Civic FD6 Subap ayarı sonrası LPG tüketimi arttı...

Aracınız
Civic FD6 2007
Merhaba arkadaşlar
2007 model 217 binde otomatik fd6 kullanıyorum. 10 gün önce subap ayarı yaptırdım 0.18-0.20 olarak ayarlanmasını gerektiğini söyledi ustam. Ayardan sonra aracımda ciddi manada ses olayı ve sabah ilk çalıştırmada yaşadığım geç alma ve neredeyse stop edecek noktaya gelmesi gibi sorunlar ortadan kalktı.
Fakat gerek arıza lambası yakması gerek ayardan hemen sonra şehir içi ve şehir dışı yakıt tüketimimin artmasından dolayı gaz ayarı yaptırdım ama yakıt tüketimim düşmedi sadece motor lambası söndü. Ayrıca gaz ayarından sonra aracımın performansı hoşuma gitmedi. Ne yapmam gerek yardımcı olursanız çok sevinirim...
Herkese iyi bayramlar şimdiden...

Aracınız
Civic FD6 2007
Daha öncesinde kirmizi kutu uzerinde kod yazili bujilerden bende almistim sahte oldugu icin iade ettim. 400 tl ye ngk aldim sahte cikti onu da iade ettim. En son servisten aldim. Siz de servisten alın. Bujiler 100 bin 120 bin km. arasinda omru var. km.ömrü göz önüne alindiginda 500 tl cok ta bir para degil. Subap ayari icin illaki honda ustasi olmasina gerek yok. yeterki subap ayarinin mantigini bilsin ve duzgun yapsin. X marka arac 0.30 mm.olacakken honda 0.20 olur tek fark bu sekilde olur. Erzurum'a gitmeniz mantikli degil.
İnternetten orjinal sahte arasındaki farklara baktım metal kısımdan yüzük kolayca çıkıyorsa sahtedir en belirgin özellik bu falan diye anlatıyo. Denedim kolayca çıktı :) geri iade ettim. Serviste 540 TL dedi var mı yok mu kontrol edip dönecekmiş :)
Subap ayarını da burda yaptırırm hocam bakımlar baya zorladı bu sıralar beni ekonomik olarak... zaten istesem de gidemem Erzurum’a :)

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
İnternetten orjinal sahte arasındaki farklara baktım metal kısımdan yüzük kolayca çıkıyorsa sahtedir en belirgin özellik bu falan diye anlatıyo. Denedim kolayca çıktı :) geri iade ettim. Serviste 540 TL dedi var mı yok mu kontrol edip dönecekmiş :)
Subap ayarını da burda yaptırırm hocam bakımlar baya zorladı bu sıralar beni ekonomik olarak... zaten istesem de gidemem Erzurum’a :)
Yan sanayi diger bir adiyla imitasyon parca alip sonunda tekrar orjinal almaktansa en basta orjinalini almaniz sizi ekstra masraftan kurtarır. Hayati derecede onem tasiyan parcaları yan sanayi kullanmayin.

Aracınız
Civic FD6 2007
Yan sanayi diger bir adiyla imitasyon parca alip sonunda tekrar orjinal almaktansa en basta orjinalini almaniz sizi ekstra masraftan kurtarır. Hayati derecede onem tasiyan parcaları yan sanayi kullanmayin.
Bana en yakın Erzurum servis olduğu için arayıp oraya sordum ama biraz farklı konuşuyo. bi tane uyumlu olan var ama onu bulamadım bi tane daha vardı ona bakıp arayayım diyo o da olur aslında Sorun olmaz falan diyo hiç içime sinmedi... Erzurum Honda servisi hakkında daha önce hiç hoş şeyler duymamamda belki etkili oldu... başka bi Honda servisinden temin edicem

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bana en yakın Erzurum servis olduğu için arayıp oraya sordum ama biraz farklı konuşuyo. bi tane uyumlu olan var ama onu bulamadım bi tane daha vardı ona bakıp arayayım diyo o da olur aslında Sorun olmaz falan diyo hiç içime sinmedi... Erzurum Honda servisi hakkında daha önce hiç hoş şeyler duymamamda belki etkili oldu... başka bi Honda servisinden temin edicem
Hocam buji kodları bunlar ikiside olur. Kem küm edenlerle çok muhatap olmayın. Ben orada çalışsam size ayrıntılı bir şekilde takır takır sıralardım. Araştırmaya devam... _20200527_193137.jpeg

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Aracınız
Civic FD6 2007
Moderatörün son düzenlenenleri:

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
@Hakan_1453 hocam bujileri sen hangi bayiden almıştın?
Eskişehir ufuk honda'dan 480 TL ye yaklasik 10 ay önce almistim. Bujiler denso iridiumdu. eskisehir'e 50 km.uzakta ikamet ediyorum. Korona sebebiyle de gidemiyorum. Sizin icin alip kargolardim fakat suanda oyle bir imkanim yok.

Aracınız
Civic FB7 2012
Hocam buji kodları bunlar ikiside olur. Kem küm edenlerle çok muhatap olmayın. Ben orada çalışsam size ayrıntılı bir şekilde takır takır sıralardım. Araştırmaya devam... Ekli dosyayı görüntüle 259527

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...
ahmet hocam ngk eco eleganceler icin son harfleri ds diye biliyorum ama s de kullaniyorlar galiba kullananlarda sikinti yasamamisti

SM-J720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geri