Tekleme sorunu

Arkadaşlar merhaba ,

Aranıza yeni katıldım öncelikle herkese merhaba. Cıvıc fd6 elegance sahibiyim araç motor soğukken gaza geçtiğinde tekliyor ve bir süre sonra motor arıza lambası yanıp sönüyor.Fakat ısı göstergesi yarıya yaklaştığında bu sorun ortadan kalkıyor. Bujiler değişti , subap ayarı yapıldı , bobinler değişti sorun devam etmekte. Gaz ayarı yaptırdım düzeldi fakat şimdi tekrar yapıyor. Gaz markası atiker.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar merhaba ,

Aranıza yeni katıldım öncelikle herkese merhaba. Cıvıc fd6 elegance sahibiyim araç motor soğukken gaza geçtiğinde tekliyor ve bir süre sonra motor arıza lambası yanıp sönüyor.Fakat ısı göstergesi yarıya yaklaştığında bu sorun ortadan kalkıyor. Bujiler değişti , subap ayarı yapıldı , bobinler değişti sorun devam etmekte. Gaz ayarı yaptırdım düzeldi fakat şimdi tekrar yapıyor. Gaz markası atiker.

Aynı konudan 3 tane açmışsınız, diğerlerini sildim, biraz daha dikkatli olursanız seviniriz.
Aracın lpg ye geçişi erken oluyor ise bu yüzden olabilir, atiker soğuk havalarda normal hararet düzeyine gelmeden lpgye geçer ise tekleme yapabiliyor, en azından benim aracımda da bu şekilde oluyor.
Aracın lpg ye geçişini takip edin ısı normal düzeye gelmeden geçiyor ise probleminiz budur.

Tekleme sorunu

Aynı konudan 3 tane açmışsınız, diğerlerini sildim, biraz daha dikkatli olursanız seviniriz.
Aracın lpg ye geçişi erken oluyor ise bu yüzden olabilir, atiker soğuk havalarda normal hararet düzeyine gelmeden lpgye geçer ise tekleme yapabiliyor, en azından benim aracımda da bu şekilde oluyor.
Aracın lpg ye geçişini takip edin ısı normal düzeye gelmeden geçiyor ise probleminiz budur.

Teşekkürler. Takibini yapacağım. Çözümü nedir?

Son düzenleme:

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Teşekkürler. Takibini yapacağım. Çözümü nedir?

Lpg servisine gidip gaza geçiş sıcaklık ayarını yükseltirebilirsiniz yada gaza geçiş süresini zaman ayarlı yaptırabilirsiniz, sorununuz yine de çözülmez ise kış aylarında ilk çalıştırmalarda gaza geçiş manuel kendiniz yapın.

Aracınız
Enjektorleri ve ısı sensorunu kontrol ettirin lpg sıcaklık geçiş değerleri de önemli ama bu teklemeler genelde subab derler en başta sonra o bu derken regulator den yada enjektor den çıkar

eros

0
Enjektorleri ve ısı sensorunu kontrol ettirin lpg sıcaklık geçiş değerleri de önemli ama bu teklemeler genelde subab derler en başta sonra o bu derken regulator den yada enjektor den çıkar
2012 fb 4 gün önce brc taktirdim.30 derece olan geçişi 25 dereceye düşürdü.10km sonra motor ariza sinyali verdi.Sildirdim fakat yine gelirmiş.Bayii subab ayarindan diyor.Sizin yaziniza göre regulatore ve enjektorlere mi baktıktan gerek önce.sıcaklığı da 30 a mi cektirsem?

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Hocam sizin sistem yeni olduğu için sadece arıza lambası yakıyor diye regulator yada enjekyore bakmaya gerek yok benim de bildiğim geçiş sıcaklığıyla oynandığında bu tarz sorunların baş göstereceği siz sıcaklık ayarını duzeltir. Ama hiç bir brc servisi bu tekrardan yanacak diye size bunu kabul ettiremez sorunu çözmek durumunda

Selamun aleyküm arkadaslar 2008 honda civic var bendede 3 ten 4 e aldığımda tekleme yapıyor öyle hızlanıyorum düşük devirlerde yapıyor anlayacagınız neyden yapar öncelik olarak yardımcı olursanız sevinirim birde bu modellerin lpg geçiş sıcaklığı ne olmalı?

D6503 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Selamun aleyküm arkadaslar 2008 honda civic var bendede 3 ten 4 e aldığımda tekleme yapıyor öyle hızlanıyorum düşük devirlerde yapıyor anlayacagınız neyden yapar öncelik olarak yardımcı olursanız sevinirim birde bu modellerin lpg geçiş sıcaklığı ne olmalı?

D6503 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hava filtresini ne zaman değişti? lpg geçiş sıcaklığı 30 35 derece.

Geri