RS ve 1.5 VTEC turbo kullananlara bir sorum var.

RS veya 1.5 VTEC turbo kullanıyorsanız imkân olsa 1.6 Eco ya geçer misiniz?

• Evet, Eco ya geçmeyi düşünürüm

Oy: 3 12.5%
  • Hayır, Eco ya geçmeyi düşünmem.

Oy: 21 87.5%

• Kullanılan toplam oy
    24
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Evet İsmail kardeşim gerekli açıklamayı yapmış.

Ayrıca burası bir forum ve de Katıldığım en düzeyli forumlardan biri. Seviyeyi bozmayın.

At essek benzetmesi yakışmıyor... kimse kimsenin aracını aşağı yukarı edemez

Lütfen...

Arkadaş kalalım.

Aracınız
Civic FC5 2020
Kayabey kardeşim Civic lerin hepsi güzel.'Attan inip eşeğe binmek'bir deyimdir.Söylediğinin anlamını pekiştirmek için söylenir.Herhangi birinin arabasını aşağılamak gibi bir amacım yoktur.Kimisi tasarruf sever gider lpg li araba alır.Kimisi de benim gibi gider sırf 182 beygir diye 1.5 turbo alır.Yoksa arabalar aynı,donanımlar aynı.Konfor hepsinde iyi.Çok fazla para verilip alınan ,sonra da kasislerde küt küt ses yapan premierlere kıyaslarsak civicler çok çok iyi.Güle güle binin arabalarınıza.

Anket konusu anladığım şekliyle 1.5 turbo sahibi olarak LPG liye geçmeyi düşünüyor musunuz?dur.Yani 1.5 aldığınıza pişman mısınız?Benim cevabım çok net şekilde HAYIR.Arabamın fazla yaktığını da düşünmüyorum.LPG nin tasarruf sağladığını da düşünmüyorum.Hesapları günlük yapmayalım düşüncesindeyim.

Aracınız
Civic FC5 2019
Şu kadar söyleyim herkesin aracı kendine allah kaza bela vermesin hepsi güzel hondaların ama maddi olarak[fiyat] en az lpg yakar bu net herkes bu konuda hem fikir herkese bol şans

Aracınız
1.5 turbo 182 beygir sendeki 3.3 kaç beygir?
2,3 ton aracı yürütebilecek kadar güçlü.

Birbirine bağlayıp çekelim, sonra söyleyeyim gücünü. ;)

Eğer "aslan besleyen yediğine bakmaz" deniliyorsa cevabım budur.

Sidik yarıştıracaksak, sizin 182 hp olsa olsa kedidir.

100km'de yaklaşık 20 litre benzin tüketiyoruz. Pardon İÇİYORUZ.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

apoduman42

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Konunun başındaki ankette yanlış görmediysem 3 katılımcı evet, ecoya geçmeyi düşünürüm demiş. Acaba bu 3 arkadaşımız gerçekten 1.5 sahibi mi? Eğer öyleyse tecrübelerini paylaşsınlar bizde tecrübe edinelim bilgi sahibi olalım neden gecmek istediklerini. Ama göremedim böyle bir yorum. Hatam varsa düzeltin lütfen.

apoduman42

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020

Hocam biz burda 1.5 ile 1.6 yi tartışıyoruz sen 3.3 ne oluyo peki dedin. Başka araçlardan bahsedeceksek ucunu alamayız bunun. İs insanı arkadaşımda 5.0 masteng var o da gelsin ozaman benimki ne oluyo desin. Sidik yarıştırma böyle olmaz yani. Benim lafım 1.5 kullanıp ecoya geçmek isteyenlereydi. Yarıştırmak istedigin bir sidik vardı sanırım ondan 3.3 ten bahsettin. Kusura bakmayın böyle konuşmalardan hiç hoşlanmam ama söylemeden edemedim. Bir kusurum olduysa affola.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013

Hocam buradaki konu 1.5 turbo ile 1.6 lpg Li cıvıc araçlar
Lpg li cıvıc ın turbo olana göre az yaktığı söylendiği için o deyim kullanılıyor. Yani burada milleti küçümsemek için uçağın varmış gibi anlatımlara girmene gerek yok
Ayrıca neymiş o 3.3 aracın paylaş bi burada da görelim biz de senin aslanını

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Konunun ne olduğunu biliyorum arkadaşlar. Yukarıdaki mesajlara bakarsanız anlarsınz. Ama gerektiği yerde de gereken cevabı veririm.

Konu ile ilgili gerekli cevabıda yazdım. O kısımda yukarıda.

apoduman42

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Buna da cevap verin ozaman 5.0 mustangin yanında sizinki ne oluyo fare mi sican mi? Cevap verdiğinizi sanıp kendinizi ofsayta düşürmekten başka bisi yapamadınız! “Bütçenize guvenmeseniz” 3.3 olan 100 km de 20 litre İCEN bir araç kullanmazdınız ya da konunun açılış sebebi olan 1.6 ecoya geçiş yapardınız.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Ankete katılınıp geçilebilir ancak Konu sahibinin mesajının ilgili bir kısmı şöyle "1.5 VTEC turbo exe+ kullanıyorum aracımdan yakıt ve performans olarak çok memnunum. Eco alabilirdim. Almadım. Bundan sonra da düşünmem. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?"

Eğer ki bir kişi RS'ten eco'ya geçmek istiyorsa yakıtından memnun değildir. Eğer ki bir kişi eco'dan RS'e geçmek istiyorsa da performansından memnun değildir. Konu tam olarak budur. Bu noktada performansla ilgili mesajlar da doğal karşılanmalı yakıt tüketimiyle olan mesajlarda doğal karşılanmalı. Sıkıntılı bir nokta yok ki siz de yazınızın sonunda yakıtınızla ilgili bilgi vererek, eleştirdiğiniz akıma ortak olmuşsunuz. Benim gibi 30bin ya da yılda ortalama 27bin km yapan biri için benzinli araç kullanmak misal zarar olurdu. Ancak yılda 10bin km kullansaydım zevke göre takılırdım. Gel gör ki biz şehirlerde yarış yapmıyoruz ki At - eşek farkı olsun.
Aslında dediğim gibi değişik segment kullanıcı tanımları bunlar, müşteri tipleri farklı, Bizim hem RS hem Sport Plus senede 20 bin civarı yapıyor, RS daha çok şehir içi. 1.5 182hp motor olmasaydı, Civic almazdık muhtemelen, 300-350 TL bandında bu şekilde başka araç yok markette, benzer performans için 100-150 bin daha fazla verecektik, o yüzden bizim için yakıt tüketimi 2-3. öncelik

Bir çok markanın modelleri değişik sosyo ekonomik müşteri gamına ürün sürer (örn. Mercedes A'nın en küçük motorlu olanı ile AMG olanın müşterileri sosyo-ekonomik olarak çok farklıdır vs.) Bu Türkiye'deki Civic için de bu kadar aşırı olmasa da böyle, otomotiv şirketleri de bu yelpazeyi kapsamak için yapıyor)

- Eco, LPG araçlar, daha çok uzun yol yapan kullanım giderlerine duyarlı müşteri segmenti, aile aracı
- RS, performans önceliği olan müşterilerileri segmenti, aile aracı
- HB dizel, kullanım giderlerine duyarlı , göreceli olarak gençlerin hedeflendiği segment
- HB 1.5, performans önceliği olan, göreceli olarak gençlerin hedeflendiği segment

Yukarıdakiler tam olamayabilir, daha önceden bu işi yaptım, personalar oluşturulup ürün oluşturuluyor, siz de bunlardan bir tanesine giriyorsunuz, eğer aracınıızdan memnun değil ve değiştirmek istiyorsanız, sizin ait olmadığınız segmentten bir araç almışınızdır demek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri