Civic FC5 Sabit hızda bazen silkeleme

Fc5 Eco exe aracım (1500 km'de araç) 70 ile 90 arası hızlarda çok nadirde olsa böyle vites küçültmek ister gibi gazdan ayağımı çekmiş devam ederken hafif bir silkeleme bazen yapıyor servis VTEC açma yada cvt açma kapanma gibi birşey dedi bu ne aracında böyle olan varmı

Lenovo P2a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bende aynı sorun var hatta yüksek hızda ayağımi gazdan çekip tekrar bastığımda bildiğin araba kafa atıyor. 1000km rodajina gidicem. Pek düzeltebileceklerini sanmıyorum

Gfb

Aracınız
Civic FC5 2018
Bende de 1100 km de eco exe var ve aynı sorunu ben de hissettim hatta bununla ilgili bir başlık da ben açmıştım. 1000-2000 devir arasında vuruntu şeklinde hissediyorum. Ankara bora da 1000 bakımına gittim ve vtec le alakalı dedi. Ordan medet ummayın yani arkadaşlar

Gfb

Aracınız
Civic FC5 2018
Ben şöyle düşünüyorum;
Bu forumda buna adamakıllı çözüm bulan pek yok gibi. Her arabanın bir sıkıntısı var. 300-400 bine bir mercedes bmw alıp binmedim tabi orasını bilmiyorum ama bu segment araçların çoğunda kronik sorunlar mevcut. Bu vuruntu çoğalıp daha fazla zarar açmadığı sürece beni rahatsız etmiyor açıkçası. Evet sıfır araba etekle para saydık bazı sıkıntılar canımızı sıkıyor olabilir ama şanzıman ve motor kaynaklı sıkıntı olmadığı sürece çok da üzerine gitmek istemiyorum açıkçası. Tabi ki bi çözümü bulan olursa uygularım ama olmazsa arabamdan keyif almaya çalışırım.

Ben şöyle düşünüyorum;
Bu forumda buna adamakıllı çözüm bulan pek yok gibi. Her arabanın bir sıkıntısı var. 300-400 bine bir mercedes bmw alıp binmedim tabi orasını bilmiyorum ama bu segment araçların çoğunda kronik sorunlar mevcut. Bu vuruntu çoğalıp daha fazla zarar açmadığı sürece beni rahatsız etmiyor açıkçası. Evet sıfır araba etekle para saydık bazı sıkıntılar canımızı sıkıyor olabilir ama şanzıman ve motor kaynaklı sıkıntı olmadığı sürece çok da üzerine gitmek istemiyorum açıkçası. Tabi ki bi çözümü bulan olursa uygularım ama olmazsa arabamdan keyif almaya çalışırım.

Bu ivtec motorun çalışma prensibinden oluşan bir şey sorun değil...

vtec kicked in yo !!!

Çok moral bozucu. Bu şekilde olduğunu bilseydim almazdım. Umarım bu duruma acilen bir çözüm bulurlar

Hocam neye çözüm bulcaklar ? Motorun yapısı böyle 12 sübap ile 16 sübap arasında çalışıyor gaz pedalına basmanız ve motor yük durumuna göre çok abartıyosunuz bu bir sorun değil onu anlatmaya çalışıyorum

vtec kicked in yo !!!

Aracınız
Maalesef bu bir sorun değil. i-vitec sistemi devir 2000 civarına gelince 12 subaptan 16 subaba açıyor ve bundan kaynaklandığı söyleniyor. Yani ne gaz ayarı ne subap ayarı ne fd6,fb7,fc5 hepsinde var çünkü motor aynı teknoloji. Ayrıca benzinde hissedilmiyor sadece gazda belirginleşiyor. Yapacak birşey yok.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Hocam neye çözüm bulcaklar ? Motorun yapısı böyle 12 sübap ile 16 sübap arasında çalışıyor gaz pedalına basmanız ve motor yük durumuna göre çok abartıyosunuz bu bir sorun değil onu anlatmaya çalışıyorum

vtec kicked in yo !!!
Ama bu bence sorun çünkü bunu benzinde yapmıyor. Bunu gazda iken yapıyor

Geri