yalıtım sıkıntısı..

Ad Soyad
Zeynel Uzun
Aracınız
Civic FE1 2021
bu zamana kadar bir çok araç kullandım ilk kez başıma böyle bir sorun geldi.tekerleklilerin üstünde ki davlumbazlarda yalıtım yok.en ufak bozuk çakıllı yolda giderken tekerden seken taşlar davlumbazlara vuruyor ve sesleri direk arabanın içinde duyuyorum.can sıkıcı bir durum.sürekli çok seslide olmasa çat-pat sesleri duyuyorum.demin yetkili servisi aradım yalıtım konusunda ne yapılabilir diye araştırıp dönecez dediler.bunu çözmem lazım acilen.

Ad Soyad
isa satar
Aracınız
Civic FE1 2021
yoldan sekenker sadece davlumbaza vurup ses çıkarmıyor, aracın altında her yere vurabiliyor ve çat çut sesler alt zeminin özellikle yanal kısımlarından geliyor. araca alttan keçe panellerle kaplama yaptırmak gerek. yurtdışında turing paketlerinde var orjinal. buraya getirirlerse taktıracağım. çat çut sesleri büyük oranda keseceğini düşünüyorum.

Aracınız
Civic FC5 2019
Manisa da 19 mayıs bulvarına yeni asfalt atılmış. asfalt o kadar pürüzsüz ki arabada yol sesi sıfır desem yeridir. Asfaltı değiştiremeyecegimize göre yalıtım a lastiği değiştirmekten başlamanızı öneririm ben aracın davlumbazlarına 3 mm ctk ve 10 mm lik sünger uyguladım. ses büyük oranda kesildi ama yok olmadı. lastik bridgestone, km 32 binde, 2019 model ve lastikler taş gibi.... yorum sizin

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
sadece davlumbazlara yalıtım yapmadım : 4 kapı, ön arka yolcu tabanı, bagaj, arka çamurluk iç taraftan da yalıtımlı.

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Zeynel Uzun
Aracınız
Civic FE1 2021
Teşekkürler peki bazı ilanlarda yeni kasa için soruyorum serviste yalıtım yaptırdık yazıyorlar . Servis de ne yapılıyor acaba ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Yunus Atay
Aracınız
Civic FE1 2021
Aracımda alttan ve davlunmazların içinden gelen taş kum sesleri ve yol sesi çok rahatsız ediyor çözüm önerileri var mı servis ile de görüşücem ama gruptan çözüm önerileri var mı ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Aracınız
Civic ES7 2002
Kendin bu işi halledebilirsin. N11 de dBpad isimli üründen al, davlumbazları güzelce sök, arka kısmı pisse güzelce alkolle temizle ( tercihen izopropil alkol daha güzel temizliyor). Ondan sonra bu ürünü güzelce yapıştır. Kendinden yapışkanlı zaten. Sonra davlumbazı yeri geri tak keyfine bak. Çamurluklardan gelen sesleri bu şekilde halledebilirsin. Ha dersen ki sorun o değil, sorun lastiğin tutup arabanın ya altlarına attıklarından gelen ses dersen onun içinde taban halısının altına ses izolasyonu yapıp tamamen halledebilirsin. Servislerde başka pratik bir seçenek var mı açıkçası bilmiyorum.

Ad Soyad
ibrahim guner
Aracınız
Civic FE1 2021
Aracınız
Civic FC5 2020
Yabancı forumlarda davlumbaz içine yalıtım yapmayı önermiyorlar. kışın veya yıkamadan dolayı inen suların yalıtım malzemesini ıslatarak sacı çürüttüğünden filan bahsediyorlar.

Geri