yalıtım sıkıntısı..

Ad Soyad
Zeynel Uzun
Aracınız
Civic FE1 2021
bu zamana kadar bir çok araç kullandım ilk kez başıma böyle bir sorun geldi.tekerleklilerin üstünde ki davlumbazlarda yalıtım yok.en ufak bozuk çakıllı yolda giderken tekerden seken taşlar davlumbazlara vuruyor ve sesleri direk arabanın içinde duyuyorum.can sıkıcı bir durum.sürekli çok seslide olmasa çat-pat sesleri duyuyorum.demin yetkili servisi aradım yalıtım konusunda ne yapılabilir diye araştırıp dönecez dediler.bunu çözmem lazım acilen.

Arkadaşlar bu işin çözümü basit .. bir üst segment km si iyi durumda başka bir araç almak .. ben insigniamı satıp 2022 civic aldım biraz da olsa ekonomi yapayım diye . Yol sesi zaten felaket seviyede.. bunun yanımda trim sesi desen daha alalı 2 ay oldu 4 yerden geliyor. Direksiyon kısmını çözdük şimdi de ekran tarafından tıkırtı sesi geliyor . Ben bu kadar kötü olacağını beklemiyordum . İlk fırsatta aracı satışa çıkaracağım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Trim sesi konusunda burda yada farklı platformlarda acımasız yorumlar görüyorum bende aracı kasım dan beri kullanıyorum evet yalıtım bir alman değil ama almanlara yakın aradaki fark extrem değil bir çok araç kullandım golf tan passatına astrasından

Afedersiniz yanlışlıkla tamamlamadan gönderdim devam ediyorum saydığım araçların 2016 sonrası güncel modellerini kullandım yada yolcu olarak seyahat ettim fe1 kasadan daha sessizler ama öyle korkunç bir fark yok trim sesi bence kısmetsizliğinize gelmiş çok şükür ben hiç trim sesiyle karşılaşmadım umarım sizinkilerde en kısa sürede giderilir :)) tek trim sesi sandığım şey arnavut kaldırımda gözlük koyma yerindeki gözlüğümün zıngırtısıydı :)

Aracınız
Civic ES7 2002
Trim sesi mi?? Benim arabamda bile yok trim sesi :unsure:

Ad Soyad
Ozan kıvrak
Aracınız
Civic FE1 2021
Afedersiniz yanlışlıkla tamamlamadan gönderdim devam ediyorum saydığım araçların 2016 sonrası güncel modellerini kullandım yada yolcu olarak seyahat ettim fe1 kasadan daha sessizler ama öyle korkunç bir fark yok trim sesi bence kısmetsizliğinize gelmiş çok şükür ben hiç trim sesiyle karşılaşmadım umarım sizinkilerde en kısa sürede giderilir :)) tek trim sesi sandığım şey arnavut kaldırımda gözlük koyma yerindeki gözlüğümün zıngırtısıydı :)

Murat bey belki de şanssızlık dediğiniz gibi veyahut ben fazla hassasım orasını bilemiyorum :) sanırım sıfır araba alınca beklentiyi yüksek tutuyorum. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim aracı servise bırakacağım her sorunun çözülmesi için umarım çözülür dediğiniz gibi :) ama bir miktar soğudum sadece düzelmezse yapacak birşey yok başka bir araca geçeriz

Son düzenleme:
Aracınız
Civic ES7 2002
Murat bey belki de şanssızlık dediğiniz gibi veyahut ben fazla hassasım orasını bilemiyorum :) sanırım sıfır araba alınca beklentiyi yüksek tutuyorum. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim aracı servise bırakacağım her sorunun çözülmesi için umarım çözülür dediğiniz gibi :) ama bir miktar soğudum sadece düzelmezse yapacak birşey yok başka bir araca geçeriz

Çözümü kolay şeyler. Zaten "yüksek beklentiyi karşılayan arabalarda" iç tarafta aynı veya benzer malzemelerle kesiyolar bu tür olası sesleri.

trim sesi var diye civici binmeyecek satıcak olan bırak zaten civice binmesin motor sanzıman devirdaimle ugrassın.

Herkesin bir hassas noktası var tabi :)) kimisi şanzıman a hassas kimisi yalıtım kimisi kapı sesi kimisi performans herkes kendi hassas olduğu noktalardaki rahatsızlıklarını bildiriyor bu normal ama genel itibariyle memnuniyet yüksek sanırım özellikle sorunsuzluk konusunda ufak tefek böyle şikayetler dışında büyük bir problem yok sanırım buda sevindirici :))

Xedos

Özel Üye
bugün çevreyolunda eşimin C3'üyle git-gel yaptık. daha altımda 900 km oldu, bir aylık sıfır araba. o kadar pişman oldum ki bunu aldığıma. gösterge panelinin içi zangırdıyor, bir yandan da arka sağ kapı ya da C sütunu civarından başka bir zırıltı geliyor. düz vites araç ve vites atarken kol kası yapıyorsunuz. eşim de sert bulmuş vitesi ama sesten bir şey anlamadı Allahtan. cruise sistemini görmek mümkün değil, direksiyon tam perdeliyor. Kesinlikle uzun yol arabası değil. Yani bunlardan sonra bizim civic'ler kütüphane kalır.

benimki tam onbinde ve trim sesi yok şükür ama önden yol sesi alıyorum malesef.

bugün çevreyolunda eşimin C3'üyle git-gel yaptık. daha altımda 900 km oldu, bir aylık sıfır araba. o kadar pişman oldum ki bunu aldığıma. gösterge panelinin içi zangırdıyor, bir yandan da arka sağ kapı ya da C sütunu civarından başka bir zırıltı geliyor. düz vites araç ve vites atarken kol kası yapıyorsunuz. eşim de sert bulmuş vitesi ama sesten bir şey anlamadı Allahtan. cruise sistemini görmek mümkün değil, direksiyon tam perdeliyor. Kesinlikle uzun yol arabası değil. Yani bunlardan sonra bizim civic'ler kütüphane kalır.

benimki tam onbinde ve trim sesi yok şükür ama önden yol sesi alıyorum malesef.

Psa grubu son zamanlarda yalıtımı ve yol tutuşuyla övünen bir marka şimdi siz bunu yazınca şaşırdım hani yol tutuş olarak belki civic le boy ölçüşemez ama trim malzeme kalitesi ve yalıtımdan öyle bir bahsettiniz ki bizim civic gerçekten övgüyü hakeder bir hal aldı

Geri