Civic FC5 Sabit hızda bazen silkeleme

Fc5 Eco exe aracım (1500 km'de araç) 70 ile 90 arası hızlarda çok nadirde olsa böyle vites küçültmek ister gibi gazdan ayağımı çekmiş devam ederken hafif bir silkeleme bazen yapıyor servis VTEC açma yada cvt açma kapanma gibi birşey dedi bu ne aracında böyle olan varmı

Lenovo P2a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Honda Jazz
Arkadaşlar merhaba. Aynı sorun bende de olmaya başladı havalar soğuduktan sonra. Araç FC5 2016 eco exe 27 binde ve hiç lpg takılmadı. Bugün hava daha soğuktu ve daha belirgin hissettirdi. Bilmek istediğim şey bu motorların ve şanzımanın karakteristiğinden mi yoksa servise mi gitmeliyim?

Aracınız
Civic FC5 2019
Fc5 Eco exe aracım (1500 km'de araç) 70 ile 90 arası hızlarda çok nadirde olsa böyle vites küçültmek ister gibi gazdan ayağımı çekmiş devam ederken hafif bir silkeleme bazen yapıyor servis VTEC açma yada cvt açma kapanma gibi birşey dedi bu ne aracında böyle olan varmı

Lenovo P2a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
2019 elegance sahibiyim aynı sorun LPG kullanımında bende de yapıyor 8500 km de aracım sert bir şekilde hissediyorum serviste vtec teklemesi diye savdılar benide

WolfRaM

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
2019 elegance sahibiyim aynı sorun LPG kullanımında bende de yapıyor 8500 km de aracım sert bir şekilde hissediyorum serviste vtec teklemesi diye savdılar benide

Kolayını bulmuşlar vtec teklemesi vtec teklemesi..!
Uğraşıp çözmek yok, eminim ki vardır bir yolu. Fabrikaya yazsak da “haberimiz yok, bize böyle bir şikayet gelmedi” falan derler herhalde..

Şu üst tarafta yazan AFR ayarı konusunu FC5 aracında deneyip sonuç alan oldu mu arkadaşlar ??

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
2010 fd6 aracımda da son zamanlarda 1500-2000 devir arasında yapiyor bu teklemeyi.o devir arasında akmıyor araç yolda
Hocam standart vtec teklemesi harici bir ara aynı 1500-1700 devir gibi 2.farklı silkeleme bende de oldu. Subap ayarı, buji değişimi ve yeni afr ile çözüldü. Yalnız buji değişmeyebilir çünkü biz deneme amaçlı aralık daraltması yapıp sonra geri açınca emin olamadık işi sağlama alıp değişmiştik.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam benim buji ve subap 20bin km önce değişti.bu kadar kısa sürede sanırım subap sıkmaz buji eskimez.yani benzinde de yapıyor bunu LPG yi de buradan ekarte ettim.geriye başka bı değişken de bulamadım tabi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam benim buji ve subap 20bin km önce değişti.bu kadar kısa sürede sanırım subap sıkmaz buji eskimez.yani benzinde de yapıyor bunu LPG yi de buradan ekarte ettim.geriye başka bı değişken de bulamadım tabi
FD6larda subap sıkılaşması biraz devirli kullanmışsanız düşündüğünüzden hızlı olabilir, FD6lar FB7-FC5 gibi subap ayarının bozulmasına pek dirençli değil.
Açıkçası eski aracımda 20bin km sonra ilk subap ayarı yapıldığı zamana göre fazlasıyla hantallık var gibi hissediyordum, 40bin km.de artık rolantide klimayı açtım mı direk titreme başlıyordu.

Aracınız
Civic FD6 2010
FD6larda subap sıkılaşması biraz devirli kullanmışsanız düşündüğünüzden hızlı olabilir, FD6lar FB7-FC5 gibi subap ayarının bozulmasına pek dirençli değil.
Açıkçası eski aracımda 20bin km sonra ilk subap ayarı yapıldığı zamana göre fazlasıyla hantallık var gibi hissediyordum, 40bin km.de artık rolantide klimayı açtım mı direk titreme başlıyordu.
O zaman bütün işaretler bunu gösteriyor.bir hafta önce il dışı seyahat sırasında 500 km boyunca 135km üstü seyrettim hep acelem vardı.1. vites hariç 1500-2000 arası hafif bı tekleme ve ayrıca sanki biri araci arkadan çekiyor hissi

Geri