sebebide o italyan muhendis lazim cunku :)

omvl muhtemelen kotu bir kit degildir atiker ayarinda olsugunu tahmin ediyorum. Ama un yapmis prins kitlerine bakip karar verilmemeli.

Yok kullandıkları beyin prinsin kendi beyni. İlk çıkan technomaxlar italyan beyni ve yazılımını kullanıyolardı. Enjektörlerini omvl superlight olarak alırsan 300tl prins yazanını alırsan 450tl internette ama ikisi de omvl superlight. Ama silverline ile aynı beyni kullanıyolar. Regülatör ve enjektörler farklı. Zaten farkın nedeni de asıl o

Aracınız
çok aşırı performanslı bir motorun varsa 9000 rpm çeviren tabi ki khein taktırman gerekli adamlar stabil çalıştığını garanti ediyo. Ama benimkisi 6700ü geçmez ve 4000i de geçmiyorum sürüşte kesinlikle. Bana gerekli değil o sebeple. Ayrıca 2 yıl garantisi biterse ve o enjektörler arıza yaparsa ben ağlarım 1000tl veremem :D 300 en azından çok koymaz bana :D

Aracınız
Aracım Fc5 kasa.Lpg dönüşum yaptirdigim Makine muhendisi arkadaşım.prins silverline önerdi ve uyguladı.sıfır sorun.Hatta benzindeki performansı bana daha kötü geliyor şimdi.

Sent from my SM-N920C using CivicTR Forum mobile app

Benzindeki performansı taktırdıktan sonra mı bozuldu? Hiç bi zaman benzin değerini bozmaması lazım düzgün kalibrasyonda

Geri