Tekleme Sorunu ve Servisten Aldığım 15 Bin Lira Fiyat

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Bobinler bu kadar pahalı mı ya ? Ateşleme sıkıntısı varsa bujilerde değiştiyse büyük ihtimal sıkıntı bobinlerde. Çıkmacılardan bobin fiyatı almakta fayda var diye düşünüyorum. Yansanayi bobin işine sakın girmeyin..

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba,
Aracımı alalı daha bir buçuk ay oldu. 2017 model 190 bin km de
Aldıktan sonra 7-8 bin km de ben yaptım. Uzun yol yaptım. Hiç bir sorun yoktu. Son 2-3 hafta bir tekleme-sirkeleme sorunu başladı.
Sabah çalıştırdığımda titreşimli çalışma, alt devirlerde tekleme ve birazda çekiş kaybı var.
Bu gün yetkili servise götürdüm. Servis bobin, buji, subap ayarı, kelebek boğaz temizleme ve LPG enjektörleri değişikliği önerdi.
Bunların toplamı için de 15 bin lira fiyat verdi.
Bobinler 9000
Bujiler 900
Subap ayarı ve kelebek temizliği 1000
LPG enjektör ve tesisatı 4000
Haliyle aracı aldım ve İstanbul Maslak da bir özel servise götüreceğim.

Sizlerin bu konuda görüşleri nedir. Bu fiyat normal bir fiyat mıdır? Başka bir yetkili serviste de aynı fiyatlar mı çıkar?
Merhaba,

Benzinde giderken bir sıkıntı var mı?

Bende benzer bir sıkıntı olmuştu. Araç henüz 30.000 km'de idi. İki tane lpg enjektörü değiştirdiler ve sorunum düzelmişti.
Servis Raporu'nda 2A Mühendislik Merkez servis vs yazıyor. Tam hatırlamıyorum ama Ataşehir-Ümraniye vs. oralardaydı.

Aracınız
Civic FC5 2017
Bobinler bu kadar pahalı mı ya ? Ateşleme sıkıntısı varsa bujilerde değiştiyse büyük ihtimal sıkıntı bobinlerde. Çıkmacılardan bobin fiyatı almakta fayda var diye düşünüyorum. Yansanayi bobin işine sakın girmeyin..
Bir de bunu soracaktım.
Çıkma bobinde garanti olmaz dediler. Yan sanayi iyi var onu kullanırız diyorlar
Sıkıntılı mı olur?

Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba,

Benzinde giderken bir sıkıntı var mı?

Bende benzer bir sıkıntı olmuştu. Araç henüz 30.000 km'de idi. İki tane lpg enjektörü değiştirdiler ve sorunum düzelmişti.
Servis Raporu'nda 2A Mühendislik Merkez servis vs yazıyor. Tam hatırlamıyorum ama Ataşehir-Ümraniye vs. oralardaydı.
Maalesef hem benzin hem lpg de yapıyor.

Aracınız
Bu motorlar yan sanayi urun kabul etmezler. Kesinlikle sanayiye ugramayin. Once bujilerinizi degistirin ve yetkili servisten alin. Devam ederse bobinde alirsiniz. Yetkili servisi sadece parca almak icin kullanirim ben onun disinda ya kendim takarim ya da Ustama gotururum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Aracınızı aldıktan sonra motoru yikattiysaniz bobinlere su kaçıp belli bir zaman sonra bu problemi yapiyor.Boyle bir problem başınıza gelmiş olabilirmi?Eğer böyle bir durum söz konusu ise 4 bobini değiştirmekten başka çareniz yok.

Aracınız
Civic FC5 2017
Aracınızı aldıktan sonra motoru yikattiysaniz bobinlere su kaçıp belli bir zaman sonra bu problemi yapiyor.Boyle bir problem başınıza gelmiş olabilirmi?Eğer böyle bir durum söz konusu ise 4 bobini değiştirmekten başka çareniz yok.
Aracı aldıktan sonra motoru yıkamadım. Benden önceki sahibi yıkadı ise bilemiyorum.
Bir ihtimalde exper yaptırdığımız yer yıkamış olabilir. Oraya çok vakıf olamadım, ben yoktum yanında.

Bu bobin testi için soketleri sökme işlemini daha önce yapan var mı?

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Eksper yapan yerler yıkamazlar,zannetmiyorum.Olmadı başka bir servise veya tavsiye edilen özel servise göstermenizde fayda var.Umarım probleminiz en kısa zamanda çözülür.

Aracınız
Civic FC5 2017
Tekrar merhaba herkese
Bu gün itibariyle sorunumuz çözüldü.
Önce gaz kelebeği temizliği ve subap ayarı yapıldı. Çözüm olmayınca bujiler değişti. Bu şekilde sorunumuz çözüldü.
Haliyle bobinler, lpg sisteminde vs. hiçbir sorun yokmuş.
Şimdi ben bu yetkili servise ne diyeyim? Burada ifşa etsek ne olur? Bu bana yapılmaya çalışılan işlem, kim bilir aracı garantiden çıkmasın diye kaç kişinin başına geliyor.

Geri