Sohbet konusu > Yeni ve ikinci el araç fiyatları hakkında...

Aracınız
Arkadaşlar elimde clio 1.3 icon edc var. Aracın liste fiyatı 226.900 ancak şu an 210 gibi fiyatı var piyasada..

Bu aracı 210.00 TL verip 245. 00 TL ye civic elegance Eco almak niyetim var? Malum ikisi de vergi dilimde.. Acaba hangisi 1 veya 2 sene zaman diliminde prim yapar..

Aracınız
Civic FD6 2008
Arkadaşlar elimde clio 1.3 icon edc var. Aracın liste fiyatı 226.900 ancak şu an 210 gibi fiyatı var piyasada..

Bu aracı 210.00 TL verip 245. 00 TL ye civic elegance Eco almak niyetim var? Malum ikisi de vergi dilimde.. Acaba hangisi 1 veya 2 sene zaman diliminde prim yapar..
Civic in degerlenmesi katkanarak artar yillar gectikce clio ya gore

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015

Üst segment tercih ederim.
Clio'ya göre Civic daha fazla prim yapar, daha hızlı satılır.

Not: Elegance yerine Executive tercih edebilirsiniz. Anahtarsız çalıştırma eksikliğini yaşamamış olursunuz.

Aracınız
Civic FC5 2019
Üst segment tercih ederim.
Clio'ya göre Civic daha fazla prim yapar, daha hızlı satılır.

Not: Elegance yerine Executive tercih edebilirsiniz. Anahtarsız çalıştırma eksikliğini yaşamamış olursunuz.
Onu de abi başka bişey deme. Ben çok pişmanım exetuve almadım diye şimdi değişmeye çalışıyorum çok fark istiyorlar maalesef.

LooSii

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2015
Onu de abi başka bişey deme. Ben çok pişmanım exetuve almadım diye şimdi değişmeye çalışıyorum çok fark istiyorlar maalesef.
Vahit bey bence hiç pişman olmayın. Sizin aracınız çok güzel. Hem sıfır, hem makyajlı. Çoğu kişinin hayalini kurup ulaşamadığı bir arabaya sahipsiniz. Maşallah diyeyim. Bir de iyi yönünden bakın. Kumandanın pili biterse diye bir derdiniz yok. Deri koltuklar yıpranırsa diye bir korkunuz yok.

Mesela ben FB7 kullanıyorum, en iyisi bu diyorum. FC5'lerin kafamı karıştırmasına izin vermiyorum. Kara düzen otomatik vites, arıza riski çok az diyorum ve mutlu oluyorum. Elimdekiyle mutlu olmazsam ne sürmekten zevk alırım, ne de ona bakmaktan.

Kayınbiraderin Doblo'su var. Sorsan dünyanın en iyi arabası. Öyle bir anlatıyor ki, biz dinlemekten yoruluyoruz. Adam Doblo'ya aşık. Karısı bile kıskanıyor. Yarın öbür gün başka bir arabaya sahip alsa, ona da aşık olur. Aslında olay şu; elindeki herşeyi en iyisi olarak görüyor, buna inanıyor, çok seviyor ve bu şekilde mutlu oluyor.

Yine bir tanıdığım inşaat mühendisi ve maddi durumu çok iyi. Geçmiş zaman sıfır araç alırken Broadway yerine Spring aldı. Niye dedim. "Kapılar merkezi kilitlenirse içeride mahsur kalmayayım. Denize uçarsam arka camdan çıkabileyim" diye cevap vermişti. O arabayı sürerken öyle bir mutluydu ki anlatamam :)

Sahip olduklarımızla mutlu olmalıyız. Yoksa hayat yaşanmaz hale dönüşür.

Aracınız
Civic FB7 2013
FC 5 kasa honda civice binme hayali olan binlerce kişi var boş veya dolu ne farkeder ki

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Vahit bey bence hiç pişman olmayın. Sizin aracınız çok güzel. Hem sıfır, hem makyajlı. Çoğu kişinin hayalini kurup ulaşamadığı bir arabaya sahipsiniz. Maşallah diyeyim. Bir de iyi yönünden bakın. Kumandanın pili biterse diye bir derdiniz yok. Deri koltuklar yıpranırsa diye bir korkunuz yok.

Mesela ben FB7 kullanıyorum, en iyisi bu diyorum. FC5'lerin kafamı karıştırmasına izin vermiyorum. Kara düzen otomatik vites, arıza riski çok az diyorum ve mutlu oluyorum. Elimdekiyle mutlu olmazsam ne sürmekten zevk alırım, ne de ona bakmaktan.

Kayınbiraderin Doblo'su var. Sorsan dünyanın en iyi arabası. Öyle bir anlatıyor ki, biz dinlemekten yoruluyoruz. Adam Doblo'ya aşık. Karısı bile kıskanıyor. Yarın öbür gün başka bir arabaya sahip alsa, ona da aşık olur. Aslında olay şu; elindeki herşeyi en iyisi olarak görüyor, buna inanıyor, çok seviyor ve bu şekilde mutlu oluyor.

Yine bir tanıdığım inşaat mühendisi ve maddi durumu çok iyi. Geçmiş zaman sıfır araç alırken Broadway yerine Spring aldı. Niye dedim. "Kapılar merkezi kilitlenirse içeride mahsur kalmayayım. Denize uçarsam arka camdan çıkabileyim" diye cevap vermişti. O arabayı sürerken öyle bir mutluydu ki anlatamam :)

Bende sıkışık trafikte manuel araç varken keşke otomatik olsun diyordum, otomatik aldım ama bu seferde keşke sorunsuz dayanıklı olsun arayışına başladım, şimdi de niye Auto-Hold yok diyerek dertleniyorum ? Beklentinin sonu yok :)

Aracınız
Civic FC5 2019

Abi çok güzel tespitler yapmışsın aynı şeyleri bende çok söylüyorum Allaha çok şükür çok güzel ve çok da seviyorum. Benim ilk aracım 2015te brodvaydı ve sonrasında clio megan dacıa egea golf derken en son da civic :) bende brodvaya aşıktım sonrasında clioya :) ama çok araba değiştirme huyum var maalesef. Bir de motorsiklet oldu 2 tane bu süreçte. Zarar etmiyorum ve çok küçük farklarla değişiyorum. Sonuç olarak Allaha binlerce şükür ve herkese de nasip etsin inşallah. Lüksün sonu yok özellikle arabada, en iyiye ulaşmaya çalışırsak hiç bir zaman mutlu olamayız ve anın tadını çıkarmayız. Silivride ikamet etmekteyim ve geçen hafta tekirdağa git gel sonra istanbula bu gün de çatalca nın köylerinin altından girip üstünden çıktım 397 km 119 TL yaktı. Pompacı arkadaşa dedim herhalde bu kadar az yakan araç yoktur şu anda Türkiyede ve gerçekten yakıtı çok uygun ve kaliteli bir araç. Bu dediğim yolları golfle yapsaydım en az 250 lira yakardı.

Aracınız
Civic FC5 2018
Geri