Civic FD6 Subap ayarı sonrası LPG tüketimi arttı...

Aracınız
Civic FD6 2007
Merhaba arkadaşlar
2007 model 217 binde otomatik fd6 kullanıyorum. 10 gün önce subap ayarı yaptırdım 0.18-0.20 olarak ayarlanmasını gerektiğini söyledi ustam. Ayardan sonra aracımda ciddi manada ses olayı ve sabah ilk çalıştırmada yaşadığım geç alma ve neredeyse stop edecek noktaya gelmesi gibi sorunlar ortadan kalktı.
Fakat gerek arıza lambası yakması gerek ayardan hemen sonra şehir içi ve şehir dışı yakıt tüketimimin artmasından dolayı gaz ayarı yaptırdım ama yakıt tüketimim düşmedi sadece motor lambası söndü. Ayrıca gaz ayarından sonra aracımın performansı hoşuma gitmedi. Ne yapmam gerek yardımcı olursanız çok sevinirim...
Herkese iyi bayramlar şimdiden...

Aracınız
Civic FD6 2007
Eskişehir ufuk honda'dan 480 TL ye yaklasik 10 ay önce almistim. Bujiler denso iridiumdu. eskisehir'e 50 km.uzakta ikamet ediyorum. Korona sebebiyle de gidemiyorum. Sizin icin alip kargolardim fakat suanda oyle bir imkanim yok.
Hocam valla almış kadar oldun güzel düşüncen yeter Allah senden razı olsun :)

Aracınız
Civic FD6 2007
Subap ayarı yapan ustayla görüştüm 0.20-0.25 yapmışımdır çünkü aracın tüplü dedi. 0.18-0.23 yapıcaz fabrika verisi bu dedin demiştim evet veri o ama tüplülerde ayarı bi tık daha gevşek yapıyoruz 0.20-0.25 yapıyoruz dedi... benim kafam iyice karıştı bu noktada. Yakıtın çok arttığını söyledim
tek ihtimal Var bujilerini değiştirdikten sonra boğaz kelebeği adaptasyon ayarını da yaptır başka ihtimal yok dedi (boğaz kelebeği temizliğide yapmıştık subap ayarı işleminde)

Aracınız
Civic FB7 2015
Subap ayarı yapan ustayla görüştüm 0.20-0.25 yapmışımdır çünkü aracın tüplü dedi. 0.18-0.23 yapıcaz fabrika verisi bu dedin demiştim evet veri o ama tüplülerde ayarı bi tık daha gevşek yapıyoruz 0.20-0.25 yapıyoruz dedi... benim kafam iyice karıştı bu noktada. Yakıtın çok arttığını söyledim
tek ihtimal Var bujilerini değiştirdikten sonra boğaz kelebeği adaptasyon ayarını da yaptır başka ihtimal yok dedi (boğaz kelebeği temizliğide yapmıştık subap ayarı işleminde)

Ustanız ne yaptığını unutmuşa benziyor. Bujiyi değiştikten sonra supap ayarını tekrar yaptırsanız iyi olacak gibi.(Başka bir ustada tabi)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
arkadaslar sizlere bi sorum olucak aracim 2012 fb7 142bin kmde eco elagance otomatik vites bakimlari yeni bujiler ngk orjinal, sibop ayarim fazla olmadi yaptirali lpg ayarim yeni kisacasi bakimli aracim.Jantlarim 18 inc lastik ebatlarim 215 40 18 sikayetim aracim lpgde fazla yakiyor gibi geliyor bana jantlardanmi bu kadar farkediyor anlamiyorum forumdaki yakit degerleriyle kiyasliyorum cok gibi geliyor bana her petrolun lpgsini denedim sonuclar hemen hemen ayni sehir icinde kmde 32- 35 kurusun altina dusuremiyorum devirli kullanmiyorum kasis cok var bulundugum yerde cok dur kalk yapiyorum acaba oyuzdenmi bukadar fazla fikirlerinizi alabilirmiyim yada fb7si olan arkadaslar degerlerini yazabilirmi zahmet olmazsa canimi sıkmaya basladi iyice

SM-J720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
arkadaslar sizlere bi sorum olucak aracim 2012 fb7 142bin kmde eco elagance otomatik vites bakimlari yeni bujiler ngk orjinal, sibop ayarim fazla olmadi yaptirali lpg ayarim yeni kisacasi bakimli aracim.Jantlarim 18 inc lastik ebatlarim 215 40 18 sikayetim aracim lpgde fazla yakiyor gibi geliyor bana jantlardanmi bu kadar farkediyor anlamiyorum forumdaki yakit degerleriyle kiyasliyorum cok gibi geliyor bana her petrolun lpgsini denedim sonuclar hemen hemen ayni sehir icinde kmde 32- 35 kurusun altina dusuremiyorum devirli kullanmiyorum kasis cok var bulundugum yerde cok dur kalk yapiyorum acaba oyuzdenmi bukadar fazla fikirlerinizi alabilirmiyim yada fb7si olan arkadaslar degerlerini yazabilirmi zahmet olmazsa canimi sıkmaya basladi iyice

18 jant 1.6 atmosferik motoru yorar, dur-kalk sık ise iyice tüketim yükselir.
Civiclerin otomatiği normalde de şehiriçi az yakan araçlar değiller zaten, benim gözlemlerime göre şehiriçinde 100 kmde 10-12 lt. arası tüketim oluyor genelde. Göstergede de 9.5 ile 11 arası gidip geliyor.
Şehirdışında ise tüketim bayağı düşüyor.
Sizin tüketim 100 km.de kaç lt oluyor yaklaşık?

Aracınız
Civic FB7 2012
18 jant 1.6 atmosferik motoru yorar, dur-kalk sık ise iyice tüketim yükselir.
Civiclerin otomatiği normalde de şehiriçi az yakan araçlar değiller zaten, benim gözlemlerime göre şehiriçinde 100 kmde 10-12 lt. arası tüketim oluyor genelde. Göstergede de 9.5 ile 11 arası gidip geliyor.
Şehirdışında ise tüketim bayağı düşüyor.
Sizin tüketim 100 km.de kaç lt oluyor yaklaşık?
ekranda 10 12 arasi oluyor hamid hocam lpg oldugu icin 1.5 litre felan daha koyucaz galiba degilmi. son aracim 5. hondam hepside otomatikti yakitlari az diildi.benim bildigimde hondanin otomatigi sehir icinde az yakan araclar diil ama bazi arkadaslarin sonuclarini okuyunca bendemi sorun var diyorum acaba.Sehir icinde kmde 22 27 kurus yakiyor diyen arkadaslar var bunlar beni yaniltiyor ya yanlis hesap yapiyorlar yada ben araba surmeyi bilmiyorum anlamadim :) tsk ederim cevabiniz icin

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
ekranda 10 12 arasi oluyor hamid hocam lpg oldugu icin 1.5 litre felan daha koyucaz galiba degilmi. son aracim 5. hondam hepside otomatikti yakitlari az diildi.benim bildigimde hondanin otomatigi sehir icinde az yakan araclar diil ama bazi arkadaslarin sonuclarini okuyunca bendemi sorun var diyorum acaba.Sehir icinde kmde 22 27 kurus yakiyor diyen arkadaslar var bunlar beni yaniltiyor ya yanlis hesap yapiyorlar yada ben araba surmeyi bilmiyorum anlamadim :) tsk ederim cevabiniz icin

Rica ederim :) Biraz şehirdışı karışık sakin sürüşle yakıt tüketimi kolaylıkla düşebilir ancak bu şehiriçi ağırlıklı kullanımlarda pek mümkün olmuyor maalesef.

Aracınız

Hocam bende kendi orjinal jantları var 16 inç. 205/55/r16. 2013 model eco elegans otomatik 114xxx de. Arabanız bana göre normal yakıyor. Ben çayırovadayım Kocaeli. Öyle aman aman trafik yok. Biraz yokuş var. Şehir içi şuan 35-40 kuruş arası. Tabi son 2 ayı hesaplayamadım. Karantinadan dolayı depoyu bitiremedim. Lpg alma ihtiyacı hissetmedim. Arkadaşımda i30 var dizel otomatik onunki daha fazla yakıyor benimkinden.

Kün feyekün..

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

> Hocam sizin asıl sebep tekerler gibi geliyor.
Öncelikle orjinal jant lastik ile şimdi takılanların ağırlık farkını öğrenip 3.3 ile çarpın bu değer her teker başı ek olarak ağırlık ve motora yük demektir.
> Ayrıca çap büyüdüğü için 100 kilometrede 3 kilometre orjinale göre daha az giderseniz. Yani 300 kilometre sizde 309 kilometre eder.
> Diğer kısımları bakım, şoförlük ve güzergah belirler.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Son düzenleme:
Aracınız

Her yazılana takılmayın ;)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri