Civic FC5 Sabit hızda bazen silkeleme

Fc5 Eco exe aracım (1500 km'de araç) 70 ile 90 arası hızlarda çok nadirde olsa böyle vites küçültmek ister gibi gazdan ayağımı çekmiş devam ederken hafif bir silkeleme bazen yapıyor servis VTEC açma yada cvt açma kapanma gibi birşey dedi bu ne aracında böyle olan varmı

Lenovo P2a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar arabam 1500 km oldu bu silkeleme olayı sadece LPG vardı bu gün fark ettim ki bu olay benzindede başladı. Öyle ayağıni gazdan çek yok 50 ye düşsün yok 60a ben arabamdan kullanırken zevk almak istiyorum tedirgin bir şekile kullanmakta istemiyorum. Tavsiyeleriniz neler?
Bayiye sordum nasıl olsa araba satıyoruz modunda.Servise sordum vtec modunda.Otogaz servisine sordum ne koparsam kar modunda.Ya kafaya takmıyacaksınız yada uğrasıp duracaksınız illaki bir yerlerde çözümü vardır.Çözümü Çorumda veya başka illerde buldum diyende var aynı illerde bulamadım diyende.Ama bu çözümü bulması gereken Honda biz değiliz.Ben kafaya takma sür,başka temiz bir araç bulduğumda hemen sat onu al modundayım.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
FC5 grubu haricinde FB7 ve FD6 kasalarda AFR ayarını OBD okuyucusu ve LPG ayar sistemi olan BRC bayileri isterlerse yapabilirler.

Aracınız
Civic FC5 2018
70-90 km arası bende yasiyorum bu sorunu ara sira fc5 te. Araba alirken tercihim kronik sorunu olan dsg li ve hic bir zaman lpg takilamayacak tsi motor mu yoksa cvt li bildigimiz klasik motor mu diye tercih yapmistim . Bi zarari yoktur umarim bunun.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
70-90 km arası bende yasiyorum bu sorunu ara sira fc5 te. Araba alirken tercihim kronik sorunu olan dsg li ve hic bir zaman lpg takilamayacak tsi motor mu yoksa cvt li bildigimiz klasik motor mu diye tercih yapmistim . Bi zarari yoktur umarim bunun.
Bir zararı yok. Silkeleme yapmayacak tarzda kullanan üyelerimiz var.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar bende dün ilk defa aracı alıp yola çıktım uzun yol bu silkelememi yani ben araç vites küçültüyor ya da büyütüyor diye düşünmüştüm. Bana viteste geliyor gibi geldi allah Allah şimdi kafama takıldı efo elegance araç

Geri