YARDIM - KAZA - DEĞER KAYBI

furkanozkan.07

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Abilerim merhabalar.. 28.09.2019 tarihinde okul önünde çocuklara yol verdiğim sırada marketlere teslimat yapan aceleci bir arkadaş (resmen duran araya vurdu yani ben yaya geçidinde durduktan bi 10 -15 sn sonra çarptı ) arkamdan çarparak kaza yaptık. Tutulan kaza raporunda %100 karşı taraf kusurlu bulundu. Neyse biz arabayı Honda bayisine verdik ( Pişmanım ) 10. günde arabayı teslim aldık. Bu benim ilk kazam. Ben 5-6 bin tl hasar beklerken karşıma 13 bin lira hasar kaydı çıkardılar ki ben bunu biraz fazla buldum. Daha doğrusu bayinin abarttığını düşünüyorum. Arka bagaj kamerası 6 bin tl olur mu allah aşkına. O paraya 4K Full HD kamera satılıyor be mübarek. Hepsini geç arabada double teyp yoktu taktırmak istesem bu paranın yarı fiyatına kamera da dahil ekran taktırırdım. Sizin tecrübelerinize ve bilgilerinize danışmak istiyorum.

Aracım : 2013 FB7 CİVİC
KM: 87000

Daha öncesinde ne hasar kaydı ne avuç içi kadar bir yerinde boya var. Tabiki değer kaybına başvurdum ama evrak ıvır zıvır ile zaman kaybettiriyorlar.
1-) Değer kaybında yaş km vs. vs birçok konuya bakılıyormuş. Tahmini ne kadar değer kaybı çıkar? Ve ne zaman alırım?
2-) Lütfen bu konuda fikrinizi söyleyin çünkü ben bu konuda çok gerildim. Hasar Kaydı sizce de biraz fazla değil mi?
3-) Bu arabayı satın alacak olsanız sizin için önemli bir kaza mıdır?

Ekli dosyalar

• Fatura.png
    Fatura.png
    38.5 KB · Görüntüleme: 167
  • IMG_1062.jpg
    IMG_1062.jpg
    165.3 KB · Görüntüleme: 175
  • IMG_1075.jpg
    IMG_1075.jpg
    197.4 KB · Görüntüleme: 171
  • IMG_1080.jpg
    IMG_1080.jpg
    146.3 KB · Görüntüleme: 169
  • Kazarapora.png
    Kazarapora.png
    54.8 KB · Görüntüleme: 155

furkanozkan.07

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam geçmiş olsun , değer kaybı için şunu söyleyebilirim; aracın yaşı, km'si ve hasar alınan bölgeye göre değişiklik gösteriyor. Senin araçta da o kadar büyük bir hasar gözükmüyor. Tampon ve plastik aksamlar değer kaybına girmiyor. Çok fazla bişi bekleme yani maddi getirisi olarak. Birde canını sıkmaya değmez inan çok düşünüp kendine eziyet etme, olan olmuş. Satarkende aldığın değer kaybı kadar düşersin olur biter. Yani aracın takla atmamış ağır bir hasarı yok ne bilim büyük onarım görmemiş hiç kafana takma aracın temiz. Ne araçlar çıkıyor ortaya içinden geçiyorlar aracın. Sadece satacağın zaman hasar kaydını sorduklarında resimlerini filan gösterirsin. Öyle büyük bir kaza olmadığını göstermiş olursun. Hiç canını sıkmaya değmez yani. :)

herşeyi dosyaladım tabiki. Şuan satmayı düşünmüyorum ama satacağım zaman fotoğraf fatura herşeyiyle alıcı arkadaşa gösterecem.

Aracınız
Civic FC5 2019
Ben 2500 tl hasar kayitli araci satana kadar canim cikti valla.
Ne yalan soyleyim ben de tramer kaydi gorunce direkt ilani kapatiyorum.
Hatta hasar fotosu yolluyorlar iyice arabadan soguyup almiyorum :)

5bin liralik kamera iyiymis :D o paraya 17 tane sjcam alip arabanin etrafi kamera kaplatilirdi. Ya da 3 tane lazer taramali radar takilirdi.
Allah servisin eline dusurmesin.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Öncelikle geçmiş olsun. 13000 TL hasar kaydı çok fazla. Sanayide maksimum 1500-2000 TL'ye halledilebilirdi. bagaj kapağı düzeltme yapılarak lokal boyanabilir, tampon tamiri yapan yerler tamponu duzelterek yeniden boyayabilirdi. Boylelikle 13000 tramer olmazdı. Keşke servise gitmeseydiniz

furkanozkan.07

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Öncelikle geçmiş olsun. 13000 TL hasar kaydı çok fazla. Sanayide maksimum 1500-2000 TL'ye halledilebilirdi. bagaj kapağı düzeltme yapılarak lokal boyanabilir, tampon tamiri yapan yerler tamponu duzelterek yeniden boyayabilirdi. Boylelikle 13000 tramer olmazdı. Keşke servise gitmeseydiniz

ders oldu bize de

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Aslında ders olacak bir şey yok. Buradan asıl çıkarılması gereken "hasar kaydı" takıntısı gereksiz bir şeydir.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Valla özellikle tampondaki çizik, kaputtaki taş izi falan gibi şeylere takılanları ben direkt tersliyorum. Misal en son sattığım aracımı 70 bin km kullanmışım. Adam gelmiş abi bunun tamponunda çizik var diyor. Ulan istanbulda 70 bin km araba kullanmak sen ne demek biliyor musun? Sen sürtmesen gelip birisi duran aracına sürtüyor. Zaten ben ilanda yok dememişim. Fotoğrafını da koymuşum ilana. Kardeşim biz seninle anlaşamayız sen git sıfır km bak diye cevap vermiştim :)

Aracınız
Civic FC5 2019

Valla ben tavsiye etmiyorum dışarıda yaptırma işini. Hasarı düşük tutacam diye değişim gereken parçaya işlem yapıyorlar bakıyorsun yarı fiyatı çıkarmış, hemde işçilik kusuru var, oysa değiştirsen sıfır parça tertemiz, bunun yanısıra bakıyorsun kaportayı düzeltmiş başka aksamı atlamış. Sonradan gidiyorsun birde onu yaptıracam diye cebinden harcıyorsun. Maalesef bunu acı acı yaşadım tecrübe ettim, abi bayi 10 dan aşağı masraf çıkarmaz maksimum 3 4 olur dedi, baktık 6 çıkmış yapamayıp eline yüzüne bulaştırdıkları da cabası, 150 liralık araban tamir görmüş hasar girmiş ama tamiri düzgün de olmamış vs vs. Zaten değer kaybını da alıyoruz, boşa riske girmeye gerek yok. Gerçekten işinin ehli kardeşiniz ahbabınız varsa takdir sizin. Ben artık babamda olsa bırakmam arabayı.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Öncelikle geçmiş olsun orijinal parça fiyatları ve işçilik yetkili servisin trameri yüksek çıkarmasında etkili olmuştur. Değer kaybı talep ederken istediğiniz 3 ise 5 isteyin. Tabi makul olmak şartıyla. Ben gerekli evraklarla sigorta şirketine başvurmuştum. Talep ettiğim ücret 1 hafta içinde yatmıştı. Sigorta şirketinin teklifini beğenmezseniz. Tahkim komisyonuna başvurabilirsiniz. Değer kaybı talebini aracı kurumlarsız çözmeniz maddi anlamda sizin yararınıza olur.Çok fazla komisyon alıyorlar. Biraz çetrefilli ama inşallah zararınızı kapatacak değer kaybını alırsınız.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

furkanozkan.07

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Sigorta değer kaybını 2 bin lira dedi itirazımızı yaptık 2750 oldu tekrar itiraz ettim ve gerekirse mahkeme yollarına başvuracağımı söyledim bakalım ne olacak. Hayır anlamadığım ve kızdığım nokta şu. Plastik ve elektrik aksam değer kaybına girmiyorsa ki girmeme sebebini sorduğumda işte tampon plastik onarımı kolay herkes tamponu sürter vs vs önemsiz parçalar olduğunu söylüyorlar, arkadaş o zaman değer kaybında da çıkmasın. Düşünün satın alacağınız kamera arızalandı servsite değiştirdiniz. Bu sizin için problem olabilir mi bence olmaz. Ama şuan hasar kaydında eşşek kadar 6 bin lira yatıyor kameradan dolayı

Aracınız
Civic FC5 2016
Kameraya böyle bir bedel yazilirmi ya. Gülelim mi uzulelimmi. Kardeş sağol öğrendik bundan sonra kameramiza gözümüz gibi bakacağız. Geçmiş olsun sana. Allah beterinden korusun.

Lenovo P2a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri