yalıtım sıkıntısı..

Ad Soyad
Zeynel Uzun
Aracınız
Civic FE1 2021
bu zamana kadar bir çok araç kullandım ilk kez başıma böyle bir sorun geldi.tekerleklilerin üstünde ki davlumbazlarda yalıtım yok.en ufak bozuk çakıllı yolda giderken tekerden seken taşlar davlumbazlara vuruyor ve sesleri direk arabanın içinde duyuyorum.can sıkıcı bir durum.sürekli çok seslide olmasa çat-pat sesleri duyuyorum.demin yetkili servisi aradım yalıtım konusunda ne yapılabilir diye araştırıp dönecez dediler.bunu çözmem lazım acilen.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yabancı forumlarda davlumbaz içine yalıtım yapmayı önermiyorlar. kışın veya yıkamadan dolayı inen suların yalıtım malzemesini ıslatarak sacı çürüttüğünden filan bahsediyorlar.
Kaliteli bir pütür paslanmaya yol açmanın tam tersi paslanmaya karşı ek bir koruyucu katman olarak görev yapar.

Aracınız
Civic FC5 2020
Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
İstanbul avrupa yakasında bu işi yapabilecek bi yer varmı acaba?

Ad Soyad
Ferhat sariman
Aracınız
Civic FE1 2021
Bu islemleri su gecirmez ve yanmaz malzemeli olanini ve iyi izolasyon yapan istanbulda kim vardir acaba onerebileceginiz

Xedos

Özel Üye
Ben de goruseyim diyorum Ozkan ile ama Ankara’dayim ve fiks yuzyuze goruselime doner diye korkuyorum. Malesef bu zamanda ne derece ise yarayacagi belli olmayan bir uygulama icin fiyat sormak cok da anlamli gelmiyor.

Yalitim isi farkli farkli konular aslinda. Mesele ses yalitimiysa ve ornegin davlumbaz kismindan gelen ses ise cozum baska, tabandan gelen icin baska ve kapi icin baskadir. En oncelikli konu su: malzemeyi agirlastirarak titresimi azaltirsiniz mesela. Bu titresim davlumbazda yani plastik malzemede farkli kapida farkli azaltilir. Ona gore malzeme kullanmiyorlar diye goruyorum. Sadece agirlik yaratarak titresimi azaltan malzeme kullaniyor gibiler. Bu da tok kapi sesine ya da tabana filan uygulaninca isi kaybina iyi gelen yalitimlar oluyor ama sesi azaltacak sey benim mantigimda oda sistemidir.
Mesela eski makam odalarinda olurdu. Genel mudur ya da studyo kapisi ustuste iki kapidan olusurdu. ilk kapiyi kapattiktan sonra bir kapi vardi. Zaten ilk kapaninca ses gecisi cok azalir, bir de ustune ikinci kapiyi kapatinca hic bir ses gecmezdi. Bunu kucuk olcekte dusundugunuzde odaciklar olmali ses ile sizin aranizda. Yani mantiken dusundugum cozumde arada bir kac katman malzeme olmali ve bu malzemeler arasinda bosluklar olmali.
Aslinda en basitini oluklu mukavvalarda gorursunuz. Hatta Talisman filan tavanda kaplamayla sac arasinda saniyorum bunu kullaniyormus. Tabi en ucuz ve hafif yalitim araci.
Bunun profesyonel bir uygulama seklini bulursam gercek cozum olacagini dusunuyorum.
Yoksa tum dosemelerin sokulup, taban halisinin filan altina bituself kilikli ya da kalin zift benzeri malzeme atilarak yapilan cozum illaki fayda saglasa da beklentiyi karsilamayacaktir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ozan kıvrak
Aracınız
Civic FE1 2021
Arkadaşlar bu işin çözümü basit .. bir üst segment km si iyi durumda başka bir araç almak .. ben insigniamı satıp 2022 civic aldım biraz da olsa ekonomi yapayım diye . Yol sesi zaten felaket seviyede.. bunun yanımda trim sesi desen daha alalı 2 ay oldu 4 yerden geliyor. Direksiyon kısmını çözdük şimdi de ekran tarafından tıkırtı sesi geliyor . Ben bu kadar kötü olacağını beklemiyordum . İlk fırsatta aracı satışa çıkaracağım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri