Sohbet konusu > Yeni ve ikinci el araç fiyatları hakkında...

Aracınız
Civic FC5 2019
"lazım değil ise almayın ,başka yatırım araçlarına bakın" diye yön göstermiştik aklımızca. Adam o dönemde altın, döviz aldıysa gene zararda.
Birileri bi yerlerden çok kazandı ama kim kazandı bilmiyorum.

2021 310 bin tl executive eco dahada inmezler haklı olarak demiştim daha çok yükselecek kademeli olarak

2021 Eco Exevutive liste fiyatı 305 bin hocam. Ancak bayilerin liste fiyatlarının altında sattıkları konuşuluyor. Bu fiyat nerede söyleniyor?

Aracınız
Civic FC5 2019

2021 Model 0 km bu fiyata satılıyorsa şimdi insan bir düşünmüyor değil bayiden ne kadara satın aldı diye.
Ve bu kişi aynı fiyattan 2 Civic daha satıyor farklı renklerde.
Anlam veremedim.
Yorum sizlerin.
Tam tersi aksesuarlı satıyorlar 2021 leri

CPH1951 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

2021 Model 0 km bu fiyata satılıyorsa şimdi insan bir düşünmüyor değil bayiden ne kadara satın aldı diye.
Ve bu kişi aynı fiyattan 2 Civic daha satıyor farklı renklerde.
Anlam veremedim.
Yorum sizlerin.

2021 modellerin bu kadar erken piyasaya çıkması mümkün mü?
Bende anlam veremedim :unsure:

Aracınız
Civic FC5 2019
2021 model olması içinne gerekiyor ki? Kasa değişmedi özellik artmadı Honda 2021de tescilini yapınca 2021 model oluyor diye düşünüyorum bilmem yanlış mıyım?

Aracınız
Civic FC5 2019
Evet doğru düşünüyorsunuz.
Ama 291.000 tl liste fiyatı olan aracın 261.000 e satılmaması gerekiyor ya da satılıyorsa liste fiyatı kısmında ek bir sütun açılarak bunun indirimli fiyat diye belirtilmesi gerekiyor mesela. :)

2021 model olması içinne gerekiyor ki? Kasa değişmedi özellik artmadı Honda 2021de tescilini yapınca 2021 model oluyor diye düşünüyorum bilmem yanlış mıyım?

Aracınız
Seri imal veya seri ithal edilen araçların imal yılı ve tescili

MADDE 5 – (1) Seri imal veya seri ithal edilen, tip onayı belgesi bulunan araçlarda imal yılının belirlenmesi ve tesciline ilişkin hususlar aşağıda belirtilmiştir.

a) Uygunluk belgesi, aracın imal edildiği veya montajının yapıldığı yerde, MARTOY’un 18 inci, TORTOY’un 8 inci ve MOTOY’un 7 nci maddesine göre, araç sevke hazır hale geldiğinde imalatçı tarafından düzenlenir. Aracın imal edildiği veya montajının yapıldığı yerde elektronik ortamda düzenlenen uygunluk belgeleri, imal tarihini taşımaları kaydıyla aracın imal edildiği veya montajının yapıldığı yer dışında da imzalanabilir.

b) İmal yılı, aracın uygunluk belgesinin (a) bendinde belirtildiği şekilde düzenlenen ve anılan belgede yer alan imal tarihinin yılıdır.

Tanımlarda ise imal yılı şöyle tanımlanıyor:

c) İmal yılı: Araçların yaşının belirlenmesi amacıyla uygunluk belgesi üzerinde yer alan gün/ay/yıl olarak belirtilen imal tarihinin yılını belirtmekte olup, 18/2/1963 tarihli ve 197 sayılı Motorlu Taşıtlar Vergisi Kanununun 2 nci maddesinin (18) numaralı bendinde ve 11 inci maddesinde anılan model yılı ile aynı anlamda olduğunu,

Uygunluk belgesinin imzalandığı tarih model yılı oluyor. Yani 1 Ocak’tan sonra banttan çıkıp uygunluk belgesi imzalanan tüm araçlar 2021 model oluyor.

Son düzenleme:
Geri