Prins tekno max taktırmak istesem

Aracınız
Ben fd6 da atiker gold kullanıyorum. 25 bin oldu hiç yüzümüzü soldurmadı. İnişti yokuştu. Sizce ilerleyen zamanda bir sıkıntı yaratır mı? Taktırdıgım yer de atikerin diğer kitlerine değil ama buna kefil olurum demişti. Enjektörleri falan çok hızlı vs.

manuel fd6 2008 lpg modifiye
gazi makina mühendisliği
angara garage
işte atikerlerde yüksek basınçta değil de 1- 1.1 bar basınç öneriliyo. Valtek tipi enjektörlerinde nozzle büyütülerek kalibrasyonla sıkıntısız kullanırsın ama golddaki enjektörler daha kaliteli ve özelliklerini tam bilmiyorum. Düşük basınç istemelerinin nedeni de regülatörün ömrünün kısalmasını istememeleri. Lpg de en öenmli nokta düzgün bir kalibrasyon. Onu da yol ayarı ile yaptırın iyi bir ustaya ya da ayar kabloları satılır. Alın kendiniz yapın.Düzgün kalibrasyonla uzun yıllar sorunsuz kullanılır her kit

Aracınız
Hayir benzin kalibrasyonunda sorun yok.lpg performansı bana daha iyi gibi geliyor benzinden.yoksa her ikisindede sorun yok.

Sent from my SM-N920C using CivicTR Forum mobile app

Aracın ltft ve stft değerlerinin 0 a yakın olması istenir. Kalibrasyon olayı buna göre yapılır. stft anlık çok değişir ama ltft nin referans aralığı benzinde +-5 aralığıdır. Lpgde de bu referans aralığında olmalıdır. Lpg beyni benzin beynini taklit eder biliyosunuz. Benzin beyni de benzinde çalışıyomuş gibi hareket eder ama lpgde çalışır. Sistemin temel mantığı bu. Haliyle lpgde kullanım esnasında bu değerler bozulursa lpgden benzine geçtiğinizde belli bi süre performansı etkileyebilir. Ama bi süre benzinde kullanıldığında benzin beyni durumu ve o değerleri tekrar düzeltir. Lpg ayarları çok iyi olmayabilir belki siz böyle dediniz diye diyorum. Bi süre benzinde kullanınca düzeliyosa performansı, kalibrasyonunu gözden geçirmenizi öneririm. Tabi bu stft (short term fuel trim) ve ltft(long term fuel trim) değerlerini elm327 bluetooth adaptörünü aracınızın obd söketine takıp androidden torque pro programı ile görebilirsiniz. ltft + ise yakıt az - ise yakıt fazladır yüzde cinsinden. Beyin buna göre lambda sensörleri ile düzeltme yapar. Sistem sağlıklı değilse o belirttiğim aralıkta olmaz. Arıza lambası yanmasa bile...

esaret

0
işte atikerlerde yüksek basınçta değil de 1- 1.1 bar basınç öneriliyo. Valtek tipi enjektörlerinde nozzle büyütülerek kalibrasyonla sıkıntısız kullanırsın ama golddaki enjektörler daha kaliteli ve özelliklerini tam bilmiyorum. Düşük basınç istemelerinin nedeni de regülatörün ömrünün kısalmasını istememeleri. Lpg de en öenmli nokta düzgün bir kalibrasyon. Onu da yol ayarı ile yaptırın iyi bir ustaya ya da ayar kabloları satılır. Alın kendiniz yapın.Düzgün kalibrasyonla uzun yıllar sorunsuz kullanılır her kit
Lpg takan usta bütün kabloları bağladım. Kim direksiyona geçerse ona göre ayar yapar sistem dedi ama baya şaşırdım. Aslı var mıdır sizce?

gazi makina mühendisliği
angara garage

Aracınız
Lpg takan usta bütün kabloları bağladım. Kim direksiyona geçerse ona göre ayar yapar sistem dedi ama baya şaşırdım. Aslı var mıdır sizce?

gazi makina mühendisliği
angara garage
obd2 li sistemler kendi yakıt düzeltmesini yapıyo sürüşte belli bir aralıkta evet. Ama ilk kalibrasyonu obd düzeltmesi kapalıyken yolda yapması lazım. Ondan sonra obdyi aktive ederse 10numara 5yıldız olur sistem işte. Eğer yapmamakta diretirse başka yere götürün bu kadar basit.

esaret

0
obd2 li sistemler kendi yakıt düzeltmesini yapıyo sürüşte belli bir aralıkta evet. Ama ilk kalibrasyonu obd düzeltmesi kapalıyken yolda yapması lazım. Ondan sonra obdyi aktive ederse 10numara 5yıldız olur sistem işte. Eğer yapmamakta diretirse başka yere götürün bu kadar basit.
Aradım şimdi o şekil yapmış. 25 bin oldu takılalı tekrar ayarlatmaya gerek yok sanırım.

gazi makina mühendisliği
angara garage

Aracınız
Aradım şimdi o şekil yapmış. 25 bin oldu takılalı tekrar ayarlatmaya gerek yok sanırım.

gazi makina mühendisliği
angara garage

Yaptıysa gerçekten sürüş esnasında ayarile bunu, o ustaya teşekkür edin çay kahve ısmarlayın. Piyasada daha enjektörlerde uygun nozzle kullanmayı bilmeyen adamlar çok var çünkü. Arıza lambası yanar normaldir diyenlerden bahsetmiyorum bile :D

esaret

0
Yaptıysa gerçekten sürüş esnasında ayarile bunu, o ustaya teşekkür edin çay kahve ısmarlayın. Piyasada daha enjektörlerde uygun nozzle kullanmayı bilmeyen adamlar çok var çünkü. Arıza lambası yanar normaldir diyenlerden bahsetmiyorum bile :D
Ankarada gerçekten dürüst çalışan sevdiğim bir usta. 150 200 liraya yapılan subap ayarını contayı kendin al gel 80 tl ye tavsiye ettiği bir yer var. Bu ustanın gönderdiği kişilere o fiyata yapıyormuş. Sıvı conta kesinlikle yaptırma diyor. Motor içinde terlemeye sebep oluyormuş. Obdli adam gibi çalışan sisteme az kalsın 50 liraya filtre değiştirip 70 liraya ayar yaptırıyordum. Bu adam quattro garage bekir ustadan da kurtardı beni. Daha arabayı çalışırken görmeden şunu şunu şunu yaptırman gerekiyor diyen bekir ustadan.

gazi makina mühendisliği
angara garage

Kardeş tavsiye ediyorum benim araç yeni kasa lpg li almadım bilerek baya bi araştırdım gittim prince taktırdım 2016 kasımdan beri kullanıyorum ne performansında bir sıkıntı var ne de yakıt tüketiminde gayet memnunum ayrıca bu zamana kadar ne ışık yaktı ne de ağrıza verdi çok şükür. Abimdede son kasa corolla var ona da taktırdık oda muhteşem oldu o bir yıldan fazla kullanıyor fitreleri zamanında değiştir gazı at gezmene bak .

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Siz teknomax mı taktırdınız yoksa silverline mı ?

Valla kardeşim tam hatırlamıyorum bakayım kitapcıgına da en son üretim dedi yetkili servis arac benzinde çalışıyor 1 dk olmadan lpg ye geçiyor yani lpg de çalışmıyor direk

Geri